Erzurum İsimli Yerli Oyun Steam'da Gözüktü

Proximity Games tarafından geliştirilen Erzurum adlı yerli oyun en büyük oyun platformlarından biri olan Steam'da yerini aldı. Oyun, Erzurum'un zorlu kış şartlarında hayatta kalma serüvenini yaşatmayı amaçlıyor.

20 Ocak 2021 tarihinde erişime açılması beklenen oyunda Taylan adında bir karakterle birlikte olacağız. Taylan'ın Erzurum'un kışında yaptığı seyehati merkeze alan oyunda Taylan'ı çeşitli maceralar bekliyor olacak.

Hayatta kalmaya çalışan Taylan, Erzurum'da açlık ve susuzluğun yanında aynı zamanda doğa ve vahşi hayvanlar ile karşı karşıya kalacak. Tüm engelleri aşmak için Taylan'ı ısıtmalı, uyutmalı, ürünler üretmeli, kısacası onu hayatta tutmalısınız. Tüm bu özelliklerden de anlaşılacağı gibi oyun bir hayatta kalma (survival) oyun tarzında oyunculara sunulacak.

9 kilometre ve 30 farklı bölge içeren oyun oldukça büyük bir dünyaya sahip ve bu dünyayı keşfetmek pekte kolay olmayacak. Bu dünyada üç farklı oyun modu sunuluyor. Bunlar; hikaye modu, serbest mod ve meydan okuma modu.

Hikaye Modu

Hikaye modunda oynarken Taylan'ın karşılaştığı tehlikeleri ve hikayenin sonunu görebilme imkanına sahip olursunuz. 

Serbest Mod

Geniş haritada Taylan ile birlikte sonu gelmeyen bir oyun serüveni sunar. Eğer serbest modda başarısız olursanız son kaydedilen zamandan tekrar oyuna geri dönebilirsiniz.

Meydan Okuma Modu

Hayatta kalma oyunlarında deneyimli olan oyuncular için geliştirilen bu modda Taylan için zorlu Erzurum şartlarını seçebileceksiniz.

Steam platformuna eklenen oyunu merak ediyor ve denemek istiyorsanız buradan istek listesine ekleyebilirsiniz.

Yazar Hakkında

Kadir Tosun
Kadir Tosun 1995 doğumluyum. İstanbul Medeniyet Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü mezunuyum. Otomobillere ve teknolojiye meraklıyım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap