Redmi K40, Snapdragon 888 Destekli En Ucuz Telefonlardan Birisi Olacak

2021 yılında pek çok Android telefonda görmeyi beklediğimiz Qualcomm Snapdragon 888, Xiaomi'nin yeni telefonu Redmi K40'a da güç katacak. Daha önce Xiaomi Mi 11 de kullanılan Snapdragon 888, önümüzdeki ay tanıtılacak Redmi K40'da da kullanılacak.

Redmi Genel Müdürü Lu Weibing, Redmi K40 hakkında önemli bilgiler verdi. Yaptığı açıklamada yeni akıllı telefonun önümüzdeki ay tanıtılacağını duyuran Lu Weibing, telefonun Qualcomm Snapdragon 888 işlemci ile geleceğini söyledi. Önümüzdeki ay Çin'de satışa sunulacak olan yeni akıllı telefonun fiyatı 463 dolar.

Öngörülere göre Redmi K40, yeni amiral gemisi işlemciye sahip en uygun fiyatlı telefonlar arasında olacak. Fakat geçen yıl tanıtılan ve Snapdragon 865'e entegreli 5G modemin akıllı telefon fiyatlarını ne derece yükselttiğini biliyoruz. Bu fiyatla Redmi K40, giriş modeli ile rakipsiz olacak gibi. 

Redmi K40

Lu Weibing'in yaptığı açıklamada şu konuya değinmek gerekiyor. Yapılan açıklama Çin'de bulunan takipçilere özel olarak gerçekleştirildi. Telefonun fiyatı 2.999 CNY(yuan) olarak açıklandı. Bu sebepten dolayı 463 dolarlık fiyat sadece Çin'e özel bir fiyat olabilir ve Avrupa'daki satışlarda fiyat yüksele bilir.

Redmi K40 ailesi ile ilgili farklı detaylarda paylaşan Weibing, serinin 4.000 mAh batarya ve Snapdragon 888 işlemciden besleneceğini söyledi. Daha önce Xiaomi Mi 11'de kullanılan Snapdragon 888 işlemci, 2021 model amiral gemilerinde kullanılırsa yeni yılın en dikkat çekici telefonlarının Redmi K40 ailesinden çıkacağını söylemek pekde yanlış olmayacaktır.

Yazar Hakkında

Talha Yılmazer
Talha Yılmazer Elektrik-Elektronik teknolojisi mezunuyum. Uzun yıllardır çeşitli web platformlarında içerik editörlüğü yapmakla birlikte, profesyonel makale hizmetleri sağladım. Şu anda Teknolojio'da kurucu ortak ve içerik editörü pozisyonlarında görev almaktayım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap