Thresh CT (Counter): Thresh Güçlü Rakipleri (S11)

Sezon 11 için en iyi Thresh CT (Thresh counter) seçeneğini mi arıyorsun? Aşağıda yer alan şampiyonlar sana bu konuda yardımcı olacaktır. Unutma, her yeni yama ile birlikte aşağıdaki veriler de güncellenir. Dolayısıyla dilediğin zaman Thresh karşısında güçlü olan şampiyonları burada bulabilirsin.

[widget-123]

Yukarıda yer alan veriler hangi şampiyonun Thresh karşısında daha güçlü olduğunu gösterir. Yüzde ne kadar düşükse o şampiyon Thresh karşısında o kadar etkili demektir. Ayrıca eğer istersen Türkçe olarak Thresh counter bilgilerine aşağıdan ulaşabilirsin.

Thresh counter taktikleri

Thresh, W yeteneği sayesinde kolayca baskın planları yapabilen bir şampiyondur. Duvarların yanında gezinirken veya arkasına fenerini fırlattığı zaman çok dikkatli olmalısın. Bu onun bir baskın planı oluşturduğunu gösterir.

Thresh çok fazla kitle kontrol etkisi becerisine sahip şampiyonlardan biridir. Q yeteneğini kullandığı zaman isabet ettirirse onu tekrar kullanıp seni zor durumda bırakabilir. Alternatif olarak E yeteneğini kullanarak seni yavaşlatmaya çalışabilir. Bunun için kendini korumalısın.

E yeteneği Thresh’in otomatik saldırılarını güçlendirir. Thresh’in otomatik saldırıları güçlendiği zaman onunla hasar takasına girmeye çalışmamalısın. Çünkü bunu yaparsan dezavantajlı bir şekilde mücadeleye başlamış olursun ve hasar takasını kaybedersin.

Thresh counter stratejisi

Şampiyon seçiminde dikkatli olmalısın. En önemlisi ne olursa olsun minyon birliklerinin arkasına saklanmaya çalışmalısın. Q yeteneği minyon birliklerine takılacağı için Thresh’in etkinliğini önemli ölçüde azaltabilirsin. Bu senin hayatta kalma şansını epey yükseltecektir.

Thresh bir takım arkadaşını korumak veya kurtarmak için W yeteneğini kullandığı zaman tek yapman gereken fenerin üstünde durmaktır. Bu sayede rakibin fenere tıklama şansını azaltmış olursun. En kötü ihtimalle onun üzerine bir totem bırakmayı deneyebilirsin.

Thresh’in yeteneklerinin birçoğu yüksek bekleme süresine sahiptir. Özellikle erken seviyelerde bu çok daha belirgin bir şekilde kendisini gösterir. Yeteneklerini kullandıktan sonra sana belirli bir hamle süresi kalacaktır. Bu aralıkta hasar takasına girmeyi düşünebilirsin.

Thresh'in Potansiyeli

Thresh, maksimum bekleme süresi azaltma etkisine sahip olduğu zaman önemli bir güç artışı yaşar. Bunu başardığı zaman Q yeteneğini tutturduğu andan itibaren R kombinasyonuyla birlikte seni uzun bir süre hapsetmeyi başaracaktır.

Thresh’in bir diğer önemli potansiyeli ise çizmesini tamamladığı zaman ortaya çıkar. Çizmesini tamamladıktan sonra haritada gezinmeye başlar ve baskın planları yapar. Bu takımın için son derece kötü bir durumdur çünkü onun nereden çıkacağını tahmin etmek oldukça güçtür.

Thresh 2. seviye olduğu zaman Q ve E yeteneklerine aynı anda erişme şansı elde eder. Bu erken evrede görüp görebileceğin en ölümcül kombinasyonlardan biridir. Q yeteneğinden olabildiğince uzak durmaya çalışmalısın. Aksi taktirde koridoru kaybetmen kaçınılmazdır.

Yazar Hakkında

Kaan Karadeniz
Kaan Karadeniz 1989 doğumluyum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Teknolojinin daha çok oyun tarafıyla ilgilenen biriyim. Özellikle hikayesi kaliteli oyunları beğeniyorum. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap