En İyi 10 Apple Arcade Oyunu

Apple'ın aboneliğe dayalı oyun kanalı olan Arcade oyunları şaşırtıcı teklifleriyle oyuncuların gönlünde istikrarlı bir şekilde yer edinmiş durumdadır. Farklı kategorilere ve yaş guruplarına ait 140'ın üzerinde oyuna ev sahipliği yapar.

Bu anlamda Apple Arcade'in ödediğiniz her kuruşa değer olduğunu söylemek mümkündür. App Store'daki Arcade oyunlarının benzersizliğini göz önünde bulundurarak en iyi Apple Arcade oyunlarının bir listesini hazırlamayı düşündük.

1. LEGO Brawls

Oldukça eğlenceli olan bu aksiyon oyunu etrafta dolaşmanın en eğlenceli yollarından birisidir. Kahramanınız olan mini figürünüzü farklı dövüş yetenekleriyle tasarlama olanağınız vardır. Parçalar aracılığıyla yeni güçlendirmeler keşfedebilir ve seviyeleri kontrol edebilirsiniz.

Oyun, sekiz farklı arenadan geçerek herkesin önünde yer almanızı ister. Evet, Lego koleksiyonunuzu üstün yeteneklerle genişletmek için ortada çevrilmemiş taş bırakmamanız gerekir. Kavgaların masumiyeti, 9 yaş ve üstü çocuklara uygun olarak değerlendirilebilir olmasını sağlamaktadır.

2. Patterned

Oyun temel ilhamını yapboz bulmacalarından alır. Ona benzersiz bir dokunuş ekler. Oyun, şifreli deseni bir araya getirmek için görsel ipuçlarınızı kullanmanızı gerektirir. Bu normal bir bulmaca oyunu gibi görünse bile kesintisiz desenlerle uğraşmak biraz yorucu olabilecektir.

Bulmaca bittiğinde oyun son parçayı iOS cihazınıza indirmenize ve duvar kağıdı olarak kullanmanıza izin verir. Oynarken ekstra mutluluk katmak için size eşlik edecek bir dizi tasarım ve dinlendirici müzik vardır. Oyun 4 yaş ve üzeri çocuklar için uygundur.

3. Mini Motorways

En az bir kez trafikte sıkışıp kaldığınız zaman kendi başınızın çaresine bakmanız gerekir. En azından varış noktasına hemen varmanın yollarını ararsınız. Bu oyun, trafiği temizlemek için gerekli önlemleri alma konusunda size tüm yetkiyi verecektir.

Oyun, trafiğin sorunsuz bir şekilde hareket etmesini sağlarken büyüyen bir şehrin içinden yollar çizmenizi sağlar. Görünürlüğünüzü artırmak için farklı renk modlarına sahiptir. Ayrıca, şehriniz ve trafiğiyle büyüyen esnek ve yatıştırıcı bir film müziği vardır.

4. Word Laces

Ayakkabı bağcığıyla bağlantılı ilginç bir kelime ve bulmaca dünyasına girmeye hazır mısınız? Oyun, 1000 bulmacanın içinden ilerlemenizi sağlar. Her bir kelimeyi ve paylaşılan görüntüyü farklı bir şekilde adlandırmayı paylaşmaktadır.

Bunu yapınca neler oluyor? Her geçtiğiniz bulmaca ile ayakkabı koleksiyonunuzu genişletebilirsiniz. Oyun, büyüleyici kullanıcı paneli ve animasyonuyla son derece tatmin edicidir. Zorluk seviyesi 4 yaşın üzerindeki herkesin standardına uyum sağlayabilecek niteliktedir.

5. Oceanhorn 2

Sonsuz bir rol yapma oyunu macerasına doğru yolculuğunuza başlamaya hazır olun. Yepyeni içeriğe, görevlere, öğelere ve geliştirmelere dalmış birisi olarak oyun oynarken tam anlamıyla büyük bir keyif yaşayacaksınız. Genç bir şövalye olarak imkansız zorluklardan geçmeniz gerekecek.

Peki hedef ne olacak? Hedefiniz Warlock Mesemorth'un karanlık ordusunu yenmektir. Oceanhorn 2, büyüleyici grafikleriyle ilginizi çekerken size düzinelerce yan görev, bulmaca, zindan ve çok daha fazlasını sunacak. Oyun 9 yaş ve üzeri herkes için uygundur.

6. Crossy Road Castle

Basit ama eğlenceli olan bu oyun sonsuz bir dönen kuleye ev sahipliği yapar. Arkadaşlarınızla birlikte kuleye tırmanmanıza izin vardır. Her koşu kendi tarzında farklı olsa bile büyük boyutlu kızgın kartala ulaşana kadar meşgul kalacağınız kesindir.

Arkadaşlarınızla bağlantı kurmanın ve oynamanın yanı sıra, tek başına ve hatta çevrimdışı oynama seçeneğiniz vardır. Geliştirme ekibi, oyundaki yeni kuleleri ve görevleri düzenli olarak günceller. Böylece yolculuk asla bitmez.

7. Grindstone

Kılıcınızla hüküm sürerek oynayabileceğiniz bu bulmaca oyun çok önemli bir geliştirici tarafından geliştirilmiş durumdadır. Hikaye sizi acımasız sürüngenlerin istila ettiği Grindstone dağına götürecektir. Burada yolunuzu bulmak zorundasınız.

Sadakatsiz zirvede yolunuzu bulmanız ve nihai savaşçının ihtişamına erişmeniz gerekir. Engelleri aşmak için keskin bulmaca becerileri ve size yardımcı olan daha keskin bir bıçak gerektirir. 200'den fazla seviyesi olan oyun 12 yaş ve üzeri kişiler için uygundur.

8. SpongeBob

Sünger Bob'un arkadaşları bir kez daha büyük tehlike altındadırlar. Kötülerin efendisi Sheldon J Plankton gizli Krabby Patty formülünü çalmak için yeni bir planla geri dönmüş durumdadır. Sünger Bob olarak hedefiniz keşfetmek, engelleri aşmak ve bozuk para toplamaktır.

Tüm bunları yaparken Plankton'un ordusuyla savaşmanız gerekecektir. Kötüleri yenerek arkadaşlarınızı kurtarmak için bulmacaları çözmeye hazır olun. Listede birçok farklı zorluk vardır. Her şeyden önemlisi büyük yaratıkların silahlarını onlara karşı kullanmayı unutmayın.

9. Outlanders

İlgi çekici olan bu simülasyon oyununda her şeyi en başından itibaren düşünmeniz gerekir. En önemlisi kaynaklarınızı yeniden kullanma ve yönetme konusunda becerilerinizi konuşturmalısınız. En iyi lider olduğunuzu kanıtlamak için şehrinizin kontrolünü ele almanız gerekir.

Temiz ve net bir ses ile baştan sonra sizi büyüleyen, özenli tutan sürükleyici bir hikayeye sahiptir. Kasabanızın görünümünü ve çalışma şeklini kişiselleştirmek için bir dizi seçeneğiniz vardır. 12 yaşın üzerinde olmanız durumunda arzu edilen lider olmayı başarabilirsiniz.

10. Hot Lava

Bu oyun sizi çocukluğunuzun hayal gücüyle tekrardan tanıştırabilecektir. Kızgın lavlarla dolup taşan nostaljik ortamlarda gezinirken, zorlu dünyaları fethetmeyi son derece zor hale getirirsiniz. Neşe, heyecan ve kaos hepsini bir arada yaşarsınız.

Kestirmeleri kullanarak en hızlı rotaları bulmak için rekabet edersiniz. Aynı zamanda liderlik tablosunda zirveye çıkarken sıkışık ortamları keşfetmiş olursunuz. Bununla birlikte, tüm bunların ortasında zehirli atıklardan, lavlardan ve dipsiz çukurlardan kaçınmalısınız.

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap