11.19 Yaması Ryze ve Soraka Oyuncularını Üzecek

League of Legends'ın en büyük etkinliği olan Worlds 2021 yaklaşırken Riot Games'in geliştiricileri etkinlik öncesi son yama olacak 11.19 yaması için ayrıntılı değişikliklerin listesini paylaşmaya başladı. Listede yer alan değişikliklerden Ryze ve Soraka oyuncuları pek hoşlanmayacaklar.

Jeevun Sidhu tarafından Twitter'da paylaşılan bilgilere göre Varus ve Sona biraz güç kaybedecekler. Fakat asıl güç kaybedecek şampiyonlar ise Ryze, Soraka ve Kennen olacak. Gelecek olan bir dizi nerf sonrasında oyuncuların bu şampiyonlara bakış açısı biraz değişebilecek.

Ryze ve Soraka ciddi güç kaybedecek

11.19 yamasındaki olası değişikliklere göz atarak yapılacak dengelemelerle ilgili daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz. Ryze'ın Q yeteneğine ait AP oranı %5 oranında azaltılacak ve E yeteneğinin bekleme süresi 0.25 saniye artış gösterecek. Bu değişiklikler onun hasar takası becerisini önemli ölçüde olumsuz bir biçimde etkileyecek.

Diğer taraftan Soraka'nın özel yeteneği ciddi bir nerf alacak. Yeteneğin can iyileştirme miktarı seviyesine göre azalacak. Birinci seviyede can iyileştirme miktarı 150'den 130'a düşecek. Maksimum seviyede ise can iyileştirme 350'den 300'e indirilecek. Bu değişiklikler Soraka oyuncularının moralini birazcık bozacak.

Kennen her ne kadar çok önemli bir seçim olma yetisini kaybetmiş olsa bile nerf alacak. Kennen'in Q yeteneğinin temel hasar değeri ve bonus AP hasar oranı %5 oranında azaltılacak. Varus'un ise Q yeteneğinin maksimum seviyedeki bekleme süresi 2 saniye fazla olacak. Varus ve Kennen'de gerçekleştirilecek bu değişiklerin etkisi çok büyük olmayacak.

Profesyonel arenada tek etki Ryze'da olacak

11.19 yamasında nerf alacak Kennen, Ryze, Sona, Soraka ve Varus gibi şampiyonlardan en fazla Ryze etkilenecek. Profesyonel arena dahil olmak üzere birçok seviyede Ryze'ın oynanma oranında azalmalar görebileceğiz. Diğer şampiyonlarda gerçekleştirilecek dengelemeler ise profesyonel arenayı pek etkilemeyecek.

Worlds 2021 öncesi işleri sıkı tutmak isteyen Riot Games, 11.19 yamasını 22 Eylül tarihinde tüm sunuculara dağıtacak. Worlds 2021 etkinliği ise 5 Ekim tarihinde Play-In aşamasıyla başlamış olacak. Şimdiden hazırlıklarına tam gaz devam eden profesyonel oyuncular 11.19 yamasına adapte olabilmek için 2 haftalık bir süreye sahip olacaklar.

Yazar Hakkında

Kaan Karadeniz
Kaan Karadeniz 1989 doğumluyum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Teknolojinin daha çok oyun tarafıyla ilgilenen biriyim. Özellikle hikayesi kaliteli oyunları beğeniyorum. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap