Yorick CT (Counter): Yorick Güçlü Rakipleri (S11)

Sezon 11 için en iyi Yorick CT (Yorick counter) seçeneğini mi arıyorsun? Aşağıda yer alan şampiyonlar sana bu konuda yardımcı olacaktır. Unutma, her yeni yama ile birlikte aşağıdaki veriler de güncellenir. Dolayısıyla dilediğin zaman Yorick karşısında güçlü olan şampiyonları burada bulabilirsin.

[widget-146]

Yukarıda yer alan veriler hangi şampiyonun Yorick karşısında daha güçlü olduğunu gösterir. Yüzde ne kadar düşükse o şampiyon Yorick karşısında o kadar etkili demektir. Ayrıca eğer istersen Türkçe olarak Yorick counter bilgilerine aşağıdan ulaşabilirsin.

Yorick counter taktikleri

Yorick karşısında oynarken onun mezarlarına dikkat etmelisin. Onları sürekli takip etmen gerekir. Yorick belirli bir miktardan fazla mezara sahip olduğu zaman hortlaklar çıkartmaya başlar. Etrafta çok fazla hortlak olduğu zaman onunla kapışmaya çalışmamalısın. Çünkü hemen hemen pek çok koşulda avantajlı çıkacak taraf o olacaktır.

Yorick bir şekilde hortlak çıkartmayı başarmışsa veya R yeteneği kullanılabilir durumdaysa hasar takasında bulunmaya çalışmamalısın. Hortlaklar ortalıkta olmadığı zaman onu rahatsız etmek, onu dürtmek ve ona hasar vermek koridoru kazanmana yardımcı olacaktır. Bunun için elbette elinde uygun bir şampiyonun olması gerekir. Aksi taktirde koridoru kazanan taraf o olacaktır.

Bir şekilde Yorick seni tuzağıyla yakalamayı başarırsa onun içinde kalmamak için çaba göstermelisin. W yeteneğini kullanarak oluşturduğu duvar oldukça basit gözükse bile son derece etkilidir. Bulduğu ilk fırsatta duvara basit saldırı yapmalı ve oradan çıkmalısın. Bunu yapmazsan Yorick hortlakları ile sana hasar vermeye başlayacaktır.

Yorick counter stratejisi

Şampiyon seçiminde dikkatli olmalısın. Karşı takımda Yorick varsa takım savaşı başlatmadan önce onun R yeteneğini tüketmesini sağlamalısın. Savaş başlamadan önce bunu yapabilirsen çok büyük bir avantaj elde edersin. Çünkü Yorick’in verdiği hasar çok ama çok fazladır. Ayrıca mücadelenin içerisinde kendini 5’e 6 şekilde bulabilirsin.

Yorick, Q ve R yeteneklerini kullanarak can yenileyebilen bir şampiyondur. Bu nedenle ona karşı oynarken can iyileştirme becerilerini azaltan eşyalara yönelmeyi düşünebilirsin. Alacağın bu eşya sayesinde onun koridorda durma şansını azaltmış olursun. Ayrıca potansiyel baskınlarda can doldurarak hayatta kalma şansını elinden alırsın.

Yorick takım savaşını başlatmak için E -> W kombinasyonunu kullanmaya çalışacaktır. Bu kombinasyon oldukça güçlüdür. Bir şekilde takım arkadaşlarından birini yakaladığı zaman geri dönüşü pek mümkün olmayabilir. Bu hamle karşısında takım arkadaşına yardımcı olmayı düşünmelisin. Yorick tarafından oluşturulmuş olan duvarın yıkılmasını sağlamalı ve hortlakları ortadan kaldırmalısın.

Yorick’in potansiyeli

Yorick 6. seviye olduktan sonra çok güçlü hale gelir. Birçok durumda 1’e 2 mücadele edebilecek gücü elde eder. Dolayısıyla ona baskın düzenlerken çok dikkat etmek gerekir. R yeteneğiyle oluşturmuş olduğu yardımcısını ortadan kaldırmak temel hedefin olmalıdır. Ayrıca mümkün mertebe onunla çarpışmaktan kaçınmalısın.

Trinity Force eşyası Yorick’in almaya çalışacağı ilk eşya olacaktır. Bu eşyayı aldıktan sonra hasar potansiyelini güçlendirir ve aynı zamanda hayatta kalma şansını önemli ölçüde yükseltmiş olur. Koridordaki eşleşmeyi kolaylaştırmak için savunma eşyalarına yatırım yapmalısın. Elbette bunu yaparken seçtiğin şampiyonla uyumlu olanlara yönelmelisin.

Yorick’in oluşturduğu Maiden, seçmiş olduğu rünü harekete geçirebilme potansiyeline sahiptir. Bu nedenle 6. seviyeden sonra onunla mücadele ederken ekstra dikkatli olmak gerekir. Kullandığı rünü harekete geçirildiği zaman karşısında durabilmen çok kolay olmayabilir. Bu gibi durumlarda uzun süreli hasar takasına girmemek için çok dikkatli olmalısın.

Yazar Hakkında

Kaan Karadeniz
Kaan Karadeniz 1989 doğumluyum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Teknolojinin daha çok oyun tarafıyla ilgilenen biriyim. Özellikle hikayesi kaliteli oyunları beğeniyorum. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap