Xiaomi Redmi K40 Satışa Ne Zaman Çıkacak?

Çin’in teknoloji devi Xiaomi’nin yeni akıllı telefonu K40 çok iddialı geliyor. Aralık ayında çıkması beklenen Redmi K40 ve K40 Pro’larda hız üzerine iki yenilik bulunuyor. Bunlardan ilki, K40’lar hızlı şarj ile gelecek. Xiaomi, kısa bir süre içerisinde yüzde yüz dolu hale gelebilen bir telefon ile kullanıcılarını yarı yolda bırakmamayı hedefliyor.

Redmi K40’larda öğrenilen bilgilere göre ekran yenileme hızı standartlardan daha yüksek olacak. Piyasanın beklentisi ise 120 Hz. Ekran hızı yenilemesinin yükselmesiyle birlikte daha iyi performanslı bir oyun akışı sağlanacak.

Performans teması üzerinde tasarlanan K40’ların Snapdragon 775G işlemci ile piyasaya çıkması bekleniyor. K40, 775G işlemciyle çıkarsa akıllı cihaz piyasasında ilk kez bu işlemciyle çıkan telefon olacak.

Xiaomi’nin 2020 yılı içinde çıkaracağı son amiral gemisi olmaya aday telefonu K40 Pro’nun Snapdragon 875 ile çıkması bekleniyor. Bunun yanı sıra pop-up bir kameraya sahip olacak K40 Pro’nun ülkemizde de satışa çıkması bekleniyor.

Xiaomi Redmi K40 fiyatı ne kadar olacak?

K40 ve K40 Pro’nun fiyatıyla ilgili henüz resmi bir açıklama gelmezken önümüzdeki ay satışa çıkacağı için fiyatlarının yakın zamanda açıklanması bekleniyor.

Redmi K40 hakkında daha fazla bilgi için tıklayın

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap