CS: GO Jump Throw Nasıl Ayarlanır?

Counter-Strike oynarken mükemmel bir sis bombasını sıraya dizmek ve tam isabetle yerine atmayı başarmak kolay bir iş değildir. Bu zaman, pratik ve özveri gerektiren bir iştir. CS: GO jump throw kodunu ayarlayarak bunun üstesinden gelebilirsiniz.

Her haritanın içini ve dışını öğrenmek uzun ve zahmetli bir iştir. Ancak bir jump throw gerçekleştirerek elinizdeki bombaları hedefine ulaştırma konusunda epey bir kolaylık yaşayabilirsiniz. Üstelik bomba kullanımında bu çok önemli bir detaydır.

Mükemmel dumanları çıkarmak için zıplamak ve fırlatmak çok önemlidir. Atlamadan mesafeyi ayarlamak kolay olmayacaktır. Ancak sorun tutarsızlıktan kaynaklanıyor olabilir. Zıplamayı zamanlamak ve el bombasını milisaniye aralıklarla bile serbest bırakmak atlayışı bozabilir.

Bu noktada jump throw devreye girer. Tutarsızlık unsurunu ortadan kaldırır ve her sıçrama atışını önemli kılar. Kendinizi hazırlayıp zıplama komutunu yüzlerce kez kullandığınızda bomba tam olarak hep aynı konuma inecektir.

CS: GO Jump Throw Kodunu Ayarlama

Bir jump throw ataması gerçekleştirmek ve etkinleştirmek için önce bir yapılandırma ayarlamanız gerektiğini unutmamalısınız. Kulağa biraz zor gelebilir ama bu aslında çok kolay bir işlemdir. Sadece adımları takip etmeniz yeterli olacaktır.

  • Counter-Strike Global Offensive'in yüklü olduğu klasörde csgo\cfg klasörüne gidin.
  • Ardından bu alt klasörün içerisinde bir metin dosyası oluşturun ve adını autoexec.cfg olarak ayarlayın. Normalde bu dosya olabilir, dolayısıyla varsa autoexec.cfg dosyasını metin editörüyle açın.
  • Bunu yaptıktan sonra sırasıyla alt alt olacak şekilde alias "+jumpthrow" "+jump;-attack", alias "-jumpthrow" "-jump" ve bind "[V]" +jumphrow satırlarını yazın.

Burada yer alan V harfi yerine başka bir harf veya klavye tuşu seçebilirsiniz. Örneğin ALT tuşunu seçebilirsiniz. Bu ayarlamayı yaptıktan sonra oyunu +exec autoexec.cfg komutuyla başlatmayı ihmal etmemelisiniz.

+exec autoexec.cfg başlatma komutuyla uğraşmak istemiyorsanız oyunu başlattıktan sonra oyun konsoluna yukarıdaki kodları tek tek yazabilirsiniz. Böylece ayarlarınız yine geçerli olacaktır. Ardın sıçrayarak bomba atmayı başarabileceksiniz.

Ek olarak belirtilmesi gereken bir durum daha vardır. Çeşitli turnuva platformlarında bu kodların kullanılması yasak olabilmektedir. Bu nedenle turnuvaya gireceğiniz platformun kurallarını sıkı bir biçimde okuduğunuzdan ve gözden geçirdiğinizden emin olmalısınız.

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap