Yıldız Futbolcu Son Heung-min League of Legends Oynadığını Açıkladı

Futbol yıldızlarının video oyunları oynaması şaşırtıcı bir şey değil. Premier Lig'de top koşturan ve tartışmasız bir biçimde Tottenham Hotspur'un en önemli yıldızlarından birisi olan Güney Koreli futbolcu Song Heung-min, boş zamanlarında League of Legends oynadığını açıklayarak hayranlarını şaşırttı.

Yaklaşık 10 yıldır rekabetçi bir oyun olma yapısını koruyan League of Legends'ı çeşitli ünlü isimleri oynaması pek şaşırılacak bir durum değil. Örneğin, ABD Temsilciler Meclisi üyesi olan Alexandria Ocasio-Cortez, League of Legends oynadığını açıklayan önemli isimlerden birisi olmuştu.

Son Heung-min bir League of Legends oyuncusu

League of Legends'ı oynayan kişi sayısı aylık 115 milyon civarında ve bunların arasında birkaç ünlü isim yer alıyor. Pro:Direct Soccer ile yaptığı röportajda League of Legends oynadığını açıklayan Tottenham Hotspur'un süper yıldızı Son Heung-Min, oyunu oynarken becerilerini test etmeyi çok sevdiğini belirtti.

Son Heung-min, boş zamanlarında dışarı çıkıp dolaşmak yerine evde kalıp League of Legends gibi oyunlar oynamayı tercih ettiğini ifade ediyor. Evde kalıp bir şeyler yapmayı dışarı çıkıp gezmekten çok daha sevdiğini ifade eden yıldız futbolcu, profesyonel bir futbolcu olmanın zorluklarından dolayı oyun oynamaya pek vakit ayıramadığının altını çiziyor.

Bununla birlikte röportajda, takım arkadaşı olan Dele Alli'nin onu Call of Duty oynamaya ikna etmek için çabaladığını belirten Son Heung-min, diğer oyunlara katılma konusunda çok hevesli olmadığını dile getiriyor. Bu durum bizlere yıldız futbolcunun League of Legends hayranlığının geçici bir heves olmadığını gösteriyor.

Son Heung-min hangi rolde oynuyor?

Tottenham'ın süper yıldızının oynadığı rol ise kendisi tarafından açıklanmış değil. Reddit'te konuyu tartışan League of Legends oyuncuları orta koridor (mid) rolünün ona çok yakışacağını düşünüyorlar. Fakat şimdilik elde net bir bilgi olmadığını söylemek gerekiyor. Ayrıca, oyuncular onun Lee "Faker" Sang-hyeok ile oynamasını arzuluyorlar.

Şimdilik bunların birer hayalden ibaret olduğunu unutmamak gerek. Buna rağmen, geçmişte Ronaldo Nazario gibi isimlerin League of Legends oynamaya çalıştığı etkinlikler olmuştu. Belki ileride bir gün Güney Kore'nin en çok sevilen isimlerinden olan bu iki yıldızı birlikte oyun oynarken görebiliriz.

League of Legends oynayan ünlü isimler kimler?

Son Heung-min ve Alexandria Ocasio-Cortez, League of Legends oynadıklarını çekinmeden açıklayan ünlüler arasında yer alıyorlar. Elbette 115 milyonluk oyuncu nüfusunun içerisinde tek ünlü olan isimler onlar değiller. Şarkıcılardan artistlere, futbolculardan kongre üyelerine kadar bu oyunu oynayan daha birçok isim var.

 • Justin Bieber: Kanadalı pop şarkıcısı Justin Bieber, daha önce League of Legends oynadığını açıklamış olan ünlü isimlerden birisi. Ünlü şarkıcı favori şampiyonunun Teemo olduğunu belirtiyor.
 • Vin Diesel: Aktör Vin Diesel, League of Legends oynadığı tahmin edilen ünlü isimlerden birisi. Bir röportajında Heroes of Newerth oynadığını açıkladığından, hayranları bu şekilde bir çıkarımda bulunuyorlar.
 • Murat Kosova: Futbol ve basketbol anlatımlarıyla bilinen ünlü sunucu Murat Kosova, aynı zamanda bir League of Legends oyuncusu. Bu ünlü isim League of Legends'ın seslendirmesine katkı sağlayanların başında geliyor.
 • Fred Durst: Limp Bizkit isimli rap grubunun solisti olan Fred Durst, League of Legends oynayan ünlü isimler arasında yer alıyor. RattleBearTV adıyla Twitch'te yer alan ünlü isim arada sırada yayın yapmayı ihmal etmiyor.
 • Jared Polis: Hem siyasetçi hem de girişimci olan ve Kolorado'nun 43. valisi olarak görev yapan Jared Polis, boş zamanlarında League of Legends oynamaktan keyif aldığını belirtiyor.
 • Chris Kluwe: Eski bir Amerikan futbolu oyuncusu olan Chris Kluwe, League of Legends oynadığını ve favori şampiyonunun Vayne olduğunu açıklayan isimler arasında yer alıyor.
 • Aisha Tyler: Hem aktris hem de komedyen olan Aisha Tyler, League of Legends oynamaktan keyif aldığını belirten birisi. Elde ettiği skorların önemsiz olduğundan bahseden ünlü isim oyunu epey sevdiğini belirtiyor.
 • Simon Pegg: İngiliz aktör ve komedyen Simon Pegg, League of Legends oynamayı seven ünlü isimlerden bir diğeri. Oyunun hayranı olduğunu söyleyen aktör, büyük olasılıkla e-spor müsabakalarını yakından takip ediyor.
 • Mia Rose: Erotik film yıldızı Mia Rose, League of Legends oynayan ünlü isimler arasında yer alıyor. MissMiaRose isimli Twitch kanalından yayın yapan ünlü isim aynı zamanda bir World of Warcraft oyuncusu.
 • Jessie Rogers: Eski erotik film yıldızı olan Jessie Rogers, League of Legends'ı tutkuyla oynayanlardan. Twitch kanalından yaptığı yayınlar milyonlarca kişi tarafından izlenen birisiydi ama artık kanalına erişilemiyor.
 • Gordon Hayward: Charlotte Hornets'ın oyuncusu olan basketbolcu Gordon Hayward, League of Legends konusunda iddialı birisi. Bu oyunda kendisini yenebilecek başka bir basketbolcunun olmadığını düşünüyor.
 • Jim Butcher: Amerikalı yazar Jim Butcher, League of Legends oynamayı seven isimlerden birisi. Sosyal medyada yaptığı paylaşımlardan birinde daha fazla League of Legends oynamak istediğini ifade ediyor.
 • Dante Basco: Amerikalı aktör Dante Basco, League of Legends oynayan isimler arasında bulunuyor. League of Legends'ın tecrübeli oyuncularından Aphromoo'dan ders aldığı biliniyor.

Görüldüğü gibi League of Legends oynamaya meraklı olan tek ünlü isim Güney Koreli futbolcu Son Heung-min değil. Süper yıldızın ilerleyen zamanlarda bir yayın projesinin içerisinde yer aldığını görürsek bu çok şaşırtıcı olmaz. Fakat hayranlarının en önemli isteği elbette ünlü oyuncu Lee "Faker" Sang-hyeok ile bir araya gelmesi.

Yazar Hakkında

Kaan Karadeniz
Kaan Karadeniz 1989 doğumluyum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Teknolojinin daha çok oyun tarafıyla ilgilenen biriyim. Özellikle hikayesi kaliteli oyunları beğeniyorum. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap