En Popüler Minecraft Mod Paketleri

En iyi Minecraft modları nelerdir? Bu herkesin merak ettiği sorulardan biridir. Yeni Minecraft modları oyunun ilk herkese açık sürümünden bu yana sürekli olarak yayıldığı için artık aralarından seçim yapabileceğiniz bir yığın seçenek vardır.

Minecraft gerçek anlamda bir fenomendir. Oyunun kendisi yeteri kadar eğlenceli olmasına rağmen çeşitli değişiklikler yaparak onu daha eğlenceli ve keyifli hale getirebilirsiniz. Tüm bunlar oyun için geliştirilmiş çeşitli modlarla mümkündür.

Arayüz değişikliklerinden saatlerce keşif yapmanıza yardımcı olacak araçlara kadar pek çok değişiklik yapabilirsiniz. Ancak öncelikle nasıl bir mod yükleyeceğinizi bilmeniz gerekmektedir. Bu çok basit bir işlemdir ama doğru araçları kullanmanız gerekecektir.

Minecraft Modları Nasıl Yüklenir?

Bu listedeki her Minecraft modu yakından takip etmeniz gereken kendi kurulum talimatlarıyla birlikte gelir. Muhtemelen birçoğu için Minecraft sürümünüzü düşürmeniz gerekecektir. Çoğu durumda sürüm 1.7.10 en iyi sonucu verecektir.

Bu konuda size yardımcı olabilmek için size birden fazla Minecraft mod kurulumunu yönetmenizi sağlayan kullanışlı bir yazılım olan MultiMC (https://multimc.org/) yazılımını kullanabilirsiniz. Bu yazılım size fazlasıyla yardımcı olacaktır.

Arayüz Modları

Çok sayıda Minecraft modu yükledğinizde muhtemelen Minecraft'ın varsayılan kullanıcı arayüzünün artık yetersiz geldiğini görebileceksiniz. Aşağıdaki indirmeler modlu Minecraft oynamayı daha keyifli bir deneyim haline getirmektedir.

Optifine / Fastcraft

Güçlü bir bilgisayarınız var mı? HD dokular için destek ve grafik seçenekleri üzerinde daha fazla kontrol sağlayan Optifine ile Minecraft'ın harika görünmesini sağlayabilirsiniz. Bu mod sayesinde Minecraft oyun deneyiminizi epey bir farklılaştırabilirsiniz.

Alternatif olarak düşük performans gösteren bir bilgisayarınız varsa bu durumunda Fastcraft modunu kullanmanızı öneririz. Böylece çok sayıda mod kuruluğu olduğunda düşük kalibreli bilgisayarlarda daha iyi performans elde etme şansınız olacaktır.

Journeymap

Herkes nereye gittiğini bilmekten hoşlanmaktadır. Journeymap, siz keşfettikçe dünyanızı haritalandırır. İlgilendiğiniz ara noktaları işaretlemenizi sağlar. Hatta canavarlar arkanızdan gizlice yaklaştığında sizi uyarabilecektir.

Not Enough Items

Minecaft oynarken bir wiki sitesine göz atma ihtiyacı duyuyorsanız bu durumda Not Enough Items modu ihtiyacınızı karşılayacaktır. Bu mod sayesinde envanter ekranında şık bir arayüz aracılığıyla kurulu herhangi bir Minectaft modundaki herhangi bir ögenin trafini arayabilirsiniz.

WAILA

What Am I Looking At kısaltması olarak kullanılan WAILA, yüklü birçok moda sahip olduğunuzda tam anlamıyla bir nimettir. Hedef işaretini bir bloğa yönelttiğiniz zaman onun ne olduğunu ve hangi moddan geldiğini söyleyecektir.

Inventory Tweaks

Inventory Tweaks'i yükledikten sonra onsuz bugüne kadar nasıl oyun oynadığınızı merak edeceksiniz. Dayanıklılığı tükenen araçlar otomatik olarak hotbar kısmında gözükecektir. Blok yığınları otomatik olarak yeniden doldurulur. Ortaya tıklayarak sandıkları sıralayabilirsiniz.

Playable Minecraft In A Chest

Minecraft'ın oynanabilir bir versiyonu olan Mini Minecraft, bir sandık boyutuna küçültülmüştür. Bu mod, orijinal oyunla aynı özelliklere sahiptir. Ancak her şeyi bir Minecraft sandığının arayüzü aracılığıyla kontrol edebilirsiniz.

Minecraft Yaratıcılık Modları

Pek çok insan için Minecraft'ın konusu hayranlık uyandıral yapılar oluşturmaktır. Aşağıdaki modlar, yeni ahşap türlerinden uygun mobilyalara kadar yaratıcı seçeneklerinizi önemli ölçüde genişletmeyi başarabilecektir.

Chisel 2

Minecraft'ın yalnızca bir parke taşı dokusu vardır. Chisel 2'de ise 24 tane doku söz konusudur. Aslında, bu listedeki diğer modlarla birlikte gelen blokların yanı sıra oyunun varsayılan bloklarının büyük bir kısmına alternatif dokular eklemektedir.

Carpenter's Blocks

Küpler harikadır ama bazen biraz eğim istersiniz. Öyle değil mi? Carpenter's Blocks yatakların, butonların, kapıların, çiçek saksılarının, meşalelerin ve daha fazlasının oluşturulması için bu eğimleri sunar. Bunların tümü başka herhangi bir bloğun dokusuyla özelleştirilebilirler.

Decocraft

Dünyanızı dekore etmek söz konusu olduğunda biraz daha çeşitlilik istiyorsanız Decocraft sizin için ideal bir mod olacaktır. Üretilebilir sandalyeler, masalar, kaseler, şişeler ve lambalar gibi çeşitli elementleri oyuna ekleyebilirsiniz.

Bibliocraft

Bibliocraft ayrıca estetik açıdan hoş bir grup blok sunmaktadır. Ancak bunlar kendi işlevleriyle birlikte gelir. Vitrinler ve raflar, ödüllerini sergilemenizi sağlarken, bir matbaa oyun içi kitapları kopyalamanıza olanak tanır.

Pig Manure

Minecraft'ta eksik olan tek şey kesinlikle bir dışkıdır. Pig Manure adını taşıyan bu mütevazı Minecraft modu bu sorunu çözer. Domuzlarınız her seferinde dumanı tüten dışkılar çıkarırlar. Bunları toplayarak ürünleri gübreleyebilir veya onları ateşe atarak yakacak olarak kullanabilirsiniz.

Bacteria Mod

Bakterilerin modası asla geçmez. Bu yüzden Minecraft modlayıcıları onu sanal aleme getirmeye çalıştılar. Bacteria Mod adını taşıyan bu mod her biri farklı görevleri gerçekleştirerek ve onları dünyayla tanıştıracak bir dizi farklı bakteri yerleştirmenize olanak tanıyacaktır.

Pam's Harvestcraft

60 mahsul, 17 tür balık, vejetaryen ve vegan yemekler için tofu, 36 meyve veya eşya taşıyan ağal dahil olmak üzere 1.100'den fazla yeni yiyecek ve ögeyi Pam's Harvestcraft ile oyuna ekleyebilirsiniz. Sonuç ise eşit oranda lüks ve dengeli bir Minecraft diyeti olacaktır.

Minecraft Keşfetme Modları

Bazı insanlar usta bir inşaatçı olmak yerine göçebe hayatını tercih etmektedirler. Aşağıdaki modlar dünya neslini renklendirir, keşfedilecek yeni dünyalar ekler veya keşfetmeniz için ihtiyaç duyacağınız araçları size verir. Uzaklara çok uzaklara gidebilirsiniz.

Biomes O'Plenty

Overworld ile başlamak en iyisi. Biomes O'Plenty, Minecraft'a Alplerden Wasteland'a kadar gülünç 80 yeni biyom ve 12 alt biyom ekler. Ayrıca aletlere, zırhlara, yiyeceklere, renge biraz daha fazla çeşitlilik katar ve inşa etmek için birkaç ekstra blok ekler.

LotsOMobs

LotsOMobs, Minecraft dünyanızı daha zengin hale getirmek ve biyomlarınızı biraz daha gerçekçi hale getirmek için şaşırtıcı bir 25 yeni canavar ekler. Kalamarın denizdeki tek yaratık olduğu günler artık geride kaldı.

CandyCraft

Biraz cehennemi andardığı için Nether'den kaçan insanlar için ideal bir mod olduğunu söyleyebiliriz. CandyCraft, tatlı dişli Minecraft tutkunlarına tamamen şekerden yapılmış keşif için yeni bir diyar sunuyor. Öldürmeniz gereken şeker kaplı yaratılacak canavarlar olacak ve her yer şekerle donatılacak.

The Twilight Forest

Bu listedeki diğer Minecraft keşif modlarının bazılarından çok daha basit olan Twilight Forest, yeni çetelerle dolu, sürekli olarak sönük, ormanlık bir alemde bir portal oluşturmanıza ve daha ileride keşfettiğiniz zorlu karşılaşmalara izin verir.

Galacticraft

Tüm bir güneş sistemine seyahat etmenizi, keşfetmenizi ve hatta kolonileştirmenizi sağlayan kapsamlı bir mod olan Galacticraft ile daha önce hiç olmadığı kadar cesurca seyahat edebilirsiniz. Gezegenler arası tüm gezintilere ek olarak çok çaba harcayacağınızdan emin olabilirsiniz.

BetterPortals

Minecraft'ta yeni krallıkları keşfederken portallar biraz sorunludur. Girmek üzere olduğunuz dünyayı göremezsiniz. Bu oldukça korkutucu olabilir. Ancak aynı zamanda bir yükleme ekranından geçmeniz gerekir. BetterPortals modu, portalları yeniden oluşturur. Bu sayede hangi dünyaya girmek üzere olduğunuzu görürsünüz.

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap