Türkiye'nin en güncel teknoloji haberleri yayınlayan yeni nesil teknoloji bloğu.

Worlds 2021 — Takımları Tanıyalım: Team Liquid (LCS)

Asıl kuruluş amacı uluslararası müsabakalarda Kuzey Amerika bölgesini temsil etmek olan Team Liquid, Worlds 2021'de bu fırsatı bulacak. Ayrıca bu takım, ana gruplardan başlayacak olan macerasını nerede bitireceği merak konusu olan takımlardan birisidir.

Kadrosunu geliştirerek yoluna devam etmeye çalışan Team Liquid, epey uzun süren bir 2021 sezonunun ardından dünya şampiyonasına katılacak. Worlds 2021 serüvenine dahil olan takım bu arenada üst üste dördüncü kez bulunma başarısını gösterecek. Bu yıl temel hedefleri ise ana gruplardan çıkmak olacak.

Team Liquid (LCS) takımının mevcut kadrosu

Team Liquid rekabetçi olan pek çok oyunda bir kadroya sahip olan Hollanda merkezli bir organizasyondur. Bu organizasyonun League of Legends takımının merkezi ise ABD'de yer alır. Bu takım, 2015 yılında Team Curse ile birleşerek kurulduğu için geçmişten söz edilirken her iki takımın da başarıları göz önünde bulundurulur.

Oyuncu Gerçek Adı Pozisyonu Ülkesi
Alphari Barney Morris Üst Koridor İngiltere / Galler
Jenkins Thomas Tran Üst Koridor ABD
Santorin Lucas T. Kilmer Larsen Orman Danimarka
Jensen Nicolas Jensen Orta Koridor Danimarka
Tactical Edward Ra Alt Koridor ABD
CoreJJ Jo Yong-in Destek Güney Kore

Team Liquid, Worlds 2021'e nasıl katıldı?

Worlds 2020'in ana grup aşamasında 3 galibiyet ve 3 mağlubiyet aldıktan sonra Team Liquid, aslında 2021'de önemli bir dönemece girdi. Mevcut kadroyu koruyacaktı veya kadroyu geliştirme yoluna gidecekti. Takımı yönetenler her ikisini bir arada gerçekleştirmeye çalıştılar. İlk olarak, üst koridor oyuncusu Barney "Alphari" Morris kadroya katıldı.

Bununla birlikte Team Liquid önemli bir karar daha aldı ve takımın orman bölgesine Lucas "Santorin" Tao Kilmer Larsen'i transfer etti. Gerçekleştirilen bu iki transferin ardından LCS'in mutlak favorisi haline geldi. Sezon sonunda hiç zorlanmadan şampiyon olabileceği düşünüldü.

Sezon öncesi dönemde gerçekleştirilen LCS 2021 Lock-In turnuvasını kazandı. Bahar mevsimi başladıktan sonra ise takım bocalamaya başladı. Başlangıçta 5 galibiyet ve 4 mağlubiyet aldı. Ama daha sonra mükemmel bir ivme yakalayarak son 9 maçtan 7 galibiyet çıkardı. Bu, birincilik için yeterli olmadı ve Team Liquid üçüncü sırada kaldı.

LCS 2021 Mid-Season Showdown turnuvasında ilk turda Team SoloMid'i 3-1 ile geçti. İkinci turda Cloud9 ile karşılaştı ve 3-1 kaybederek kaybedenler aşamasına düştü. Üçüncü turda yine Team SoloMid'i 3-1 ile geçti ve finalde Cloud9'nın rakibi oldu. Team Liquid, final maçını 3-2 kaybederek turnuvayı ikinci bitirdi ve MSI 2021'e katılamadı.

LCS 2021'in yaz mevsimi pek istenildiği gibi gitmedi. Oyuncuların bireysel problemler ve sağlık problemleri derken takım mevsimin büyük bir kısmına tam kadro çıkamadı. Mevsimin son dönemlerinde aldıkları galibiyetlerle elemelere beşinci sıradan katılma fırsatı elde etti. İlk turda Cloud9 ile karşılaştı ama bu sefer 3-1 kazandı.

İkinci turda Team SoloMid'i 3-1 yenen Team Liquid, doğrudan yarı finale geçiş yaptı. Yarı finalde 100 Thieves'i 3-2 mağlup etti, finale çıktı ve Worlds 2021'e katılmayı garantiledi. Finalde ise rakibi kaybedenler aşamasında turnuvaya tutunan 100 Thieves oldu. Karşılaşma 100 Thieves lehine 3-2 sonlanınca şampiyonluk kıl payı kaçmış oldu.

Team Liquid'de dikkat edilmesi gereken oyuncular kimler?

Team Liquid'in en deneyimli oyuncusu Jo "CoreJJ" Yong-in olmasına rağmen turnuvada tüm gözler Barney "Alphari" Morris'in üzerinde olacak. LCS'in açık ara en iyi üst koridor oyuncusu olmayı başaran Barney "Alphari" Morris'in uzun bir aradan sonra katılacağı ilk dünya şampiyonasında nasıl bir performans ortaya koyacağı büyük bir merak konusu.

Team Liquid'in bulunduğu grup doğrultusunda Barney "Alphari" Morris kendi gücünü İrfan Berk "Armut" Tükek ve Kim "Rascal" Kwang-hee karşısında test edebilme fırsatı elde edecek. Bununla birlikte bir yandan insanlar Lucas "Santorin" Tao Kilmer Larsen'i takip etmeye çalışacaklar.

Lucas "Santorin" Tao Kilmer Larsen çeşitli sağlık problemleri yaşasa bile özellikle bahar mevsiminde neler yapabileceğini gösterdi. Worlds 2021'de diğer orman oyuncularına karşı neler yapacağı büyük bir merak konusu. Çünkü bu oyuncu bir şekilde bahar mevsimi performansını ortaya koyarsa takımın kazanımı büyük olabilir.

Team Liquid nasıl başarılı olur?

Team Liquid'in şu anki kadrosu daha önce dünya şampiyonasına katılmış olan kadrosundan çok daha iyi durumda. Bununla birlikte oynayacakları grup biraz daha dengeli. Her ne kadar grupta MAD Lions favori olsa bile Gen.G yaz mevsiminde pek iyi performans ortaya koyamamıştı.

Elbette bu gruba gelecek dördüncü takımın kim olacağı çok önemli. Bir şekilde LPL takımı LNG Esports gruba dahil olursa muazzam bir çekişme yaşanacak. İşte bu noktada takımın en güçlü isimleri Barney "Alphari" Morris, Lucas "Santorin" Tao Kilmer Larsen ve Jo "CoreJJ" Yong-in ekstra bir şeyler yapmak zorunda kalacaklar.

Yazar Hakkında

Kaan Karadeniz
Kaan Karadeniz 1989 doğumluyum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Teknolojinin daha çok oyun tarafıyla ilgilenen biriyim. Özellikle hikayesi kaliteli oyunları beğeniyorum. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap