Türkiye'nin en güncel teknoloji haberleri yayınlayan yeni nesil teknoloji bloğu.

EPGİS'ten Benzin ve Motorine Zam Açıklaması

Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası'nın yaptığı açıklamaya göre bu geceden itibaren benzin ve motorine 17 kuruşluk zam uygulanacak.

Yeni duyurulan zam haberi, Eşel Mobil Sistemi'nin uygulandığı ilk zam olarak kayıtlara geçti. Böylece yapılan zammın tümü pompa fiyatlarına yansımayacak, zammın bir kısmı ÖTV tarafından karşılanacak. Resmi olarak benzine gelen 21 kuruşluk zam, Eşel Mobil Sistemi uygulaması nedeniyle pompaya 17 kuruş olarak yansıyacak. Motorine yapılan zammın ise tamamı Eşel Mobil Sistemi tarafından karşılanacak.

Ülkemizde akaryakıt fiyatları Akdeniz piyasasındaki işlenmiş petrol fiyatlarının ortalaması ve dolar kurundaki değişiklikler dikkate alınarak hesaplanıyor. Petrol dağıtım firmalarının tedarik sürecine dahil olması ile akaryakıt fiyatları şehirden şehire değişiklik gösterebiliyor.

Büyükşehirlerde Benzin ve Motorin Fiyatları Ne Kadar Olacak?

Bu gece yarısından itibaren geçerli olacak zam sonrası İstanbul'da benzinin fiyatı 7,09 TL'den 7,26 TL'ye, Ankara'da 7,10 TL'den 7,27 TL'ye, İzmir'de ise 7,15 TL'den 7,32 TL'ye yükselecek.

Yazar Hakkında

Kadir Tosun
Kadir Tosun 1995 doğumluyum. İstanbul Medeniyet Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü mezunuyum. Otomobillere ve teknolojiye meraklıyım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap