Türkiye'nin en güncel teknoloji haberleri yayınlayan yeni nesil teknoloji bloğu.

Singed CT (Counter): Singed Güçlü Rakipleri (S11)

Sezon 11 için en iyi Singed CT (Singed counter) seçeneğini mi arıyorsun? Aşağıda yer alan şampiyonlar sana bu konuda yardımcı olacaktır. Unutma, her yeni yama ile birlikte aşağıdaki veriler de güncellenir. Dolayısıyla dilediğin zaman Singed karşısında güçlü olan şampiyonları burada bulabilirsin.

[widget-109]

Yukarıda yer alan veriler hangi şampiyonun Singed karşısında daha güçlü olduğunu gösterir. Yüzde ne kadar düşükse o şampiyon Singed karşısında o kadar etkili demektir. Ayrıca eğer istersen Türkçe olarak Singed counter bilgilerine aşağıdan ulaşabilirsin.

Singed counter taktikleri

Singed genel olarak karşıdan gelen ilk minyon dalgasını ormana doğru yönlendirmeye çalışır. Buna engel olmanın basit bir yolu vardır. Minyon birliklerine eşlik etmeli ve koridora onlarla birlikte gelmelisin. Çünkü Singed aynı anda hem seninle hem onlarla mücadele edemeyecek kadar güçsüzdür. Koridora geç döneceği için ekstra kaybı olacaktır.

Singed koridoru sürekli olarak ittirmeyi tercih ederse ona uygun şekilde karşılık vermeye çalışman önemlidir. Genel olarak seni çok yoğun bir minyon dalgasıyla baş başa bırakmaya çalışacaktır. Bu sayede kule altında bile olsa sana baskı kurmayı başaracaktır. Bunun olmasına izin verirsen koridorun hakimiyeti neredeyse tamamen ona kazandırmış olursun.

Singed özellikle menzilli saldırılara karşı problem yaşar. Mücadeleye girebilmek için genelde sana yakınlaşması gerekir. Agresif bir oyun tarzını uygulamaya çalışırsa bunun için savunmadan biraz ödün vermesi gerekecektir. Bu fırsatı kullanarak onu rahatsız etmeli ve takım arkadaşından destek alarak uygun zamanlarda baskın düzenlenmesini sağlamalısın.

Singed counter stratejisi

Şampiyon seçiminde dikkatli olmalısın. Singed için oyun kazanmasının silahı proxy farm adı verilen yöntemdir. Bunu oyunda çok az şampiyon yapabilir. Basit bir biçimde rakibin iki kulesinin arasına girer ve minyon dalgalarını burada karşılarsın. Karşı ormandaki şampiyon sana doğru geldiğinde ise bir şey kaybetmemiş olursun ama baskın denemesinde karşı takıma çok şey kaybettirebilirsin.

Alan hasarı verebildiğinden ve genel olarak koridorda kalma açısından muazzam yeteneklere sahip olduğundan proxy farm onun işidir. Özellikle elinde minyon dalgası temizleme konusunda güçsüz şampiyonlar varsa bu Singed’ın işine gelecektir. Minyon dalgalarını iyi bir şekilde yönetebilirsen Singed’ın etkisini kırmayı başarabilirsin.

Oyunun orta ve son evresinde Singed’ı takım savaşı yapmaya zorlaman gerekir. Bu şampiyonun yetenekleri takım savaşı için pek uygun değildir. Bu nedenle onu hata yapmaya zorlamalı ve etkisiz olduğu alanda tutmaya çalışmalısın. Kitle kontrol etkilerinden yararlanarak onu kolayca etkisiz hale getirebilirsin.

Singed’ın potansiyeli

Singed 6. seviye olduğunda R yeteneğini açmış olur. Bu yetenek ona yetenek gücü, hareket hızı, dayanıklılık, can yenileme ve mana yenileme konusunda çeşitli avantajlar sunar. Singed yeteneğini aktif ettiği zaman onunla fazla vakit kaybetmemelisin. Çünkü bu kaynaklarını yok yere kullanman anlamına gelecektir. Yeteneğin aktiflik süresi sona erdiğinde ona doğru hamle yapabilirsin.

Singed temel eşyalarını tamamladıktan sonra kovalaması zor bir şampiyon haline dönüşür. Onu ancak çok güçlü kitle kontrolü etkileriyle durdurabilirsin. Kaçmaya çalışan bir Singed’ı kovalamak gibi bir hata yapmamalısın. Bunun yerine daha farklı hedeflere odaklanmalısın. Takım savaşında Singed’ın etkisinin düşük olacağını aklına getirmeli ve takımına katkı yapmaya çalışmalısın.

Singed’ın alacağı üçüncü eşya çok önemlidir. Bunun temel sebebi yapacağı seçimle oyun tarzını ortaya koyacak olmasıdır. Riftmaker eşyasını alırsa ileri doğru hamle yapma konusunda bir fırsat elde etmiş olur. Ancak sana doğru koşarken kitle kontrol etkisi yeteneklerinle onu durdurabileceğini unutmamalısın.

Yazar Hakkında

Kaan Karadeniz
Kaan Karadeniz 1989 doğumluyum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Teknolojinin daha çok oyun tarafıyla ilgilenen biriyim. Özellikle hikayesi kaliteli oyunları beğeniyorum. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap