Türkiye'nin en güncel teknoloji haberleri yayınlayan yeni nesil teknoloji bloğu.

Epic Games'ten Yılın Son Ücretsiz Oyunları: Tomb Raider Serisinden 3 Oyun

Epic Games ücretsiz oyun dağıtarak oyuncuların ilgisini çekmekte oldukça kararlı gözüküyor. Son olarak 15 günde 15 ücretsiz oyun kampanyası başlatmıştı. Epic Games bu kampanyanın son gününde önemli bir sürprize imza attı. Tek oyunu ücretsiz vermek yerine Tomb Raider serisine ait üç oyunu ücretsiz olarak oyunculara sundu.

Epic Games'in Tomb Raider serisinden Rise of the Tomb Raider: 20 Year Celebration, Shadow of the Tomb Raider: Definitive Edition ve Tomb Raider: Game of the Year Edition oyunlarını ücretsiz olarak sundu. Oyunlar hakkında bazı önemli bilgilere ve oyunların kronolojik sıralamasına aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Tomb Raider: Game of the Year Edition

Tomb Raider: Game of the Year Edition, Crystal Dynamics tarafından geliştirilmiş ve Square Enix tarafından piyasaya sürülmüş aksiyon ve macera temalı bir oyundur. Oyun, Foundation Engine kullanılarak geliştirilmiştir ve 2013 yılında çıkış yapmıştır. Survival Timeline'da yer alan üç oyundan ilkidir.

Lara Croft geçmişte yaşadıklarından dolayı çok korkmuş olsa bile hayata karşı sert mücadelesini sürdürmekte kararlıdır. Ham içgüdüleriyle hareket eder ve insanın sahip olabileceği dayanıklılığın sınırlarını zorlar. Şimdi ise unutulmuş bir adanın karanlık tarihini ortaya çıkarmak için çaba gösterecektir.

Tomb Raider: Game of the Year Edition'da bölümler belirli şekilde keşfedilmesi gereken doğrusal alanlardan ziyade çok daha büyük alanlardır. Oyun ilerledikçe ana kampların kilidi açılır. Oyuncu bu kampları kullanarak yeni eşya yükseltmeleri yapabilir. Ana kamplar aynı zamanda oyuncuya yeni beceriler öğrenme imkanı tanır.

Ana kampları açtıktan sonra bu kamplar arasında hızlı geçişler yapabilmek mümkündür. Erişilmez gibi görünen belirli bölgelerin kilidini açmak için engelleri açmak adına belirli donanımlar gereklidir. Bölgelere erişim anahtarları elde ettikten sonra ilerlemek için ise ihtiyaç duyulan karakterlere eşlik edilmelidir.

Tomb Raider: Game of the Year Edition Sistem Gereksinimleri

Tomb Raider: Game of the Year Edition oyununu oynamak için bilgisayarınızın belirli bir sistem gereksinimini karşılaması gerekir. Bu oyun için istenilen minimum sistem gereksinimlerini aşağıdan öğrenebilirsiniz. Minimum sistem gereksinimleri standart veya düşük ayarlarda minimum 30 FPS ile oynamanızı sağlar.

 • İşletim Sistemi (OS): Windows 7, Windows 8, Windows 10
 • İşlemci (CPU): Intel Core 2 Duo Q6867
 • Ekran Kartı (GPU): AMD Radeon HD 2600 XT
 • Bellek (RAM): 1 GB
 • Dosya Boyutu: 12 GB

Tomb Raider: Game of the Year Edition oyununu standart veya yüksek ayarlarda oynamak istiyor olabilirsiniz. Bu durumda bilgisayarınızın önerilen sistem gereksinimlerini karşılaması gerekir. Önerilen sistem gereksinimleri oyunu standart veya yüksek ayarlarda 60 FPS ile oynamanızı sağlar.

 • İşletim Sistemi (OS): Windows 7, Windows 8, Windows 10
 • İşlemci (CPU): Intel Core i5-750
 • Ekran Kartı (GPU): AMD Radeon HD 5870
 • Bellek (RAM): 4 GB
 • Dosya Boyutu: 12 GB

Rise of the Tomb Raider: 20 Year Celebration

Rise of the Tomb Raider: 20 Year Celebration, Crystal Dynamics tarafından geliştirilmiş ve Square Enix tarafından piyasaya sürülmüş aksiyon ve macera temalı bir oyundur. Oyun, Foundation Engine kullanılarak geliştirilmiştir ve 2016 yılında çıkış yapmıştır. Survival Timelina'da yer alan üç oyundan ikincisidir.

Lara Croft, Sibirya'da yer alan küçük bir kamptadır. Jonah Maiava ona diğerlerinin artık kendilerine eşlik etmeyeceğini söyler. Dağa tırmanış gerçekleştirmek için harekete geçerler ama bu tırmanış kısa sürede zorlu hale gelir. Lara Croft sonuçları ölümcül olabilecek şekilde düşer. Tepeye ulaştıklarında ise fırtına ikisinin yollarını ayırır.

Rise of the Tomb Raider: 20 Year Celebration seride yer alan diğer oyunlara benzer şekilde üçüncü şahıs nişancı şeklinde oynanır. Oyun tamamen diğer oyunlarla aynı stile sahiptir. Oyunda iple sallanma, boğuşma ve yüzme gibi çeşitli mekanikler yer alır. Lara Croft becerilerine göre bunları daha iyi kullanabilme şansına sahiptir.

Lara Croft yay ve tabanca gibi farklı türden silahlara erişim sağlayabilir. Hangi silahın kullanılacağı tamamen oyuncuların tercihlerine göre değişiklik gösterir. Silahları yükseltebilmek için çeşitli farklı imkanlar vardır. Lara Croft yakın dövüşte fiziksel gücünü ve savaş bıçağını kullanabilir.

Rise of the Tomb Raider: 20 Year Celebration Sistem Gereksinimleri

Rise of the Tomb Raider: 20 Year Celebration oyununu oynamak için bilgisayarınızın belirli bir sistem gereksinimini karşılaması gerekir. Bu oyun için istenilen minimum sistem gereksinimlerini aşağıdan öğrenebilirsiniz. Minimum sistem gereksinimleri standart veya düşük ayarlarda minimum 30 FPS ile oynamanızı sağlar.

 • İşletim Sistemi (OS): Windows 7
 • İşlemci (CPU): Intel Core i3-2100
 • Ekran Kartı (GPU): NVIDIA GeForce GTX 650
 • Bellek (RAM): 6 GB
 • Dosya Boyutu: 25 GB

Rise of the Tomb Raider: 20 Year Celebration oyununu standart veya yüksek ayarlarda oynamak istiyor olabilirsiniz. Bu durumda bilgisayarınızın önerilen sistem gereksinimlerini karşılaması gerekir. Önerilen sistem gereksinimleri oyunu standart veya yüksek ayarlarda 60 FPS ile oynamanızı sağlar.

 • İşletim Sistemi (OS): Windows 10
 • İşlemci (CPU): Intel Core i7-3770K
 • Ekran Kartı (GPU): NVIDIA GeForce GTX 980 Ti
 • Bellek (RAM): 8 GB
 • Dosya Boyutu: 25 GB

Shadow of the Tomb Raider: Definitive Edition

Shadow of the Tomb Raider: Definitive Edition, Eidos Montreal ile Crystal Dynamics tarafından geliştirilmiş ve Square Enix tarafından piyasaya sürülmüş aksiyon ve macera temalı bir oyundur. Oyun, Foundation Engine kullanılarak geliştirilmiştir ve 2018 yılında çıkış yapmıştır. Survival Timeline'da yer alan üç oyundan sonuncusudur.

Lara Croft, Jonah Maiava ile birlikte Meksika'ya giderek bir Trinity hücresini ortadan kaldırmaya kararlıdır. Lara Croft, tehlikeli bir mağaradan geçerken tuzağa düşer ama kendini kurtarmayı başarır. Jonah Maiava patikaya geri dönmek için çaba gösterirken Dr. Pedro Dominguez'in yakında geleceğini Lara Croft'a bildirir.

Shadow of the Tomb Raider: Definitive Edition diğer oyunlar gibi üçüncü şahıs olarak oynanır. Duvardan geçebilmek ve dağdan inmek gibi işleri yapabilmek için çeşitli ögeler kullanmak gerekir. Lara Croft artık daha derinlere doğru yüzebilme becerisine sahip olduğundan su altında vakit geçirmek daha önemli hale gelir.

Lara Croft yay, tabanca, av tüfeği ve otomatik tüfek gibi dört farklı silahı kullanabilir. Diğer taraftan çamuru bir gizlenme yöntemi olarak kullanabilmek mümkündür. Lara Croft suyun içindeyken çeşitli düşmanların saldırısına uğrama potansiyeline sahiptir. Ayrıca artık pala kullanabildiği için yakın dövüşte biraz daha etkilidir.

Shadow of the Tomb Raider: Definitive Edition Sistem Gereksinimleri

Shadow of the Tomb Raider: Definitive Edition oyununu oynamak için bilgisayarınızın belirli bir sistem gereksinimini karşılaması gerekir. Bu oyun için istenilen minimum sistem gereksinimlerini aşağıdan öğrenebilirsiniz. Minimum sistem gereksinimleri standart veya düşük ayarlarda minimum 30 FPS ile oynamanızı sağlar.

 • İşletim Sistemi (OS): Windows 7, Windows 8, Windows 10
 • İşlemci (CPU): Intel Core i3-3220
 • Ekran Kartı (GPU): NVIDIA GeForce GTX 660
 • Bellek (RAM): 8 GB
 • Dosya Boyutu: 40 GB

Shadow of the Tomb Raider: Definitive Edition oyununu standart veya yüksek ayarlarda oynamak istiyor olabilirsiniz. Bu durumda bilgisayarınızın önerilen sistem gereksinimlerini karşılaması gerekir. Önerilen sistem gereksinimleri oyunu standart veya yüksek ayarlarda 60 FPS ile oynamanızı sağlar.

 • İşletim Sistemi (OS): Windows 10
 • İşlemci (CPU): AMD Ryzen 5 1600
 • Ekran Kartı (GPU): NVIDIA GeForce GTX 1060
 • Bellek (RAM): 16 GB
 • Dosya Boyutu: 40 GB

Epic Games tarafından sunulan bu ücretsiz oyunlar 6 Ocak 2022 günü saat 19:00'a kadar kütüphanenize ekleme şansınız vardır. Oyunların belirli bir kronolojik sıraya sahip olduğunu unutmamalısınız. Yükleme yapmadan önce sistem gereksinimlerini incelemenizi öneririz.

Yazar Hakkında

Kaan Karadeniz
Kaan Karadeniz 1989 doğumluyum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Teknolojinin daha çok oyun tarafıyla ilgilenen biriyim. Özellikle hikayesi kaliteli oyunları beğeniyorum. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap