Türkiye'nin en güncel teknoloji haberleri yayınlayan yeni nesil teknoloji bloğu.

Zoe CT (Counter): Zoe Güçlü Rakipleri (S11)

Sezon 11 için en iyi Zoe CT (Zoe counter) seçeneğini mi arıyorsun? Aşağıda yer alan şampiyonlar sana bu konuda yardımcı olacaktır. Unutma, her yeni yama ile birlikte aşağıdaki veriler de güncellenir. Dolayısıyla dilediğin zaman Zoe karşısında güçlü olan şampiyonları burada bulabilirsin.

[widget-152]

Yukarıda yer alan veriler hangi şampiyonun Zoe karşısında daha güçlü olduğunu gösterir. Yüzde ne kadar düşükse o şampiyon Zoe karşısında o kadar etkili demektir. Ayrıca eğer istersen Türkçe olarak Zoe counter bilgilerine aşağıdan ulaşabilirsin.

Zoe counter taktikleri

Zoe ile koridor aşamasında uğraşmak çok kolay değildir. Çünkü ne yaparsan yap koridorda avantaj yakalamayı başarabilecek bir şampiyondur. Onunla başa çıkmak için yapabileceğin en uygun şey minyon temizleme becerini yükseltmek ve gerektiğinde onunla hasar takasına girebilmektir. Elbette baloncuğu tutturduğu zaman bunu yapmaya çalışmamalısın.

Zoe koridor aşamasında minyon birliklerinin arkasında yer alan üç büyücü minyon üzerinde Q yeteneğini kullanmaya çalışacaktır. Bu nedenle minyon birliklerinin içerisinde durmaya çalışmamalısın. Bu sayede bedavadan hasar almak zorunda kalmazsın. Zoe karşısında etkili olabilmek için koridor aşamasındaki pozisyonunu her zaman koruman önemlidir.

Zoe yerden bir büyü bulduğu zaman oyun stilini buna uygun şekilde değiştirmeye çalışmalısın. Kaptığı büyü saldırı konusunda ona destek olabilecek bir büyüyse dikkatli olmalısın. Her zaman büyünün vereceği hasarı ve aynı zamanda W yeteneğinin uygulayacağı hasara dikkat etmelisin. Bunlar koridor aşamasında seni koruyabilecek en önemli önerilerdir.

Zoe counter stratejisi

Şampiyon seçiminde dikkatli olmalısın. Oyunun erken safhalarında amacın tamamen savunma olmalıdır. Bir şekilde minyon birliklerinden uzak durmaya çalışmalısın. Zoe diğer alan hasarı veren şampiyonlarla neredeyse aynı özelliklere sahiptir. Minyon birliklerinin yakınında olursan sana bedavadan hasar vermeyi başarabilir. Zoe bunu yapmak yerine doğrudan seni hedef alırsa bu durumda koridoru itmeyi düşünebilirsin.

Zoe’nun E yeteneğinden gelen baloncuk kullanıldığı zaman Zoe son derece kırılgan bir hale gelir. Bu yetenek bekleme süresinde olduğunda o aralığı uygun şekilde değerlendirmeye çalışabilirsin. Bunu yapabilmek için minyon birliklerine yakın durup onu kandırmaya çalışabilir, kullandığı yeteneklerden kaçabilir ve ardından karşı saldırı gerçekleştirmeyi düşünebilirsin.

Zoe oldukça hareketsiz şampiyondur. R yeteneğini kullandıktan sonra başlangıç noktasına geri döneceğini unutmamalısın. Bu nedenle yeteneklerini kullanırken doğru yeri hedef aldığından emin olmalısın. Onun hareketsizliğinden faydalanabilmek için ekstra hareketli bir şampiyon seçebilir ve çeşitli baskınlarla onu yıldırmayı deneyebilirsin.

Zoe’nin potansiyeli

Zoe 6. seviye olduğu zaman ilk önemli güç artışını yaşar çünkü saldırı mesafesi artış gösterir. Bununla birlikte Q ve E yetenekleri ekstra güçlenir. Bu dakikadan sonra tek başına hareket etmek yerine takım arkadaşlarından destek almayı düşünebilirsin. Takım arkadaşların destek verecek durumda değillerse koridorda fazla agresif oynamamaya çalışmalısın.

Zoe, Luden’s Tempest eşyasını satın aldıktan sonra güç artışı yaşar. Bu eşya ona aşırı miktarda hasar potansiyeli sunar. Zoe’nun yetenekleri zaten yüksek hasar üzerine kuruludur. Bu eşyayı aldıktan sonra vereceği hasar karşısında durman çok kolay olmayabilir. Bunun için dikkatli olmalı ve uygun eşyaları satın alarak hayatta kalma şansını yükseltmelisin.

Zoe, Horizon Focus eşyasını satın aldığı zaman tekrar güç artışı yaşamış olur. Çünkü bu eşyayı aldıktan sonra büyü direnci olmayan şampiyonlara tek atabilme olasılığı çok yüksektir. Özellikle baloncuğu tutturduğu zaman çok tehlikeli olur. Zoe’nun eşya dizilimine dikkat etmeli ve buna uygun olarak eşyalar satın almaya çalışmalısın.

Yazar Hakkında

Kaan Karadeniz
Kaan Karadeniz 1989 doğumluyum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Teknolojinin daha çok oyun tarafıyla ilgilenen biriyim. Özellikle hikayesi kaliteli oyunları beğeniyorum. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap