Steam Guard Kaldırma Nasıl Yapılır?

Tam anlamıyla devasa bir mağazaya sahip olan ve bunu çeşitli içerik üretme atölyeleriyle destekleyen Steam, kullanıcı güvenliği için Steam Guard adı verilen sistemi kullanmaktadır. Bazen kullanıcıların bu sistemi devre dışı bırakmak istediği oluyor. Bu durumda ne yapmak gerekiyor?

Milyonlarca oyuncunun günlük olarak oyun oynadığı platform Steam, Steam Guard adı verilen bir güvenlik sistemiyle işleyiş göstermektedir. Steam Guard aslında bir kimlik doğrulama sistemidir. İki faktörlü kimlik doğrulama prensibiyle çalıştığından telefon numarası gerektirmektedir.

Steam Guard özellikle hesabın ele geçirilmesi ve çalınması gibi durumlarla ilgili önlemleri içeren bir yapıdadır. Ayrıca hesap erişiminin kaybedilmesi durumunda doğrulama işleminin en kısa sürede yapılmasını sağlamaktadır.

Steam Guard kaldırma işlemi nasıl yapılır?

Steam hesabınızın güvenliğini sağlamak istiyorsanız Steam Guard sisteminin mutlaka aktif olduğundan emin olmalısınız. Bu bazı durumlarda gerçekten hayat kurtarıcı olabilecektir. Ancak bazı kullanıcılar Steam Guard kaldırma işlemi yapmak istemektedirler.

  1. Akıllı telefonunuzda yüklü olan Steam uygulamasını açın ve Steam Guard kısmına gelin.
  2. Daha sonra menü butonuna basarak uygulama menüsünü açın.
  3. Hesap Detayları adını taşıyan sekmeye giriş yapın.
  4. Hesap Güvenliği kısmının altında yer alan Steam Guard'ı Yönet seçeneğine tıklayın.
  5. Kimlik Doğrulayıcı Kaldır kısmına tıklayarak bir sonraki menüye geçiş yapın.
  6. Burada "Steam Mobil Uygulamasını kullanarak Steam Guard Mobil Kimlik Doğrulayıcısı'nı kaldır" seçeneğine tıklayın.

Yukarıdaki adımları eksiksiz bir biçimde takip ettiğiniz zaman Steam hesabınızın iki faktörlü kimlik doğrulama sistemini devre dışı bırakmış olacaksınız. Bir anlamda Steam Guard kaldırma işlemini başarıyla gerçekleştireceksiniz.

Bu şekilde hesabınıza giriş yapmaya çalıştığınızda sizden mobil uygulamada yer alan şifre istenmeyecektir. Bu her ne kadar size yol gösterici bir içerik olsa bile bunu yapmanızı önermeyiz. Çünkü Steam Guard hesabınızın korunması için kritik öneme sahip bir bileşendir.

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap