EPGİS'ten Benzine Zam Açıklaması

Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası (EPGİS) yeni bir zam haberini duyurdu. Geçen hafta akaryakıta yapılan zam sonrası bu geceden itibaren benzine 19 kuruşluk yeni bir zam yapılması haberi sürücüleri memnun etmeyecek.

Ülkemizdeki akaryakıt fiyatlarının Akdeniz piyasasındaki işlenmiş petrol fiyatlarının ortalaması ve dolar kurundaki değişiklikler dikkate alınarak yapılıyordu. Yaşanan siyasi olaylar ve ekonomi üzerine yapılan açıklamalar sonrası hızlı bir şekilde gerileyen dolar kurunun ardından Türk lirası dolar karşısında değer kazandı fakat benzine yapılan ikinci zam dikkatleri çekti. Doların sert düşüşünün ardından geçen hafta akaryakıta yapılan zammın indirime dönüşmesi bekleniyordu.

Büyükşehirlerde Benzin Fiyatı Ne Kadar Oldu?

EPGİS’in açıkladığı benzine 19 kuruşluk zam haberinin ardından yeni fiyatlar İstanbul’da 6,96 TL, Ankara’da 7 TL, İzmir’de ise 7,02 TL olarak güncellendi. Benzine zam uygulaması bu geceden itibaren geçerli olacak.

Yazar Hakkında

Kadir Tosun
Kadir Tosun 1995 doğumluyum. İstanbul Medeniyet Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü mezunuyum. Otomobillere ve teknolojiye meraklıyım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap