Diablo 2: Resurrected Bu Eylül’de Geliyor

Xbox ve Bethesda Games Showcase'de yayınlanan Diablo 2: Resurrected'in fragmanı, oyunun çıkış tarihini ortaya koyuyor. Diablo 2: Resurrected, 23 Eylül'de birden fazla platformda yayınlanacak.

Oyun ilk olarak Blizzcon 2021'de ortaya çıktı ve Diablo serisinin hayranları tarafından uzun zamandır bekleniyordu. Diablo 2: Resurrected, oyunun orijinal sürümüne göre full HD olarak yeniden düzenlenerek, Lord of Destruction serisine eklenmiş olacak.

Diablo 2: Resurrected'ın dün paylaştığı fragmanı, oyunu çeşitli sınıflarda birden fazla karakterle ve büyülü güçlerle ölümsüz ordularını yok ederek, hareket halinde olduğunu gösteriyor.

Diablo 2: Resurrected birden fazla platformda mevcut olacak olsa da, dünün fragmanı oyunun Xbox Series X|S versiyonuna odaklandı. Microsoft'un yeni nesil konsolunda oyuncular oyunu saniyede 4K/60 kareye kadar oynayabilecek. Çapraz ilerleme, oyunu diğer platformlarda oynayan herkes için de uygulanması bekleniyor.

Daha önce Diablo 2 oynamamış olanlar için oyun, Diablo 1'in bitiminden hemen sonra geçiyor. Oyunun isimsiz kahramanı, Lord of Terror'ün kendi vücuduna hapsettiği özü tarafından bozuluyor. Bu yozlaşma iblislerin dünyaya girmeye başlamasına, kargaşaya ve tahribata neden oluyor. Böylelikle, oyuncuların iblislerin kaynağını bulmak ve sona erdirmek için kontrolü ele aldığı bir takım maceralar ortaya çıkıyor.

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap