Taliyah CT (Counter): Taliyah Güçlü Rakipleri (S11)

Sezon 11 için en iyi Bard CT (Bard counter) seçeneğini mi arıyorsun? Aşağıda yer alan şampiyonlar sana bu konuda yardımcı olacaktır. Unutma, her yeni yama ile birlikte aşağıdaki veriler de güncellenir. Dolayısıyla dilediğin zaman Bard karşısında güçlü olan şampiyonları burada bulabilirsin.

[widget-119]

Yukarıda yer alan veriler hangi şampiyonun Bard karşısında daha güçlü olduğunu gösterir. Yüzde ne kadar düşükse o şampiyon Bard karşısında o kadar etkili demektir. Ayrıca eğer istersen Türkçe olarak Bard counter bilgilerine aşağıdan ulaşabilirsin.

Bard counter taktikleri

Taliyah oyunun erken evresinde çok ciddi bir baskın potansiyeline sahiptir. Koridor aşamasındaki arkadaşlarının minyon birliklerinin arkasında kalmaya çalışması çok önemlidir. Bu sayede Taliyah’ın Q yeteneğinin etkisi altında kalmaktan kurtulabilirsin. Taliyah’ın Q yeteneği oyunun erken evresinde çok ciddi boyutlarda hasar verebilen bir yetenektir.

Taliyah E yeteneğini kullandığı zaman dikkatli olmalısın. Çünkü tek kitle kontrol etkisi yeteneği budur. Genelde kampları temizlemek için bu yetenekten yararlanır. Yeteneği tekrar kullanılabilir duruma gelene kadar herhangi bir saldırıya karşı açık olacaktır. Bunu avantajlı bir şekilde kullanmayı deneyebilirsin. Ancak bunun için onun hareketlerini takip edebilmek çok önemlidir.

Taliyah öne geçebilmek için sürekli olarak baskın düzenlemeye çalışacak bir şampiyondur. Onun oyunu taşıma potansiyeline engel olabilmek için kamplarını çalmaya çalışmalısın. Özellikle haritada durumunu kontrol etmeli ve üst taraftaysa alt tarafa gidip kamplarını çalmalısın. Böylece deneyim kazanma şansını önemli ölçüde azaltmış olursun.

Bard counter stratejisi

Şampiyon seçiminde dikkatli olmalısın. Taliyah karşısında oynarken büyü direnci almak çok önemlidir. Çünkü eşyalarını tamamlamaya başladıkça çok fazla hasar verebilme şansı elde eder. Buna engel olmak için büyü direnci eşyaları almalısın. Koridorlarda minyon birliklerinin arkasında durman gerekir. Böylece onun bedavadan hasar vermesine engel olabilirsin.

Taliyah’tan kaçarken duvarlara yakın olmamaya çalışmalısın. Çünkü Taliyah’ın pasif yeteneği duvarların yanındayken ona ekstra hareket hızı kazandırır. Ona karşı hamle planı geliştirdiğin gibi ondan kaçış planına da sahip olman gerekir. Ne olursa olsun duvara yakın taraftan kaçmamaya özen göstermelisin.

Taliyah’ın yere bıraktığı dairelere dikkat etmelisin. Taliyah bunların üzerinde durduğu zaman aynı anda sadece bir kaya fırlatma şansına sahip olacaktır. Taliyah dairelerin üzerinde olduğunda onunla savaşırsan onun hasar potansiyelini önemli ölçüde azaltmış olursun. Taliyah karşısında pozisyon alabilmek ve onun pozisyonunu kontrol etmek çok değerlidir.

Taliyah'ın potansiyeli

Taliyah özellikle Luden's Tempest eşyasını tamamladığı zaman çok ciddi hasarlar vermeye başlar. Çünkü bu eşya ona yetenek gücü, mana ve eşsiz bir pasif kalkan kazandırır. Canı az olmasına rağmen bu kalkanın devreye girmesiyle birlikte hayatta kalma şansını elde edecektir. Bunun için öldürücü hamleni yapmadan önce dikkatli olmalısın.

Taliyah’ın baskın potansiyeli çok ama çok güçlüdür. Çünkü R yeteneği sayesinde belirli giriş ve çıkışları kapatabilme şansına sahiptir. Bu nedenle harita üzerinde görüş kontrolüne sahip olmak çok değerlidir. Onun geldiği yöne dikkat etmeli ve baskın düzenlemeye çalıştığını anladığın zaman hemen kendini uygun pozisyona çekmeye çalışmalısınız.

Taliyah, Zhonya’s Hourglass eşyasını aldığı zaman çok ciddi bir probleme dönüşür. Çünkü bu eşya sayesinde zırh kazanır ve aynı zamanda kısa süreliğine dokunulamaz şampiyonlardan biri haline gelir. Onun gücünü hafife almamalısın. Çünkü yetenek gücü kazandıkça hasar potansiyeli artacak ve en önemlisi ya hep ya hiç hamlelerine karşı kendini korumayı başarabilecektir.

Yazar Hakkında

Kaan Karadeniz
Kaan Karadeniz 1989 doğumluyum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Teknolojinin daha çok oyun tarafıyla ilgilenen biriyim. Özellikle hikayesi kaliteli oyunları beğeniyorum. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap