Xerath CT (Counter): Xerath Güçlü Rakipleri (S11)

Sezon 11 için en iyi Xerath CT (Xerath counter) seçeneğini mi arıyorsun? Aşağıda yer alan şampiyonlar sana bu konuda yardımcı olacaktır. Unutma, her yeni yama ile birlikte aşağıdaki veriler de güncellenir. Dolayısıyla dilediğin zaman Xerath karşısında güçlü olan şampiyonları burada bulabilirsin.

[widget-142]

Yukarıda yer alan veriler hangi şampiyonun Xerath karşısında daha güçlü olduğunu gösterir. Yüzde ne kadar düşükse o şampiyon Xerath karşısında o kadar etkili demektir. Ayrıca eğer istersen Türkçe olarak Xerath counter bilgilerine aşağıdan ulaşabilirsin.

Xerath counter taktikleri

Xerath karşısında koridor hakimiyeti konusunda sıkıntı yaşaman çok olasıdır. Çünkü Xerath yetenek kiti sayesinde minyon dalgalarını temizleme konusunda oldukça beceriklidir. Yeteneklerinin bekleme süresi çok düşük olduğu için onları sürekli olarak minyon birliklerini temizleyebilir. Yeteneklerini kullanmaya çalıştığı zaman mutlaka minyon birliklerinden uzak durmalısın.

Xerath ile hasar takasında bulunurken çok dikkatli olmalısın. Mana barının düşük olması seni yanıltmamalıdır. Çünkü pasif yeteneği sayesinde mana kazanabilen ender şampiyonlardan biridir. Bunun için basit saldırı yapması yeterlidir. Ava giderken avlanmak istemiyorsan karşındaki şampiyonun mekanikleri konusunda bilgi sahibi olmaya çalışmalısın.

Xerath ile hasar takasına girmek istiyorsan W veya E yeteneğinin bekleme süresinde olmasına dikkatli olmalısın. Xerath bu yeteneklerden birine sahip olmadığı zaman her türlü baskına ve hamleye karşı açık halde olur. Düşük hareketlilik düzeyine sahip olduğunu unutmaman gerekir. Bunun için bir hamle yapmayı düşünüyorsan doğru zaman aralığını bulmaya çalışmalısın.

Xerath counter stratejisi

Şampiyon seçiminde dikkatli olmalısın. Takım savaşlarında Xerath’a yan bölgelerden yaklaşmaya çalışmak oldukça iyi bir fikirdir. Genel olarak arka planda kalacak ve uzun mesafeli yetenekleriyle özgü bir biçimde hasar vermeyi deneyecektir. Yan bölgelerden saldırmak ve onu etkisiz hale getirmek her zaman işe yarar. Bu sayede takım savaşlarının seyrinin değiştirebilirsin.

Xerath, Q -> W -> R yeteneklerini kullandıktan sonra takım savaşını olabildiğince geciktirmeye çalışacaktır. Bunlar onun temel hasar yetenekleridir. Dolayısıyla ekstra dikkatli olmalısın. Hamle yaptığı zaman bu yetenekleri kullanacağını bilmelisin. Bu yetenekleri kullandıktan sonra hayatta kalırsan bir takım savaşı başlatmaya çalışmalısın. Çünkü avantaj artık sende olacaktır.

Xerath kitle kontrolüne sahip şampiyonlar karşısında çok büyük problem yaşar. Bunun temel sebebi ise hareketsiz bir şampiyon olmasıdır. Kitle kontrol etkisi yetenekleriyle onu etkisiz bırakmayı başarırsan rahatsız edici hasar verebilmek için hamlelerini devam ettirebilirsin. Bu her koşulda işe yarar ama bunu yaparken kendini tehlikeye atmamalısın.

Xerath’ın potansiyeli

Xerath özellikle R yeteneğini açtığı zaman güç artışı yaşar. Bu yetenek ona ekstra rahatsız etme becerisi kazandırır. Aynı zamanda yeteneğin verdiği hasar miktarı çok fazla olacağı için bunu avantajlı bir biçimde kullanman söz konusu olacaktır. Canın az olduğu zaman dikkatli olmalısın. Çünkü bu yeteneğin kullanım mesafesi oldukça yüksektir.

Xertah, Luden’in Tempest eşyasını satın aldığı zaman rahatsız etme ve koridor ittirme becerisini üst düzeye taşımış olur. Q -> W kombinasyonu ile bir minyon dalgasını hızlıca temizleyebilir. Xerath ile koridorda karşı karşıya kalırsan çok dikkatli olman gerekir çünkü eşyaların getirdiği avantaj ile koridoru hızlı bir biçimde ittirme şansına sahip olacaktır.

Xerath’ın Q yeteneği maksimum seviyeye ulaştığı zaman hasar potansiyeli artış gösterir. Bu genelde 9. seviyede yaşanan bir şeydir. Xerath, 9. seviye olduktan sonra bu yetenekten kaçmaya çalışmalısın. Aksi durumda çok fazla hasar almak zorunda kalabilirsin. Xerath karşısında oynarken bunun son derece önemli olduğunu bilmelisin.

Yazar Hakkında

Kaan Karadeniz
Kaan Karadeniz 1989 doğumluyum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Teknolojinin daha çok oyun tarafıyla ilgilenen biriyim. Özellikle hikayesi kaliteli oyunları beğeniyorum. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap