Vladimir CT (Counter): Vladimir Güçlü Rakipleri (S11)

Sezon 11 için en iyi Vladimir CT (Vladimir counter) seçeneğini mi arıyorsun? Aşağıda yer alan şampiyonlar sana bu konuda yardımcı olacaktır. Unutma, her yeni yama ile birlikte aşağıdaki veriler de güncellenir. Dolayısıyla dilediğin zaman Vladimir karşısında güçlü olan şampiyonları burada bulabilirsin.

[widget-137]

Yukarıda yer alan veriler hangi şampiyonun Vladimir karşısında daha güçlü olduğunu gösterir. Yüzde ne kadar düşükse o şampiyon Vladimir karşısında o kadar etkili demektir. Ayrıca eğer istersen Türkçe olarak Vladimir counter bilgilerine aşağıdan ulaşabilirsin.

Vladimir counter taktikleri

Vladimir karşısında oynarken daima Q yeteneğini kontrol etmelisin. Onun Q yeteneğini bekleme süresinde olduğu zaman onu rahatsız etmeye ve ona çeşitli hasarlar vermeye çalışmalısın. Maçın başlangıcında bu yeteneğin bekleme süresi oldukça fazladır. Özellikle güçlendirilmiş Q yeteneği olmadığı zaman onu rahatsız etmek oldukça mantıklıdır.

Vladimir’in W yeteneği çok yüksek bekleme süresine sahiptir. Onunla mücadele ederken bu yeteneği yemlemeye çalışman gerekir. Bunu başarırsan takım arkadaşından destek alarak veya tek başına ona doğru hamle yapmaya çalışabilirsin. Çünkü Vladimir’in tek kaçış yeteneği bu yetenektir. Onu boşa kullandırtmak bu nedenle çok önemlidir.

Vladimir oldukça hareketsiz bir şampiyondur. Ancak minyon dalgalarını ittirme konusunda son derece beceriklidir. Onun harita üzerinde kurduğu hakimiyete engel olabilmek için çeşitli totemler satın almayı düşünebilirsin. Q yeteneğini güçlendirmeyi başaramadığı sürece ona güvenli bir şekilde baskın düzenleme şansına sahip olabilirsin.

Vladimir counter stratejisi

Şampiyon seçiminde dikkatli olmalısın. Vladimir’in takım savaşlarındaki gücü çok güçlü alan etkisi hasarından ve R yeteneğinden gelir. Takım savaşlarında takım arkadaşlarınla birbirinize yakın durmamaya özen göstermeniz bu nedenle çok önemlidir. Bunu başarabilirseniz Vladimir’in R yeteneğini etkili bir şekilde kullanmasına engel olabilirsiniz.

Vladimir’in can yenileme özelliği en önemli niteliklerinden biridir. Güçlendirilmiş Q yeteneği ve R yeteneği onun takım savaşlarında ayakta kalmasını sağlayabilir. Hatta herkes öldüğünde bile hayatta kalma şansına sahiptir. Buna engel olabilmek için iyileştirme becerilerini azaltan eşyalara yatırım yapmayı düşünebilirsin. Bu sayede onun can yenileme şansını elinden almış olursun.

Oyunun son evresinde dahi Vladimir’in hareketlilik kabiliyeti oldukça düşük olacaktır. Sadece satın alacağı eşyadan ve W yeteneğinden gelen bir avantaj söz konusu olacaktır. Mücadelenin başlangıcında ona odaklanıp onu ortadan kaldırmaya çalışabilirsin. Ancak bunu yaparken Q yeteneğini etkili bir şekilde kullanmasına engel olman gerekir.

Vladimir’in potansiyeli

Vladimir özellikle 9. seviye olduğu zaman ciddi bir güç artışı yaşar. Çünkü bu seviyede Q yeteneğinin bekleme süresi oldukça azalmış olur. Kısa süreli hasar takası yapmalı ve bu yetenek bekleme süresinde olduğunda ona hasar vermeye çalışmalısın. Vladimir bir şekilde bekleme süresi azaltan eşyalara yönelmişse bu yetenek karşısında gerçekten dikkatli olmalısın.

Zhonya’s Hourglass eşyası oldukça etkili bir eşyadır. Vladimir bu eşyayı satın aldığı zaman çok ciddi bir avantaj elde eder. Tıpkı W yeteneğini yemlemek gibi bu eşyayı da yemlemeye çalışman gerekir. Vladimir’i ortadan kaldırmanın başka yolu yoktur. Altın hale büründüğü zaman geri çıkmalı ve güçlendirilmiş Q yeteneğini kullanmasına izin vermemelisin.

Vladimir’in R yeteneği bekleme süresinde olduğu zaman güç kaybı yaşayacağını unutmamalısın. Bu aralıkta onunla hasar takasında bulunmaya çalışabilirsin. Etkili bir şekilde mücadeleye girişmeyi düşünüyorsan bu yeteneğin bekleme süresini kontrol etmen gerektiğini unutmamalısın. Vladimir tek kaldığı zaman onun karşısında 2 veya 3 kişiyi gönderip onu ortadan kaldırmak için çaba gösterebilirsiniz.

Yazar Hakkında

Kaan Karadeniz
Kaan Karadeniz 1989 doğumluyum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Teknolojinin daha çok oyun tarafıyla ilgilenen biriyim. Özellikle hikayesi kaliteli oyunları beğeniyorum. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap