Epic Games'in Bu Haftaki Ücretsiz Oyunu: Dead by Daylight

Epic Games uzun bir süredir her hafta ücretsiz oyun sunmaya devam ediyor. Bu hafta Epic Games, Behaviour Interactive tarafından geliştirilmiş olan Dead by Daylight oyununu ücretsiz olarak oyunculara sunacak. Oyuncular bu oyunu 9 Aralık 19:00'a kadar kütüphanelerine ekleyebilecekler.

Epic Games gerek rakiplerle rekabet edebilmek gerek ise adını duyurmak için ücretsiz oyun dağıtma politikasını sürdürüyor. Epic Games haftalık olarak dağıttı ücretsiz oyunlarda oyunculara oyunu alabilmeleri için 7 gün tanıyor. Bu 7 günlük süre içerisinde ücretsiz oyunu kütüphaneye ekleyip daha sonra dilediğiniz zaman oynayabilirsiniz.

Epic Games'te Ücretsiz: Dead by Daylight

Dead by Daylight, Behaviour Interactive tarafından geliştirilmiş korku temalı bir hayatta kalma oyunudur. Oyun, Unreal Engine 4 oyun motoru kullanılarak geliştirilmiştir. Dünya genelinde ilk olarak 14 Haziran 2016 yılında Microsoft Windows için çıkarılmış ve daha sonra diğer platformlarda yer almıştır.

Oyunda hayatta kalmaya çalışan dört kişi, onları sıradaki kurbanına dönüştürmek isteyen katilden kaçmaya çalışırlar. Hayatta kalmaya çalışanlar oyunu üçüncü şahıs bakış açısından oynarlar. Hayatta kalmaya çalışanlar katille savaşmak için el feneri gibi nesneler kullanıp onu kör etmeleri veya sersemletmeleri gerekir.

Hayatta kalmaya çalışan taraftaki oyuncular, mekanda yer alan nesnelerin ve engellerin üzerinden katile göre çok daha hızlı atlarlar. Bu sayede kendilerine bir kaçış yolu sağlamaları gerekir. Hayatta kalmaya çalışanlar nihai kaçış için çıkış kapılarını aktif hale getirecek beş jeneratörü onarmak zorundadırlar.

Dead by Daylight çıktığı günden bu yana popülerliğini koruyan bir oyundur. Hayatta kalma oyunu olması nedeniyle daha fazla ilgi çektiği kesindir. Oyunu hayatta kalmaya çalışanlar veya onları öldürmeye çalışan bir katil olarak oynayabilirsiniz. Oyunun bazı deneyimli inceleme sitelerinde elde ettiği puanlar şu şekildedir:

Epic Games'te Ücretsiz while True: Learn()

while True: Learn(), Luden.io tarafından geliştirilmiş bir aksiyon, bulmaca ve mantık oyunudur. Oyun dünya genelinde ilk olarak 28 Mart 2018 tarihinde çıkarıldı. Oyun özelliklerle kodlama ve programlama ile ilgilenenlerin ilgi odağı haline gelerek pek çok kişi tarafından oynandı.

while True: Learn() oyunu yaşamını ve kedisinin bakım masraflarını üstlenmek için çaba gösteren bir yapay öğrenme uzmanı olarak oynarsınız. Göreviniz ise görsel programlamayı kullanmak ve para kazanmaktır. Bunu yaparken yapay öğrenmenin nasıl çalıştığını öğrenebilirsiniz.

Oyunu oynarken sadece kendiniz ve geliştirmekte olduğunuz yazılımla ilgilenmeniz yeterli değildir. Aynı zamanda bakmakta olduğunuz kediniz ile ilgilenmek zorundasınız. Çünkü kod yazma konusunda size en önemli desteği kediniz sunacaktır. Onun bir dahi olduğunu keşfettiğinizde işlerin daha kolay ilerlediğini göreceksiniz.

Veri biliminde uzmanlaşmak, yapay öğrenmeyi öğrenip aynı zamanda hayat macerası içinde hayatta kalmak, çeşitli ekipmanlar geliştirip işleri kolaylaştırmak ve bununla birlikte kedinizle ilgilenmek için çaba göstereceksiniz. Oyunun bazı deneyimli inceleme sitelerinde elde ettiği puanlar şu şekildedir:

Dead by Daylight ve while True: learn () oyunlarını 7 gün içerisinde kütüphanenize eklemeniz gerektiğini unutmamalısınız. Epic Games tarafından ücretsiz sunulan bu oyunlar 9 Aralık 19:00'a kadar erişilebilir olacaklar. Bu tarihten önce oyunları kütüphaneye eklemeniz durumunda onları dilediğiniz zaman oynayabileceksiniz.

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap