Worlds 2021 — Takımları Tanıyalım: Beyond Gaming (PCS)

Beyond Gaming, Worlds 2021'e katılma hakkı kazanan 22 takımdan birisi oldu. İzlanda'da gerçekleştirilecek etkinliğe ön elemelerden katılacak olan Pasifik takımı, bir anlamda rüştünü ispat etmek için sahneye çıkacak ve ana gruplara ulaşmak için çaba gösterecek.

PSG Talon'dan sonra Pacific Championship Series'in en önemli takımı olmayı başaran Beyond Gaming, bölgenin gücünü göstermek için fırsat kollayacak. Worlds 2021 macerasına ön elemeden başlasa bile birçok kişi tarafından ana gruplarda yer alması beklenen takımlardan birisi olarak gösteriliyor.

Beyond Gaming (PCS) takımının mevcut kadrosu

Beyond Gaming aslında çok yeni bir ekip. 26 Ocak 2021'de ahq eSports Club'ın PCS'e katılma hakkını satın alarak League of Legends macerasını başlattı. Kısa süre içerisinde kadrosunu kurmayı başaran Tayvan merkezli takım, katıldığı ilk iki bölgesel turnuvada iki tane ikincilik elde etti.

Oyuncu Gerçek Adı Pozisyonu Ülkesi
Liang Wu Liang-Te Üst Koridor Tayvan
PK Hsieh Yu-Ting Üst Koridor Tayvan
HuSha Huang Zi-Wei Orman Tayvan
Husky Huang Chin-Cheng Orta Koridor Tayvan
Maoan Chien Mao-An Orta Koridor Tayvan
Doggo Chiu Tzu-Chuan Alt Koridor Tayvan
Kino Chu Wu Hsin-Jung Destek Tayvan
TNS Huang Po-Wei Destek Tayvan

Beyond Gaming, Worlds 2021'e nasıl katıldı?

Beyond Gaming henüz bu yıl kurulmuş bir ekip olduğundan geçmişiyle ilgili sadece iki turnuvadan bahsedebilmek mümkün olacak. ahq eSports Club, Pasifik bölgesi için planlanan ligden çekilme kararı verdiğinde Taipei Assassins takımının eski oyuncusu Xue "DinTer" Hong-Wei bu fırsatı değerlendirdi ve Beyond Gaming'i kurarak lige dahil oldu.

Hiç kimse bu takımın PSG Talon'un oluşturduğu kuralları bozabileceğini umut etmiyordu. PCS 2021 Spring sezonunda 16 galibiyet ve 2 mağlubiyet alarak 2. sırada yer aldı. Elemelere 2. turdan başladı ve Machi Esports'u 3-1 ile geçerek doğrudan 4. tura kaldı.

Bahar sezonunun 4. turda ise PSG Talon'a 3-0 kaybetti ve kaybedenler aşamasında düştü. Burada kendine bir yol çizen Machi Esports ile karşılaştı ve 3-2 galip gelip finalde tekrardan PSG Talon'un rakibi oldu. Fakat tarih tekerrürden ibaretti. Beyond Gaming bu sefer final karşılaşmasında PSG Talon'a 3-0 mağlup oldu.

PSG Talon, MSI 2021'e doğru bir yolculuk çizerken Beyond Gaming'in alt koridor oyuncusu Chiu "Doggo" Wu Hsin-Jung'u kiraladı. Bu kiralama bir anlamda PSG Talon'un sahip olduğu oyun stilini daha yakından tanımak anlamına geldi. Takım, PCS 2021 Summer sezonunda 14 galibiyet ve 4 mağlubiyet elde ederek yine ikinci sırada yer aldı.

Beyond Gaming için herkes aynı senaryoyu yazıp çiziyordu. Takım 2. turda Machi Esports'u 3-1 ile geçerek doğrudan 4. tura kalıp yine PSG Talon'un rakibi oldu. Fakat, PCS'in kralı PSG Talon, bu sefer 4. tur maçını 3-2 kaybetti ve kaybedenler aşamasında J Team ile eşleşti.

J Team'i 3-0 ile geçen PSG Talon finalde Beyond Gaming'in rakibi oldu. Pasifik'in kralının bu sefer kaybetmeye pek niyeti yoktu. Müthiş bir çekişme içerisinde geçen maçlar sonucunda Beyond Gaming 3-2 kaybetti. Fakat bölgeden Worlds 2021'e iki takımın katılabilmesi nedeniyle ön elemeleri bile olsa şampiyonanın yolunu tuttu.

 

Beyond Gaming'de dikkat edilmesi gereken oyuncular kimler?

MSI 2021 yolculuğunda seyahat problemine takılan PSG Talon, Wong "Unified" Chun Kit'ten yoksun kalmıştı. Bunun üzerine Beyond Gaming'den Chiu "Doggo" Tzu-Chuan'ı kısa süreliğine kiraladı. Herkes bir anda bölgenin en eşsiz kadrosunu merakla beklerken turnuvaya damga vuran performans Chiu "Doggo" Tzu-Chuan'dan geldi.

Chiu "Doggo" Tzu-Chuan her ne kadar aşırı güçlü taşıyıcı şampiyonlarla ün salmasına rağmen bir anda takımına draft aşamasında esneklik sağlamak için Ziggs gibi meta şampiyonlara yönelebileceğini gösterdi. En önemli performansını Aphelios ile ortaya koydu. Çünkü bu şampiyonla bugüne kadar oynadığı 13 maçı da kaybetmedi.

Her ne kadar takımın en dikkat edilmesi gereken oyuncusu Chiu "Doggo" Tzu-Chuan olsa bile aslında takımda sessiz bir kahraman yer alıyor. Bu oyuncu orman bölgesinde oynayan Huang "HuSha" Zi-Wei'den başkası değildir. Çoğu zaman takımını destekleyip haritada yönlendiren oyuncu takımın direksiyonu konumundadır.

 

Beyond Gaming nasıl başarılı olur?

Beyond Gaming, turnuvaya Pasifik bölgesinden katılan ikinci takım olacak. Bu nedenle ön elemelerden başlayacak maceralarının tam olarak nereye kadar ulaşacağını kestirmek oldukça güç. Ön elemelerde neler yapacağı maçların durumuna göre değişiklik gösterecek olsa bile ana gruplara kalması beklenen 4 takımdan biri olarak görülüyor.

Bu takımın başarısı rakibin oyun planına bağlıdır. Genelde maçın uzamasını isteyen bir takım, çünkü takımın geç evrede çok daha etkin bir stratejisi var. Eğer rakipleri, Beyond Gaming'in planını erken evrede bozmayı başarırsa, Pasifik ekibi eve erkenden geri dönmek zorunda kalabilir.

Yazar Hakkında

Kaan Karadeniz
Kaan Karadeniz 1989 doğumluyum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Teknolojinin daha çok oyun tarafıyla ilgilenen biriyim. Özellikle hikayesi kaliteli oyunları beğeniyorum. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap