Teemo CT (Counter): Teemo Güçlü Rakipleri (S11)

Sezon 11 için en iyi Teemo CT (Teemo counter) seçeneğini mi arıyorsun? Aşağıda yer alan şampiyonlar sana bu konuda yardımcı olacaktır. Unutma, her yeni yama ile birlikte aşağıdaki veriler de güncellenir. Dolayısıyla dilediğin zaman Teemo karşısında güçlü olan şampiyonları burada bulabilirsin.

[widget-122]

Yukarıda yer alan veriler hangi şampiyonun Teemo karşısında daha güçlü olduğunu gösterir. Yüzde ne kadar düşükse o şampiyon Teemo karşısında o kadar etkili demektir. Ayrıca eğer istersen Türkçe olarak Teemo counter bilgilerine aşağıdan ulaşabilirsin.

Teemo counter taktikleri

Teemo her ne zaman menzil avantajına sahip olursa koridor aşamasında sürekli rakibi rahatsız etmeye çalışacaktır. Bu nedenle savunmaya yönelik bir eşya ile mücadeleye başlamak oldukça önemlidir. Bu sayede onun oyunun erken evresinde seni çok fazla rahatsız etmesine engel olabilirsin. Bu özellikle dezavantajlı bir şampiyon seçimi yaptığın zaman kesinlikle dikkat etmen gereken bir şeydir.

Teemo, 6. seviyeye ulaştığı zaman minyon birliklerinin basmadığı noktalara basmaya çalışmamalısın. Teemo genellikle alternatif noktalara mantar yerleştirmeye çalışacak ve koridoru bir mantar arazisine çevirmeye çalışacaktır. Alternatif yolları denediğin her noktada hasar almak, yavaşlamak ve potansiyel bir baskının hedefi olabilirsin.

Teemo karşısında oynarken koridorda çok büyük sıkıntı yaşarsan onun hasar potansiyelini azaltacak eşyalara yönelmelisin. Bunun için Ruh Gömleği (Spirit Visage) gibi eşyalar almak önemlidir. Bu tür eşyalar sayesinde onun hasar potansiyelini önemli ölçüde engellemeyi başarabilirsin. Ayrıca Teemo’nun eşya dizilimine dikkat etmelisin.

Teemo counter stratejisi

Şampiyon seçiminde dikkatli olmalısın. Teemo genellikle hareketliliğin yoğun olduğu alanlara mantar yerleştirecektir. Örneğin orman girişlerine ve çalılıklara mantar yerleştirmeye çalışacaktır. Bu tür alanlara giriş ve çıkış yaparken ekstra dikkatli olmalısın. Çünkü Teemo bir bölgeye mantar yerleştirdiyse o bölgenin yakınlarından bir yerden çıkabilecektir.

Teemo oyunun büyük bir kısmını ayrık ittirme yaparak geçirecek bir şampiyondur. Çünkü takım savaşlarına çok fazla etki etmesi pek mümkün değildir. Sana sunulan bu sayı avantajını iyi kullanmaya çalışmalısın. Rakibin 5’e karşı 4 mücadelelere girme konusunda kandırmayı başarabilirsin. Bunu yapabilmek için Baron veya Ejder gibi harita görevlerinin peşinden gidebilirsin.

Teemo oyuncuları genelde savunmaya yönelik eşyalar kullanmazlar. Bu nedenle aşırı dayanıksız kalırlar. Onu bir noktada ve yakalama şansın varsa mutlaka hamle yapmaya çalışmalısın. Hareketsiz ve dayanıksız olduğu için kolayca ortadan kaldırılabilecek bir hedeftir. Onu ortadan kaldırmayı başarabilirsen devamında gireceğin takım savaşı çok daha kolay geçecektir.

Teemo’nun potansiyeli

Teemo’nun ilk güç artışı 6. seviyede gerçekleşir. Mantar yerleştirme şansına sahip olacağı için hasar takası konusunda çok daha avantajlı hale gelir. Koridorun etrafına sürekli mantarlar bırakmaya çalışacak ve alanı kontrol etmeyi deneyecektir. Teemo güç artışı yaşadığı zaman bastığın hemen hemen her noktaya dikkat etmelisin.

Yeteri kadar bekleme süresi azaltmaya sahip olduğu zaman Teemo haritanın hemen hemen her yerine mantar döşeme şansına sahip olacaktır. Mantarlara denk gelmemek için ekstra dikkatli olman gerekir. Ek olarak, minyonlara yakın ilerlememeye çalışmalısın. Çünkü minyon birliklerine yakın ilerlediğin zaman patlayan mantarların etkisinde kalabilirsin.

Teemo bir şekilde Morellonomicon eşyasını almayı başardığı zaman güç artışı yaşar. Sahip olduğu menzil avantajını en iyi şekilde kullanmaya çalışır. Buna engel olabilmek için mutlaka büyü direnci veren eşyalar almaya çalışmalısın. Böylece Teemo’nun seni saniyeler içerisinde ortadan kaldırmasına engel olabilirsin.

Yazar Hakkında

Kaan Karadeniz
Kaan Karadeniz 1989 doğumluyum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Teknolojinin daha çok oyun tarafıyla ilgilenen biriyim. Özellikle hikayesi kaliteli oyunları beğeniyorum. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap