Tryndamere CT (Counter): Tryndamere Güçlü Rakipleri (S11)

Sezon 11 için en iyi Tryndamere CT (Tryndamere counter) seçeneğini mi arıyorsun? Aşağıda yer alan şampiyonlar sana bu konuda yardımcı olacaktır. Unutma, her yeni yama ile birlikte aşağıdaki veriler de güncellenir. Dolayısıyla dilediğin zaman Tryndamere karşısında güçlü olan şampiyonları burada bulabilirsin.

[widget-126]

Yukarıda yer alan veriler hangi şampiyonun Tryndamere karşısında daha güçlü olduğunu gösterir. Yüzde ne kadar düşükse o şampiyon Tryndamere karşısında o kadar etkili demektir. Ayrıca eğer istersen Türkçe olarak Tryndamere counter bilgilerine aşağıdan ulaşabilirsin.

Tryndamere counter taktikleri

Tryndamere karşısında oynamak oldukça zordur. Çünkü sahip olduğu pasif yetenek sayesinde hemen hemen birçok hasar takasında durumu değiştirebilme potansiyeline sahiptir. Özellikle kritik vuruş yapmayı başardığı zaman sonuçları beklenmedik bir şekilde farklı olabilir. Öfke barı dolu olduğunda onunla hasar takasına girmekten olabildiğince uzak durman gerekir.

Tryndamere her basit saldırısında kritik vuruş şansı elde eder. Bu nedenle öfke barını kontrol etmek çok önemlidir. Q yeteneğini kullandığı zaman hasar takasına girmeyi düşünebilirsin. Bu yetenek sayesinde canını iyileştirir ve en önemlisi öfke çubuğunu sıfırlar. Koridor aşamasındaki hamlelerinde aşırı dikkatli olman bu açıdan çok önemlidir.

Tryndamere’in W yeteneğine ait bekleme süresi oyunun başlangıcında çok yüksektir. Bu yetenek senin saldırı gücünü azaltacaktır. Bu nedenle saldırı gücü şampiyonlara karşı çok daha etkilidir. Bu yetenek sayesinde ayrıca seni yavaşlatma şansına sahiptir. Özellikle ondan kaçmaya çalışırken çok dikkatli olman gerekir. W yeteneğini kullandığı zaman onunla hasar takasına girmemeye çalışmalısın.

Tryndamere counter stratejisi

Şampiyon seçiminde dikkatli olmalısın. Tryndamere karşısında kazanmak istiyorsan öfke biriktirmesine engel olman gerekir. Çünkü bu şampiyonun hasar potansiyelinin büyük bir kısmı kritik vuruşlardan gelir. Kritik vuruş şansı çok yüksek olduğu zaman hemen hemen tüm hasar takası girişimlerini kazanma şansı olacaktır.

Tryndamere genel olarak koridoru kulesine yakın bir tarafta donduracaktır. Bunu yaptığı zaman senin yeteneklerini kontrol edecektir. Kaçış yeteneğini kullandığın zaman üzerine doğru gelecek ve seni zayıf anında yakalamaya çalışacaktır. Koridoru dondurmaya çalıştığını fark edersen ormancı takım arkadaşından yardım istemelisin.

Tryndamere koridoru olabildiğince ittirme konusunda istekli bir şampiyondur. Bununla birlikte takım savaşlarında çok fazla işe yarar bir şampiyon değildir. Her fırsatta ayrık ittirme yapmayı deneyecektir. Onun minyon temizleme becerisine karşı koyabilmen gerekir. Bunu yapamıyorsan ormancı takım arkadaşından destek almayı düşünmelisin.

Tryndamere’in potansiyeli

Tryndamere özellikle 6. seviye olduğu zaman çok güçlüdür. R yeteneğini açtığı zaman kısa süreliğine ölümsüz olan şampiyonlar arasında yer alır. R yeteneği aktif durumdayken onunla mücadele etmeye çalışmamalısın. Çünkü hasar takası uzadıkça onun hayatta kalma şansı çok daha yüksek olacaktır. Bu yeteneği kullandığını fark edersen hemen geri kaçmaya çalışmalısın.

Tryndamere’in 2. seviyede elde edeceği güç artışına dikkat etmelisin. Bu nedenle onunla aynı anda 2. seviye olmaya çalışmalısın. Bunu yapamazsan onun gücüne saygı göstermeli ve daha güvenli bir oyun tercih etmelisin. Onun karşısında çok agresif bir oyun tercih etmek doğru değildir. Koridoru kontrol altında tutman yeterli olacaktır.

Tryndamere temel eşyalarını tamamlamaya başladığı zaman aşırı hızlı bir biçimde koridor temizleme becerisine sahip olur. Bu noktadan sonra koridoru dondurma şansını yitirecektir. Çünkü basit saldırıları alan hasarı vermeye başlayacaktır. Ancak hasar takası açısından çok daha iyi bir noktada olmaya başlayacaktır. Çünkü eşyalar ona arzu duyduğu düello gücünü verecektir.

Yazar Hakkında

Kaan Karadeniz
Kaan Karadeniz 1989 doğumluyum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Teknolojinin daha çok oyun tarafıyla ilgilenen biriyim. Özellikle hikayesi kaliteli oyunları beğeniyorum. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap