Wukong CT (Counter): Wukong Güçlü Rakipleri (S11)

Sezon 11 için en iyi Wukong CT (Wukong counter) seçeneğini mi arıyorsun? Aşağıda yer alan şampiyonlar sana bu konuda yardımcı olacaktır. Unutma, her yeni yama ile birlikte aşağıdaki veriler de güncellenir. Dolayısıyla dilediğin zaman Wukong karşısında güçlü olan şampiyonları burada bulabilirsin.

[widget-140]

Yukarıda yer alan veriler hangi şampiyonun Wukong karşısında daha güçlü olduğunu gösterir. Yüzde ne kadar düşükse o şampiyon Wukong karşısında o kadar etkili demektir. Ayrıca eğer istersen Türkçe olarak Wukong counter bilgilerine aşağıdan ulaşabilirsin.

Wukong counter taktikleri

Wukong ormanda vakit geçirmeyi seven bir şampiyondur. 6. seviye olana kadar güç toplamak için farm yapmaya çalışacaktır. R yeteneğini açtıktan sonra baskın düzenlemeye başlayacak ve gücünü gösterecektir. Bu nedenle onun farm yapmasını geciktirmeye çalışabilirsin. Karşı ormana baskın düzenleyerek tecrübe puanı almasına engel olabilirsin.

Wukong orman kamplarını temizlerken can yönetimi konusunda sıkıntı yaşayabilecek bir şampiyondur. Sürdürülebilirlik konusunda çok fazla becerisi olmadığı için kamptan kampa geçerken canını kontrol etmek zorunda kalacaktır. Karşı ormana baskın düzenleyerek onu düşük canda yakalamayı düşünebilirsin. Bunu yaptığı zaman onun işini bitirmelisin.

Wukong genellikle baskın düzenlemeye çalışırken W yeteneğini kullanacaktır. Bu yeteneğini kullandığı zaman baskın potansiyelinin başarısı artış gösterir. Nehir kısmına görünmezleri ortaya çıkartan bir totem yerleştirirsen takımına ekstra yardımcı olmayı başarabilirsin. Bu konuda diğer takım arkadaşlarını uyarmayı düşünmelisin. Aksi durumda baskınlara karşı açık hedef haline geleceklerdir.

Wukong counter stratejisi

Şampiyon seçiminde dikkatli olmalısın. Wukong yeri bilindiği sürece takım savaşlarına katkı yapmakta çok zorlanır. Bu nedenle haritada görüş kontrole sahip olmak çok önemlidir. Takımının bulunduğu kısımda yan bölgelere totemler yerleştirerek oralardaki görüşü yükseltmeye çalışabilirsin. Onun nerede olduğunu görebileceğin için hamle yapma şansına engel olabilirsin.

Wukong takım savaşlarını çok sever çünkü aynı anda birden fazla rakibi havaya sıçratma şansına sahip olur. Bunu yapabilmesi için savaşılan alanın çok geniş olmaması gerekir. Dolayısıyla orman bölgesinde, Baron ve Ejder çukurunda onunla mücadele etmekten olabildiğince kaçınmalısın. Wukong etraftayken bu tür harita görevlerini almaya çalışırken çok dikkatli olmalısınız.

R yeteneği olmadan Wukong takım savaşlarına katkı sağlamayı başaramaz. Bu nedenle R yeteneği kullanılabilir olmadığı zaman takım savaşlarını başlatmayı deneyebilirsin. Bu karşı takımın bir kişi eksik hareket etmesini sağlayacak ve senin takımına doğal bir avantaj sunacaktır. Ancak ne olursa olsun Wukong’un hasar potansiyeline saygı göstermelisin.

Wukong’un potansiyeli

Wukong’un özellikle 6. seviye olduğunda yaşadığı güç artışı çok önemlidir. Bu sayede R yeteneğine erişim sağlamış olur. Bu yeteneğe sahip olduğu zaman hasar takasını uzatmaya çalışır çünkü anlık hasar ile seni ortadan kaldırabilme şansı olacaktır. Ayrıca diğer basit yetenekleri özel yeteneğini destekler niteliklere sahiptir. Bu nedenle dikkatli olmalısın.

Ne olursa olsun 1. ve 3. seviye aralığında Wukong ile düello yapmaya çalışmamalısın. Wukong kısa süre içerisinde zırhını eritebilecek ve seni ortadan kaldırabilecektir. En iyi ihtimalle hayatta kalmayı başarabilir ama başlangıç platformuna geri dönmek zorunda kalabilirsin. Bu seni hem yavaşlatacak hem de eşyalarından mahrum bırakacaktır.

Takım savaşları Wukong’un en etkili olduğu yerdir. R yeteneğinin getirmiş olduğu havaya sıçratma özelliği çok ama çok önemlidir. Aynı anda tüm rakip takımı havaya sıçratmayı başarırsa büyük bir avantaj elde eder. Dolayısıyla takım arkadaşlarınla bir arada durmaya çalışırken birbirinize çok yakın olmamalısınız. Arada her zaman belirli bir mesafe bırakmalısınız.

Yazar Hakkında

Kaan Karadeniz
Kaan Karadeniz 1989 doğumluyum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Teknolojinin daha çok oyun tarafıyla ilgilenen biriyim. Özellikle hikayesi kaliteli oyunları beğeniyorum. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap