Skarner CT (Counter): Skarner Güçlü Rakipleri (S11)

Sezon 11 için en iyi Skarner CT (Skarner counter) seçeneğini mi arıyorsun? Aşağıda yer alan şampiyonlar sana bu konuda yardımcı olacaktır. Unutma, her yeni yama ile birlikte aşağıdaki veriler de güncellenir. Dolayısıyla dilediğin zaman Skarner karşısında güçlü olan şampiyonları burada bulabilirsin.

[widget-112]

Yukarıda yer alan veriler hangi şampiyonun Skarner karşısında daha güçlü olduğunu gösterir. Yüzde ne kadar düşükse o şampiyon Skarner karşısında o kadar etkili demektir. Ayrıca eğer istersen Türkçe olarak Skarner counter bilgilerine aşağıdan ulaşabilirsin.

Skarner counter taktikleri

Skarner’ın oyunun erken evresindeki gücü orman bölgesinde ve nehir bölgesinde yer alan kristallerden gelir. Bunları ele geçirmek onun kamp temizleme becerisini önemli ölçüde düşürecektir. Bunun için oyunun ilk saniyesinden itibaren dikkatli olmalı ve takımınla birlikte ormandaki kristalleri ele geçirmeyi denemelisin.

Benzer şekilde Skarner sadece kamp temizlemek için değil aynı zamanda normal mücadelelerde de güçlü olabilmek için kristallerinden destek alır. Kristaller ona hareket hızı ve saldırı hızı kazandırır. Kazandığı bu nitelikleri kullanarak hasar takasından avantajlı çıkmaya çalışabilecektir. Bu nedenle onunla mücadeleye gireceksen kristallerden uzakta mücadele etmeye çalışmalısın.

Kristaller olmadan Skarner mana problemi yaşayan bir şampiyondur. Kristaller onu cezalandırmanın en basit yollarından biridir. Özellikle mavi güçlendirmeyi çalmayı başarırsan Skarner’ın etkinliğini en aza indirmiş olursun. Çünkü mavi güçlendirme olmadan oyunun başlangıcında mana yönetimini başarılı bir şekilde gerçekleştiremeyecektir.

Skarner counter stratejisi

Şampiyon seçiminde dikkatli olmalısın. Skarner özellikle bir hedefi yakalama ve onu takımına doğru getirme konusunda usta bir şampiyondur. Oyunun erken evresinde alınabilecek kitle kontrol engelleyici eşyalar bu açıdan kritik öneme sahip olabilirler. Bu sayede onun adam seçip ayıklama potansiyelini önemli ölçüde ortadan kaldırmış olursun.

Skarner takım savaşlarında genelde taşıyıcı şampiyonlardan birini yakalamaya çalışacaktır. Yakaladığı şampiyonu anında takımına doğru getirecek ve onun etkisiz kalmasını sağlayacaktır. Bunun yaşanmasını istemiyorsan Skarner sana doğru hamle yaptığında geri doğru kaçmaya çalışmalısın. En garanti yöntem ise kitle kontrol etkisi yeteneklerini kullanmaktır.

Skarner hasar takaslarını olabildiğince sürdürmeye çalışan şampiyonlardan biridir. Kalkanı ve iyileştirme imkanı sayesinde çok miktarda hasarı karşılayabilme potansiyeline sahiptir. Bu nedenle onun karşısında yapabileceğin en iyi şek kısa süreli hasar takaslarına girişmek ve yeri geldiğinde mücadelelerden kaçınmaktır.

Skarner’ın potansiyeli

Skarner her ne kadar tank olarak bilinen bir şampiyon olsa bile Turbo Chemtank eşyasını tamamladığı zaman çok fazla hasar verebilme potansiyeli elde eder. Onun aldığı eşyaları yakından takip etmen gerekir. Bu eşyayı alarak kısa süre içerisinde herhangi bir taşıyıcı şampiyonu etkisiz bırakabilme şansına sahip olabilecektir.

Skarner 6. seviyeye ulaştığı zaman yakaladığı hedefi birkaç saniyeliğine etkisiz bırakabilecektir. R yeteneğinin getirmiş olduğu bu avantajı en iyi şekilde kullanmaya çalışacak ve gerekirse bununla oyunun seyrini değiştirecektir. Bundan kurtulmak için E yeteneğinden kaçınmalı ve kitle kontrol etkisini engelleyen eşyalara yönelmelisin.

Skarner temel eşyalarını, Phase Rush rününü ve en önemlisi W yeteneğini kullanarak çok ciddi hareket hızı elde edebilecektir. Bu sayede takımın arka tarafına sızabilecek ve burada yakaladığı taşıyıcı şampiyonu öne doğru çekebilecektir. Vur kaç taktiğini uygulayarak ona engel olabilir ve taşıyıcı şampiyonlara yakın oynayarak onu yavaşlatmayı başarabilirsin.

Yazar Hakkında

Kaan Karadeniz
Kaan Karadeniz 1989 doğumluyum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Teknolojinin daha çok oyun tarafıyla ilgilenen biriyim. Özellikle hikayesi kaliteli oyunları beğeniyorum. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap