Worlds 2021 — Takımları Tanıyalım: Unicorns of Love (LCL)

Worlds 2021'e katılma fırsatı elde eden 22 takımdan birisi olan Unicorns of Love, Bağımsız Devletler Topluluğu bölgesini temsil edecek. League of Legends Continental League'de (LCL 2021) gösterdiği performans doğrultusunda buraya gelmeye hak kazanan takım, ilk olarak ön elemeleri geçebilmek için çaba gösterecek.

Diğer ön eleme takımlarının çoğuna nazaran uluslararası deneyimi (Worlds 2020 ve MSI 2021) olan Unicorns of Love ön elemeleri geçmek için ciddi bir sınav verecek. Worlds 2021 macerasının beklenildiği gibi geçmesi için maçlarda alt koridorun çok geri düşmemesi önemli olacak.

Unicorns of Love (LCL) takımının mevcut kadrosu

2019 yılında alınan bir karar ile LEC'e katılamayacağı bildirilen Unicorns of Love, Bağımsız Devletler Topluluğu bölgesine geçiş yaparak Team Just'ın LCL'e katım hakkını satın almıştır. Bölgenin mevcut rekabet koşulları gereği yakaladığı her fırsatta uluslararası organizasyonlara katılma hakkı elde eden bir takımdır.

Oyuncu Gerçek Adı Pozisyonu Ülkesi
BOSS Vladislav Fomin Üst Koridor Rusya
AHaHaCiK Kirill Skvortsov Orman Rusya
Nomanz Lev Yakshin Orta Koridor Rusya
Argovant Andrey Yakovlev Alt Koridor Ukrayna
SaNTaS Alesandr Lifashin Destek Rusya
Frappii Antonio Botezatu Alt Koridor Fransa

Unicorns of Love, Worlds 2021'e nasıl katıldı?

Unicorns of Love temsil ettiği bölgenin en bilinen takımıdır. 2020 yılında Worlds'te ana grup aşamasına kalarak büyük bir başarı elde etti. 2021 yılının bahar sezonunun başlangıcında alt koridora Antonio "Frappii" Botezatu transfer edildi. Sezona maç kaybetmeden 6 galibiyetle başlayan ekip, ileride sorunlar yaşayacağından habersizdi.

Bölgesel anlamda yenilgi nedir bilmeyen takım geriye kalan maçlarda 2 mağlubiyet almak durumunda kaldı. Bu beklenen bir şey değildi ama sorun belliydi. Yeni transfer edilen Antonio "Frappii" Botezatu, Fransız bir oyuncuydu ve takımın geri kalanı Rus olduğu için ciddi bir iletişim problemi yaşanıyordu.

Bunun üzerine Unicorns of Love radikal sayılabilecek bir karar alarak alt koridora Rus oyuncu Stanislav "Lodik" Kornelyuk'u transfer etti. Başlarda beklenen performans elde edilemedi ve bir uyum sürecinden geçmek zorunda kaldılar. Fakat elemelere katılma hakkı kazandıklarında toparlandılar ve MSI 2021'e katılma hakkı kazandılar.

MSI 2021'de işler beklenildiği gibi gitmedi. Eve beklenenden daha erken dönen Unicorns of Love, alt koridorda bir değişiklik daha yaptı. Stanislav "Lodik" Kornelyuk takımdan ayrılırken yerine Andrey "Argonavt" Yakovlev getirildi. Bu değişiklik nispeten meyvelerini verdi ve yaz sezonunu 12 galibiyet ve 2 mağlubiyet ile tamamladı.

Unicorns of Love'ın bölgesel elemeleri süpürmesi beklenirken, takım LCL elemeleri tarihinde ilk kez sıkıntı yaşadı. Çeyrek finalde CrowCrowd takımına 3-1 kaybederek, kaybedenler aşamasından gelen One Breath Gaming ile eşleşti. İlk iki maçı kaybederek 2-0 geriye düşen Unicorns of Love, sonraki 3 maçı kazanarak adını finale yazdırdı.

Finalde rakibi CrowCrowd takımıydı. Çeyrek finalde kaybettikleri takımdan rövanşı almak için çaba gösterecekti. Söz konusu eşleşmeden zor bile olsa Unicorns of Love 3-2 ile galip çıktı. Üst üste beşinci kez şampiyon olan takım Worlds 2021'e katılma hakkı kazandı.

Unicorns of Love'da dikkat edilmesi gereken oyuncular kimler?

Unicorns of Love'ın en dikkat çeken oyuncusu orta koridor oyuncusu Lev "Nomanz" Yakshin'dir. Formunun zirvesinde olan oyuncu, kendini uluslararası arenada gösterebilmek için mücadele edecek. Bölgesel ligin en değerli oyuncusu seçildi. Elde ettiği 8.2 KDA istatistiğinde yanına yaklaşabilen bir oyuncu dahi olmadı.

Lev "Nomanz" Yakshin kendi pozisyonuyla uyumlu olan hemen hemen her istatistikte diğer tüm oyuncuları geride bırakmayı başardı. Rus oyuncu, dakika başına kazanılan ortalama altın, dakika başına verilen hasar ve skor payı istatistiklerinde bir numaralı oyuncu konumunda yer alıyor.

Lev "Nomanz" Yakshin bu takımın güç çekirdeği durumunda. Bölgesel karşılaşmalarda takım ona ayak uydurduğu sürece herhangi bir sıkıntı yaşamadı. Çok formda olan oyuncu, tüm gücünü ortaya koyarak Unicorns of Love'ın ön elemeleri geçmesi için çaba gösterecek.

Unicorns of Love nasıl başarılı olur?

Unicorns of Love aslında epey deneyimli bir takım. Avrupa yıllarından gelen deneyimi uluslararası maçlarla desteklemeyi başardı. Worlds 2020 ve MSI 2021 gibi turnuvalarda elde ettikleri deneyimler takımın çok daha iyi olmasını sağladı. Ayrıca takımın bölgesel olarak en iyi oyunculardan oluşan bir kadrosu var.

Takımın performansı büyük oranda alt koridora bağlı olacak. Çünkü bu bölgede ciddi bir handikapları var. Lev "Nomanz" Yakshin taşıyıcı rolünü üstlendiğinde Andrey "Argonavt" Yakovlev alt koridorda açıklar vermezse her şey yolunda gidebilir. Fakat rakipler alt koridoru yıkmayı başarırlarsa işte o zaman takımın dengesini bozmuş olacaklar.

Yazar Hakkında

Kaan Karadeniz
Kaan Karadeniz 1989 doğumluyum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Teknolojinin daha çok oyun tarafıyla ilgilenen biriyim. Özellikle hikayesi kaliteli oyunları beğeniyorum. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap