Apex Legends Çapraz Platform Desteği 2021’de Gelmeyecek

Çapraz platform desteğine sahip olmayan Apex Legends 2021 yılında da bu özelliğe kavuşamayacak.

Piyasaya sunulduğu ilk günden itibaren Apex Legends geliştiriciler için çözülemeyen en büyük sorunlardan birisi çapraz destek oldu. Kullanıcılar farklı platformlarda eş zamanlı bir şekilde ilerleme yaşayamazken oyuncuların en büyük beklentisi, bir an önce bu sorunun çözülmesi. Ancak yapılan son açıklamalarda mevcut özelliğin 2021 yılında kullanıma sunulmayacağı belirtildi.

Apex Legends AMA etkinliği pek çok soru işaretini giderdi

Reddit üzerinden Ask Me Anything (AMA) etkinliği düzenleyen Apex Legends geliştiricisi Respawn, çapraz oyun konusunda 2021 yılı içerisinde herhangi bir gelişmenin olmayacağının net olarak aktardı. 2021 yılı içerisinde beklenti içerisinde olunmamasını isteyen yöneticiler, gelecek yıl itibariyle bu özelliğin kullanıma sunulacağını söyledi. Çapraz platform desteğinin alınması, kullanıcıların farklı konsol ve cihazlarda oyunu oynayan kullanıcılar ile eşleşmesini ve cihaz farkı olmadan ortak bir şekilde oyunları oynamasını sağlayacak. 

İletişim direktörü Ryan K. Rigney tarafından yapılan açıklamalar ile kazanan bu durum aslında şirket için oldukça ciddi bir problem. Bu konuda açık bir şekilde düşüncelerini dile getiren iletişim direktörü konu ile ilgili olarak şöyle dedi; “"Çapraz ilerleme, çözülmesi gereken bir sorun olması açısından cehennem gibi. Yalnızca mevcut hesapları birleştirmenin teknik zorluklarını çözmeniz gerekmiyor, aynı zamanda diğer platformlarda satın alma ile ilgili yasal ve sözleşmeyle ilgili sorunlar da var. Farklı bölgelerin farklı yasaları var. Bu bir karmaşa. Ama bunun üzerinde çalışıyoruz ve bunu yapmaya kararlıyız

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap