Worlds 2021 — Takımları Tanıyalım: RED Canids (CBLOL)

Worlds 2021'e çok az kaldı. Bu turnuvada yer alacak 22 takımdan birisi Campeonato Brasileiro de League of Legends'tan RED Canids olacak. Ön elemelerden başlangıç yapacak takım öncelikle bu engeli aşmak için mücadele edecek. Bunu başarırsa rotasını turnuvanın en değerli ödüllerine doğru çevirecek.

Brezilya'yı temsilen turnuvaya katılacak olan RED Canids, kendi bölgesinde rekabetin biraz daha ilerlediğini göstermek için çaba gösterecek. Worlds 2021'in ön eleme aşamasında birbirinden güçlü rakiplerle karşılaşacak. Fakat aynı zamanda elde edecekleri galibiyet veya galibiyetlerle taraftarlarını mutlu etmeye çalışacak.

RED Canids (CBLOL) takımının mevcut kadrosu

2015 yılının Aralık ayında INTZ Red takımı satın alınarak RED Canids takımı kurulmuştur. Kurallar gereği CBLOL'de aynı organizasyona ait iki takım yer alamayacağı için takım el değiştirmiştir. Şu an takımda en uzun süre kalan kişi 94 maçla Alexandre "TitaN" Lima dos Santos'tur.

Oyuncu Gerçek Adı Pozisyonu Ülkesi
Guigo Guilherme Ruiz Üst Koridor Brezilya
Aegis Gabriel V. S. de Lemos Orman Brezilya
Avenger Adriano Perassoli Orta Koridor Brezilya
Grevthar Daniel Xavier Orta Koridor Brezilya
TitaN Alexandre L. dos Santos Alt Koridor Brezilya
Jojo Gabriel Dzelme de Oliveira Destek Brezilya
Fekz Felippe Corradini Orta Koridor Brezilya

RED Canids, Worlds 2021'e nasıl katıldı?

Worlds 2021'de Brezilya'yı temsil edecek olan RED Canids, CBLOL'ün ilk yılındaki yeni eklemeler sonrasında lige dahil oldu. Fakat geçen yıl RED Canids, Brazillian Challenger Circuit seviyesindeydi. BRCC 2020 Split 2'de şampiyon olan takım 2021 yılında CBLOL'de mücadele etmeye başladı.

RED Canids, Brezilya'nın ikinci ligi anlamına gelen Brazilian Challenger Circuit'te şampiyon olan kadrodaki beş oyuncudan dört tanesini elinde tutmayı başardı. Bu bir istikrar anlamına geliyordu ve kısa sürede bölgesel olarak tanınan takımlardan birisi haline geldi.

CBLOL sezonunu birinci bölümünde 12 galibiyet ve 6 mağlubiyet elde ettiler. Bu sayede elemelere üçüncü seri başı olarak girdiler. Yarı finalde henüz yeni kurulmuş olan Vorax Liberty takımıyla eşleşen RED Canids, müsabakayı 3-1 kaybetti ve turnuvaya veda etti.

Bunun ardından gözünü ikinci bölüme diken RED Canids, buradaki mücadelede hazır olduğunu iddia edebilecek bir çaba içerisinde olmadı. Sezon boyunca dördüncü sıranın üstüne çıkamadı. Ligde yer alan diğer takımların daha kötü performans ortaya koyması sayesinde 10 galibiyet ve 8 mağlubiyetle elemelere katılma hakkı kazandı.

CBLOL Split 2'nin çeyrek finalinde Flamengo Esports ile eşleştiler. RED Canids devrim gibi bir karar alarak takımın en tecrübeli oyuncusu Adriano "Avenger" Perassoli'yi kızağa çekti. Onun yerine ise akademi takımından Daniel "Grevthar" Xavier getirildi. RED Canids, Flamengo Esports'u 3-0 ile geçerek yarı finale yükseldi.

Yarı finalde Vorax Liberty ile eşleşen RED Canids, rakibin 3-1 ile geçip finale yükseldi. Tüm bu maçlarda en dikkat çeken oyuncu ise Daniel "Grevthar" Xavier oldu. Final maçında yine onun liderliğinde Rensga eSports'u 3-1 ile mağlup ederek Worlds 2021'in yolunu tuttu.

RED Canids'te dikkat edilmesi gereken oyuncular kimler?

RED Canids cephesinde en önemli oyuncu, çok kısa sürede muazzam bir katkı vermeyi başaran Daniel "Grevthar" Xavier olacak. 11 maçta 9 galibiyet ve 2 mağlubiyet alarak önemli bir skorun altına imza attı. Ayrıca, 5.4 KDA performansıyla, KDA açısından CBLOL Split 2'de tüm orta koridor oyuncularını geride bıraktı.

Daniel "Grevthar" Xavier için ne kadar az şey söylesek az olur. Bu takımda yeri çok büyük ve maçlarda yapacağı seçimler gerçekten sıra dışı olabilen bir oyuncu. Skor elde etmesi için orman bölgesindeki takım arkadaşı Gabriel "Aegis" Vinicius Saes de Lemos'a bile ihtiyaç duymadığı zamanlar bulunmaktadır.

Takımın en büyük eksiği ise elbette tecrübe olacak. Her ne kadar Daniel "Grevthar" Xavier, kısa süre içerisinde muazzam bir performans sergilemiş olsa bile bunun sürekli olup olmayacağı belli değil. Ayrıca, daha üst düzey takımlar karşısında nasıl bir strateji gerçekleştireceği büyük bir soru işareti durumunda.

RED Canids nasıl başarılı olur?

Aslında bu takım için olabilecek her şeyin üzerinde durduk ama tekrar etmek faydalı olacaktır. RED Canids galibiyet almak istiyorsa Daniel "Grevthar" Xavier'e ayak uydurmak zorunda. Bu oyuncu, bölgesel ligde yakaladığı ivmeli performansı devam ettirmeyi başarırsa RED Canids büyük bir sürprize imza atabilecek.

Bu takımın temel probleminin deneyimsizlik olduğunu düşünüyoruz. Çünkü kadrosunda yer alan Alexendra "TitaN" Lima dos Santos dışında kimsenin uluslararası tecrübesi yok. Kendi seviyesindeki takımlarla mücadele edebilecek olsalar bile daha üst düzey takımlar için durumun aynı olmadığını ifade etmek gerek.

Yazar Hakkında

Kaan Karadeniz
Kaan Karadeniz 1989 doğumluyum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Teknolojinin daha çok oyun tarafıyla ilgilenen biriyim. Özellikle hikayesi kaliteli oyunları beğeniyorum. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap