Sylas CT (Counter): Sylas Güçlü Rakipleri (S11)

Sezon 11 için en iyi Sylas CT (Sylas counter) seçeneğini mi arıyorsun? Aşağıda yer alan şampiyonlar sana bu konuda yardımcı olacaktır. Unutma, her yeni yama ile birlikte aşağıdaki veriler de güncellenir. Dolayısıyla dilediğin zaman Sylas karşısında güçlü olan şampiyonları burada bulabilirsin.

[widget-116]

Yukarıda yer alan veriler hangi şampiyonun Sylas karşısında daha güçlü olduğunu gösterir. Yüzde ne kadar düşükse o şampiyon Sylas karşısında o kadar etkili demektir. Ayrıca eğer istersen Türkçe olarak Sylas counter bilgilerine aşağıdan ulaşabilirsin.

Sylas counter taktikleri

Sylas koridor aşamasını oldukça güçlü bir şekilde geçiren şampiyonlar arasında yer alır. Çünkü koridor aşamasında hasar takası potansiyeli çok ama çok yüksektir. Onunla hasar takasında bulunmaya çalışırken yakın mesafeye oldukça dikkat etmelisin. Çünkü Sylas yakın mesafeden daha fazla hasar verebilme şansına sahiptir.

Sylas’ın oyunun erken evresinde en önemli yeteneği E yeteneğidir. Bu yetenek sayesinde mücadele başlatabilir, kalkan kazanabilir ve aynı zamanda Artçı Şok (Aftershock) gibi rünleri harekete geçirebilir. Yeteneğin bekleme süresi oldukça yüksektir. Bu yetenekten olabildiğince kaçmaya çalışmalı ve fırsat bulduğunda onu rahatsız etmelisin.

Sylas Q yeteneğini kullanarak sürekli seni rahatsız etmeye çalışacaktır. Özellikle minyon öldürmeye çalıştığın sırada bunu yapacaktır. Bunun için koridordaki pozisyonuna dikkat etmen gerekir. Onun saldırı mesafesinde kalmamaya özen göstermelisin. Yetenek bekleme süresinde olduğu zaman minyon öldürmeye çalışman çok iyi bir fikir olacaktır.

Sylas counter stratejisi

Şampiyon seçiminde dikkatli olmalısın. Sylas takım savaşlarında ayakta kalabilecek bir şampiyondur. W yeteneğinin getirdiği potansiyel sayesinde canını iyileştirecektir. Özellikle canı az olduğunda bunu sık sık yapmaya çalışacaktır. Can iyileştirme becerisini azaltan bir eşya kullanmak iyi bir fikir olabilir. En azından onun takım savaşlarına etkisini azaltmayı başarabilirsin.

Sylas genel olarak takım savaşı başlamadan önce takımındaki bir şampiyonun R yeteneğini çalmaya çalışacaktır. Onun çalıştığı yeteneklere dikkat etmelisin. Çünkü bu yetenekleri sana karşı kullanabilme şansına sahiptir. Sylas’a karşı hamle yapmadan önce kimden hangi yeteneği çaldığını iyi takip etmen son derece önemlidir.

Sylas genellikle ründen gelen gücü kullanabilmek için E yeteneğini sık sık kullanmaya çalışacaktır. Takım savaşları veya koridor aşaması dahil olmak üzere oyunun genelinde buna hazırlık olmalısınız. E yeteneğinden kaçınmayı başarırsan onu daha zayıf bir hedef haline getirebilirsin. Bu sayede dönülmez gibi gözüken mücadeleleri dahi kazanabilirsin.

Sylas’ın potansiyeli

Sylas oyunun erken aşamasında çok ama çok güçlüdür. Bu gücünü kullanabilmek için ekstra çaba göstereceğini bilmelisin. Oyunun erken evresinde Sylas’a avantaj vermeye çalışmamalısın. Bunu yaparsan oyun genelinde güçlenmesine engel olamazsın. Kısa süre içerisinde oyuna ağırlığını koyar ve oyunu taşımayı başarır.

Sylas temel eşyalarından ilkini bitirdiği zaman bir güç merkezi haline dönüşür. Bu noktadan sonra yapacağı hamlelere karşı dikkatli olmalısın. Çünkü bir anda ileri çıkıp seni avlamaya çalışabilecek ve olağan hasarıyla seni etkisiz bırakabilecektir. Sylas’ın aldığı eşyaları yakından takip etmeyi denemelisin.

Sylas 6. seviyeden sonra güçlü kalabilmek için rakibinden özel yetenek çalmak zorundadır. Bunu yapmadığı zaman gücünün bir kısmını kaybeder. Rakibinden etkisiz bir özel yetenek çaldığı zaman onun üzerine oynayabilirsin. Ayrıca herhangi bir özel yeteneğe sahip olmadığı zaman benzer adımı atabilir ve güçsüz olduğu anda onu ortadan kaldırmaya çalışabilirsin.

Yazar Hakkında

Kaan Karadeniz
Kaan Karadeniz 1989 doğumluyum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Teknolojinin daha çok oyun tarafıyla ilgilenen biriyim. Özellikle hikayesi kaliteli oyunları beğeniyorum. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap