Soraka CT (Counter): Soraka Güçlü Rakipleri (S11)

Sezon 11 için en iyi Soraka CT (Soraka counter) seçeneğini mi arıyorsun? Aşağıda yer alan şampiyonlar sana bu konuda yardımcı olacaktır. Unutma, her yeni yama ile birlikte aşağıdaki veriler de güncellenir. Dolayısıyla dilediğin zaman Soraka karşısında güçlü olan şampiyonları burada bulabilirsin.

[widget-114]

Yukarıda yer alan veriler hangi şampiyonun Soraka karşısında daha güçlü olduğunu gösterir. Yüzde ne kadar düşükse o şampiyon Soraka karşısında o kadar etkili demektir. Ayrıca eğer istersen Türkçe olarak Soraka counter bilgilerine aşağıdan ulaşabilirsin.

Soraka counter taktikleri

Soraka koridor aşamasında rakiplerini rahatsız edebilmek için biraz yakına gelmesi gereken şampiyonlardan biridir. Genelde bu iş için Q ve E yeteneklerini kullanır. Soraka öne çıktığı zaman onun yeteneklerinden kaçmaya çalışmalı veya ona karşı rahatsız edici hasar vererek agresif oynamasına engel olmalısın. Böylece onun planlarını suya düşürebilirsin.

Soraka yanındaki şampiyonu ayakta tutabilmek için çok fazla can ve mana kullanması gereken şampiyonlardan biridir. Çok fazla can kaybetmeyecek olduğun sürece ona hasar vermeye çalışmalısın. Bu tür hasar takasları kesinlikle işine yarar olacaktır. Özellikle rakip takımdaki taşıyıcı şampiyon farm yapmaya çalışırken ona hasar verebilirsin.

Soraka karşısındaki şampiyonları susturma becerisine sahiptir. E yeteneğini kullanarak uygulayacağı bu kitle kontrol etkisi son derece güçlüdür. Bu nedenle E yeteneğini boşa çıkarmak çok önemlidir. Üstelik Soraka yeteneklerini boşa kullandığı zaman mana açısından problem yaşamaya başlayacaktır. Koridor aşamasında avantajı bu şekilde ele geçirebilirsin.

Soraka counter stratejisi

Şampiyon seçiminde dikkatli olmalısın. Soraka bulunduğu takıma çok fazla işlevsellik kazandıran bir şampiyondur. Takım savaşları başlamadan önce onu ortadan kaldırmak çok iyi bir fikir olabilir. Elbette bunu yapabilmek için doğru fırsatı yakaladığından emin olmalısın. Takım savaşlarında karşı takımı etkisiz bırakmak istiyorsan hedef seçimine dikkat etmelisin.

Mümkünse yanındaki taşıyıcı şampiyonun iyileştirme etkisini azaltan bir eşya almasını sağlamalısın. Bu sayede Soraka’nın can yenileme becerisini ve kalkan kazandırma kabiliyetini önemli ölçüde etkisiz kılarsın. Soraka gibi şampiyonların olduğu takımlara karşı bu tür eşyalar oldukça kullanışlıdır. Bunu değerlendirmeye çalışmalısın.

Soraka oyunun orta evresinde ve son evresinde tüm harita kontrolünü tek başına sağlamaya çalışan şampiyonlardan biridir. Genel olarak tüm harita görevlerinin etrafına totem yerleştirmeye çalışacaktır. Bunun için ekstra dikkatli olmalı ve fırsatını bulduğun anda ona tuzak kurmalısın. Böylece karşı takımı kolayca eksik bırakabilirsin.

Soraka’nın potansiyeli

Soraka ile koridor aşamasında uğraşmak çok kolay değildir. Genelde sürekli onunla uğraşman ve verdiği hasarı karşılamaya çalışman gerekir. Özellikle E yeteneğini güçlendirmeye başladığı zaman çok fazla hasar verir ve bu yeteneğin susturma etkisi çok uzun sürmeye başlar. Fırsatını bulduğun zaman onunla hasar takasına girmeyi düşünmelisin.

Soraka özellikle R yeteneği sayesinde haritanın geneline etki edebilen bir şampiyondur. 6. seviye olduktan sonra ihtiyaç duyan takım arkadaşlarının canını iyileştirmeyi başarabilir. Bu yetenek kullanılabilir olmadığında takım arkadaşlarını bilgilendirmeye çalışabilirsin. Böylece takımını potansiyel hamleleri uygulayabilecek bir duruma getirebilirsin.

Soraka temel eşyalarını tamamladığı zaman aşırı miktarda hasar vermeye başlar. Onun hasar potansiyelini küçümsemek demek oyunda elde edilebilecek bir avantajı gerisi geri iade etmek demektir. Q > E kombinasyonunu uyguladığı zaman uygulayacağı hasar karşısında şaşkınlık yaşayabilirsin. Özellikle koridor aşamasında çok dikkatli olmalısın.

Yazar Hakkında

Kaan Karadeniz
Kaan Karadeniz 1989 doğumluyum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Teknolojinin daha çok oyun tarafıyla ilgilenen biriyim. Özellikle hikayesi kaliteli oyunları beğeniyorum. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap