Ferrari'nin Eşsiz Aracı Omologata Tanıtıldı

Ferrari, tek bir müşterisine özel olarak ürettiği Omologata’yı tanıttı. Ferrari'nin 812 Superfast modelinden esinlenerek üretilen Omologata dünya üzerinde eşi olmayan araç statüsünde.

Omologata’nın tasarımında 812 Superfast modelinin etkisinin yanında müşterisinin kişisel detayları da dikkate alındı. V12 motor üzerine geliştirilen Omologata’nın pist aracı olmasının yanı sıra spor bir yol otomobili özelliğine de sahip.

Aracın tasarımında Ferrari’nin bildiğimiz çarpıcı hatları korundu ve detaylandırılarak hırçın bir görünüm elde edildi. Hırçın görünümü güçlendirmek adına Rosso Magma adındaki üç katmanlı özel bir kırmızı renk kullanıldı.

Geçmişi ile Bağını Koparmayan Tasarım

Omologata’nın iç tasarımında elektrik mavisi koltuklar ve dört noktalı deri ve Jeans Aunde kumaş tipinden yapılmış emniyet kemeri dikkat çekiyor.

Ferrari, 1950-1960 dönemindeki GT sürücülerine ve Ferrari motorunun kapağına Omologata’nın direksiyonunda ve gösterge bölümünün tasarımında yer verdiği metal parçalarla adeta saygı duyuyor. Omologata’daki boya efektleri ile 250 LM’ye ve 250 GTO’ ya gönderme yapılırken kapı kolları ile Ferrari F1’e gönderme yapılıyor.

Yazar Hakkında

Kadir Tosun
Kadir Tosun 1995 doğumluyum. İstanbul Medeniyet Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü mezunuyum. Otomobillere ve teknolojiye meraklıyım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap