Cyberpunk 2077'nin Sorunları Yama İle Çözülüyor

CD Projekt Red tarafından yapılan yeni paylaşımda, Cyberpunk 2077 için yeni güncelleme notları açıklandı. Oyunun bugüne kadarki en büyük yaması olacak yeni güncelleme sürüm 1.2 olarak adlandırılıyor.

Oyundaki performans sorunlarından yeni özelliklere kadar 500 farklı değişikliği içeren yeni Cyberpunk 2077 yaması, oyun için adeta yeni bir dönem başlatacak.

500'ü aşkın yenilik geliyor

Yeni getirilecek özelliklerde en çok dikkat çekenlerden birisi AMD grafik kartlarına ışın izleme desteğinin gelmesi. Böylece grafik kalitesinde ciddi bir artış elde edecek kullanıcılar, oyunu çok daha etkileyici ve yüksek performansta oynayabilecek. Yapılacak yenilikler, cihazlara özgü özellikler de içeriyor. Bu nedenle bilgisayar ve konsol gibi oyunun oynandığı platformlara yönelik çeşitli yenilikler, düzeltmeler ve değişiklikler getirecek yapımcı şirket, yeni yama ile birlikte oyundaki sorunları minimuma indiriyor. Yama ile ilgili tüm ayrıntılara Cyberpunk 2077 için yayınlanan blog gönderisinden ulaşmak mümkün. Ancak temel nokta, yaşanan sorunların giderilecek olması olduğundan dolayı kullanıcılar için şu ana kadar beklentiler gerçekleşmiş gibi görünüyor.

PlayStation Store’a gelecek mi?

Yamanın dışında Cyberpunk 2077 için merak edilen bir diğer detay PlayStation Store. Yaklaşık 4 ay önce mağazadan kaldırılan Cyberpunk 2077 için aradan geçen uzun süreye rağmen bir gelişme yaşlanmadı. Özellikle konsol sahiplerinde büyük bir beklenti yaratan durum, uzun süreye rağmen sonuçlandırılmadı. Yeni yama duyurularında ve resmi gönderilerde de bu konuda herhangi bir bilgi paylaşılmadı.

Yeni yama için de net bir tarih vermeyen şirket, Mart ayı sonuna kadar güncellemeyi sunabilir.

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap