Varus CT (Counter): Varus Güçlü Rakipleri (S11)

Sezon 11 için en iyi Varus CT (Varus counter) seçeneğini mi arıyorsun? Aşağıda yer alan şampiyonlar sana bu konuda yardımcı olacaktır. Unutma, her yeni yama ile birlikte aşağıdaki veriler de güncellenir. Dolayısıyla dilediğin zaman Varus karşısında güçlü olan şampiyonları burada bulabilirsin.

[widget-131]

Yukarıda yer alan veriler hangi şampiyonun Varus karşısında daha güçlü olduğunu gösterir. Yüzde ne kadar düşükse o şampiyon Varus karşısında o kadar etkili demektir. Ayrıca eğer istersen Türkçe olarak Varus counter bilgilerine aşağıdan ulaşabilirsin.

Varus counter taktikleri

Varus’un W yeteneği Q ve E yetenekleriyle uyumlu bir şekilde çalışır. Bu nedenle özellikle otomatik saldırılarını tamamladıktan sonra bu yeteneklerden birini kullanmaya çalışacaktır. Koridor aşamasında bunun için dikkatli olman gerekir. Ekstra hasar almak pek işine gelmeyeceği için mesafeyi koruyarak saldırı düzenleme yoluna gitmelisin.

Varus bir birim öldürdüğü zaman pasif yeteneği sayesinde saldırı hızı kazanır. Genel olarak bir minyon öldürdükten sonra hasar takasına girişmeye çalışmasının sebebi budur. Pasif yeteneği devreye gireceği zaman onunla hasar takası yapmaya çalışmamalısın. Hasar takası aralıklarını pasif yeteneğinin aktif olmadığı dönemlere denk getirmelisin.

Varus için iki farklı build seçeneği vardır. Oyuncuların hangisini seçeceği tamamen takım stratejisine ve oyuncunun kendi yeteneklerine bağlıdır. Dürtme üzerine kurulu olan build tercih ettiği zaman Q ve E yetenekleriyle çok fazla hasar verebilecektir. Bu sebepten ötürü her ne zaman fırsat bulursan bu yeteneklerden kaçmaya çalışmalısın.

Varus counter stratejisi

Şampiyon seçiminde dikkatli olmalısın. Varus’un R yeteneği oldukça güçlü bir takım savaşı aracıdır. Takım arkadaşlarından birisi bu yetenek tarafından etki altında bırakıldığı zaman kaçmanın yollarını bulmalısın. R yeteneğinin aynı zamanda W yeteneğinden gelen etkileri ekleyebildiğini unutmamalısın. Ekstra hasar almak istemiyorsan çok dikkatli olmalısın.

Takım savaşı başlamadan önce Varus’u ortadan kaldırmak çok işe yarayabilir. Anlık hasar potansiyeline sahip olan takım arkadaşlarını ona doğru yönlendirmeye çalışmalısın. Çünkü Varus oldukça dayanıksız bir şampiyondur ve aynı zamanda hareketsizdir. Herhangi bir kaçış yeteneği olmadığı için onu yakalamak ve işini bitirmek çok daha kolaydır.

Varus özellikle dürtme üzerine kurulu build tercihi yaptığı zaman takım savaşlarındaki gücünü yitirir. Bu build ile yola devam ettiğini fark edersen karşı takımı takım savaşlarına zorlamayı düşünebilirsin. Böylece seni sürekli rahatsız edecek hasarlarla uğraşmak zorunda kalmazsın. Varus uzak mesafelerden çok ciddi ve çok rahatsız edici hasarlar verebilme potansiyeline sahiptir.

Varus’un potansiyeli

Varus özellikle Mahvolmuş Kralın Kılıcı (Blade of the Ruined King) eşyasını satın aldığı zaman güç artışı yaşar. Aslında her aldığı eşya sonrasında güç artışı yaşaması mümkündür. Temel eşyalarını tamamladıktan sonra tam anlamıyla bir canavara dönüşür. Takım savaşlarından önce onu ortadan kaldırmalı veya kitle kontrol etkisi yeteneklerinle onu yavaşlatmayı düşünmelisin.

Temel eşyalar açısından Duskblade of Draktharr ve Manamune eşyalarına çok dikkat etmek gerekir. Bu eşyalar Varus’un sahip olduğu gücü neredeyse iki veya üç katına çıkaran eşyalardır. Onun vereceği hasar çok şaşırtıcı olabilecektir. Mücadelelerden önce onun eşyalarına dikkat etmeli ve durumu dengeleme fırsatın olmadığı sürece savaşmamalısın.

Varus’un en önemli güç artışı Duskblade of Draktharr eşyasını tamamladığı zaman gerçekleşir. Genellikle bir mücadeleye başlamadan önce bu yeteneğin dolumlarını doldurmaya çalışacaktır. Böylece Q ve E yeteneğini kullanarak anlık hasar verebilme şansı elde edecektir. Bunun için takım savaşlarını başlatmadan önce doğru anı yakaladığından emin olmalısın.

Yazar Hakkında

Kaan Karadeniz
Kaan Karadeniz 1989 doğumluyum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Teknolojinin daha çok oyun tarafıyla ilgilenen biriyim. Özellikle hikayesi kaliteli oyunları beğeniyorum. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap