Twisted Fate CT (Counter): Twisted Fate Güçlü Rakipleri (S11)

Sezon 11 için en iyi Twisted Fate CT (Twisted Fate counter) seçeneğini mi arıyorsun? Aşağıda yer alan şampiyonlar sana bu konuda yardımcı olacaktır. Unutma, her yeni yama ile birlikte aşağıdaki veriler de güncellenir. Dolayısıyla dilediğin zaman Twisted Fate karşısında güçlü olan şampiyonları burada bulabilirsin.

[widget-127]

Yukarıda yer alan veriler hangi şampiyonun Twisted Fate karşısında daha güçlü olduğunu gösterir. Yüzde ne kadar düşükse o şampiyon Twisted Fate karşısında o kadar etkili demektir. Ayrıca eğer istersen Türkçe olarak Twisted Fate counter bilgilerine aşağıdan ulaşabilirsin.

Twisted Fate counter taktikleri

Twisted Fate karşısında oynarken tek yapman gereken kartlarına dikkat etmektir. Bir şekilde kırmızı kartını seçerse minyon birliklerinden uzak durman gerektiğini bilmelisin. Bu nedenle her koşulda minyon birliklerinden uzak durmaya çalışman çok daha doğru olacaktır. Çünkü Q yeteneğini kullanarak yine sana hasar verebilecektir.

Twisted Fate’in W yeteneği bekleme süresinde olduğu zaman onunla hasar takasına girişmeyi düşünebilirsin. Ayrıca mavi kartı seçtiği zaman bunu hasar takası fırsatı olarak kullanabilirsin. Koridor aşamasında bu tür evreler çok önemlidir. Twisted Fate’in neler yaptığını takip edersen onu daha kolay etkisiz bırakmayı başarabilirsin.

Twisted Fate’in karşısında oynarken bir miktar büyü direnci almak iyi bir fikir olabilir. Özellikle Mercury Treads eşyasını alarak onun baskın potansiyelini azaltmayı başarabilirsin. Twisted Fate oyuncusu sarı kartı tutturabildiği sürece çok güçlü olacaktır. Onun kartları seçme becerisine çok dikkat etmen gerekir.

Twisted Fate counter stratejisi

Şampiyon seçiminde dikkatli olmalısın. Twisted Fate genel olarak R yeteneği kullanarak diğer koridorları ziyaret etmeyi düşünecektir. Bu yeteneğin bekleme süresini takip etmeli ve gerektiği zaman takım arkadaşlarını uyarmalısın. Çünkü Twisted Fate bir şeyler planlıyorsa ortadan kaybolmayı tercih edecektir. Koridordan ayrılır ayrılmaz takım arkadaşlarını uyarmalısın.

Twisted Fate’in ayrık ittirme potansiyeline karşı koyabilmek istiyorsan kitle kontrol yeteneği olan şampiyonlar seçmeye çalışmalısın. R yeteneğini kullanmaya çalıştığı sırada onu etkisiz bırakmaya çalışmalısın. Bu sayede uzak mesafeden çeşitli takım savaşlarına katılmasına engel olabilirsin. Bunu yapamazsan ayrık ittirmeyi başarılı bir şekilde gerçekleştirmesi söz konusu olacaktır.

Twisted Fate son hamleyi yapmadan önce seni sürekli rahatsız etmeye çalışacaktır. Koridor aşamasında karşıdan gelen hasara maruz kalmamak için hareketli bir şampiyon seçmeyi deneyebilirsin. Onun rahatsız edici hasarına engel olamazsan çok fazla ileri doğru hamle yapmamalısın. Çünkü seni kısa süre içerisinde etkisiz bırakmayı başarabilecektir.

Twisted Fate’in potansiyeli

Twisted Fate özellikle 5. seviye olduğu zaman güç artışı yaşar. Bu seviyeden sonra minyon dalgalarını daha hızlı bir şekilde temizleme şansına sahip olur. Böylece koridor aşamasında daha kontrollü bir oyunu tercih edebilir. Ayrıca bu seviye ona daha güçlü bir şekilde hasar takası gerçekleştirme konusunda yardımcı olur. Twisted Fate 5. seviye olduğunda çok dikkatli olmalısın.

Twisted Fate Lich Bane eşyasını satın aldıktan sonra aşırı bir şekilde güçlenir. Üstelik bu eşyadan önce alacağı temel eşya çok önemlidir. Alacağı eşyalar sayesinde anlık hasar potansiyelini yükseltebilecektir. Temel eşyalarını satın aldıktan sonra dikkatli olmalı ve onun W yeteneğini en iyi şekilde takip etmelisin.

Twisted Fate özellikle oyunun ilk evrelerinde çok zayıftır. Eğer koridorda ileri çıkmak gibi bir hata yapıyorsa hemen takım arkadaşın olan ormancı oyuncudan yardım istemelisin. Bu sayede başarılı bir baskın düzenleyebilirsin. Oyunun erken evresinde onun geri kalmasını sağlamak oyunun geri kalanında sana fazlasıyla yardımcı olacaktır.

Yazar Hakkında

Kaan Karadeniz
Kaan Karadeniz 1989 doğumluyum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Teknolojinin daha çok oyun tarafıyla ilgilenen biriyim. Özellikle hikayesi kaliteli oyunları beğeniyorum. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap