Worlds 2021 — Takımları Tanıyalım: PSG Talon (PCS)

Uluslararası turnuvalar söz konusu olduğunda katıldığı hemen hemen bütün turnuvalarda sürpriz yapması muhtemel takım olarak nitelendirilen PSG Talon, dünya şampiyonasına katılmaya hak kazanan takımlardan birisi oldu. Hong Kong merkezli takım, sahip olduğu bu ilgi çekici unvanın hakkını vermek için çabalayacak.

PSG Talon uluslararası arenalar söz konusu olduğunda en dikkat çekici takımlardan birisidir. Worlds 2021 serüveni grup aşamasından başlayacak ama ondan çok daha yüksek bir performans bekleniyor. Geçen yıl dünya şampiyonasında elde ettiği performansın üzerine çıkmaya çalışacak.

PSG Talon (PCS) takımının mevcut kadrosu

PSG Talon, iki organizasyonun birleşmesiyle oluşmuş bir takımdır. Talon Esports ile Fransız futbol kulübü Paris Saint-Germain arasında yapılan anlaşma doğrusunda PSG Talon ismini aldı. 18 Haziran 2020'de gerçekleşen bu birleşmenin ardından bu takım Pasifik bölgesinin en güçlü takımı haline geldi.

Oyuncu Gerçek Adı Pozisyonu Ülkesi
Hanabi Su Chia-Hsiang Üst Koridor Tayvan
River Kim Dong-woo Orman Güney Kore
Maple Huang Yi-Tang Orta Koridor Tayvan
Unified Wong Chun Kit Alt Koridor Hong Kong
Kaiwing Ling Wai Wing Destek Hong Kong
Kartis Wong Ka Lok Üst Koridor Hong Kong

PSG Talon, Worlds 2021'e nasıl katıldı?

Pasifik takımları için PCS adında özel bir bölgesel lig oluşturulduğundan beri PSG Talon bu ligin güç merkezi olmayı başardı. 2020 yılının yaz mevsimini üçüncü sırada tamamladı. Yaz mevsiminin elemelerinde ise finalde Machi Esports'a 3-0 kaybederek ikinci oldu. Bu sayede Worlds 2020'ye katıldı.

Worlds 2020'de sürpriz sonuçlar alabilecek bir takım olarak görülüyordu. Ön eleme grubundan lider çıkan takım, ana gruplarda bekleneni veremedi ve turnuvaya veda etti. Yurda geri döndüğünde bir sonraki sezona çok daha iyi bir biçimde girmek istiyordu. Bunun için orta koridora Huang "Maple" Yi-Tang transfer edildi.

Bu transferin ardından PSG Talon neredeyse durdurulamaz bir hal aldı. PCS 2021'in bahar mevsimini 17 galibiyet ve 1 mağlubiyet ile tamamlayıp eleme aşamasına büyük bir avantajla girdi. Tek mağlubiyeti ise Beyond Gaming karşısında aldı. Fakat bu takım için çok büyük bir problem değildi.

Bahar mevsimi elemelerine ikinci turdan başlayan PSG Talon, önce J Team'i 3-0 ile geçip yarı finale yükseldi. Yarı finalde Beyond Gaming'i 3-0 mağlup etti ve adını finale yazdırdı. Beyond Gaming kaybedenler aşamasından finale yükselen taraf oldu. Final karşılaşmasını 3-0 kazanan PSG Talon, MSI 2021'e katılma hakkı elde etti.

PSG Talon, MSI 2021'e istediği gibi başlayamadı. Çünkü takımın alt koridor oyuncusu Wong "Unified" Chun Kit vize problemleri nedeniyle turnuvaya katılamadı. Buna bir çözüm bulmak isteyen takım, Beyond Gaming'in yükselen yıldızı Chiu "Doggo" Tzu-Chuan'ı sadece MSI 2021 boyunca oynaması için kiraladı.

MSI 2021'de beklenenin üzerinde bir performans gösteren takım, turnuvayı şampiyon olarak bitirecek olan Royal Never Give Up'a  yarı finalde 3-1 kaybetti. PCS 2021'in yaz mevsiminde 18 maçın tamamını kazanarak inanılmaz bir rekora imza attılar.

PCS 2021 yaz mevsimi elemelerine ikinci turdan başlayan PSG Talon, J Team'i 3-0 yenerek yarı finale çıktı. Yarı finalde Beyond Gaming'e 3-2 kaybetti. Kaybedenler aşamasında ise J Team'i 3-0 ile geçerek finale ulaştı. Finalde Beyond Gaming'i 3-2 yenerek Worlds 2021'e doğrudan gruplardan katılma hakkı kazandı.

PSG Talon'da dikkat edilmesi gereken oyuncular kimler?

PSG Talon tartışmasız bir biçimde Pasifik bölgesinin en iyi oyuncularını kadrosunda bulunduruyor. Takım başarısını büyük oranda planlanan takım savaşları merkezli stratejisine borçlu olsa bile bu noktada en çok dikkat çeken ismin destek oyuncusu Ling "Kaiwing" Kai Wing olduğunu söylemek mümkün.

PSG Talon ile karşılaşacak olan takımlar büyük oranda Ling "Kaiwing" Kai Wing'in ideal şampiyonları seçmesine engel olmaya çalışacaklar. Diğer taraftan şu anda takımın en formda ismi olan Wong "Unified" Chun Kit'e dikkat çekmek gerek. Meta seçimlere çok iyi bir biçimde uyum sağlayan oyuncu önemli bir güç merkezi olabilmekte.

Bu iki oyuncu dışında Huang "Maple" Yi-Tang göz ucuyla bile olsa takip edilmesi gereken birisi. Diğer koridorları dolaşma konusunda oldukça inatçı olan orta koridor oyuncusunun yapacağı seçimlerle takımını taşıması mümkün hale gelebilir.

PSG Talon nasıl başarılı olur?

PSG Talon için Worlds 2021'de işlerin biraz karışık olduğunu söylemek mümkün. Öncelikle ana gruplar aşamasında Fnatic, Royal Never Give Up ve beraberinde potansiyel olarak Hanwha Life Esports ile eşleştiler. Bu grup sürprizlere oldukça açık bir grup olacağı için devamını getirip getiremeyecekleri büyük bir merak konusu.

Diğer taraftan PSG Talon için ana hedef muhtemelen ana gruplara kalmak olacak. Bunu başaran ilk Pasifik takımı olmak için çaba gösterecek. Bu hedeften çok uzakta olduğu söylenemez. Çünkü Worlds 2021'de sürpriz bir sonuç alması beklenen en önemli takım yine kendisi.

Yazar Hakkında

Kaan Karadeniz
Kaan Karadeniz 1989 doğumluyum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Teknolojinin daha çok oyun tarafıyla ilgilenen biriyim. Özellikle hikayesi kaliteli oyunları beğeniyorum. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap