Senna CT (Counter): Senna Güçlü Rakipleri (S11)

Sezon 11 için en iyi Senna CT (Senna counter) seçeneğini mi arıyorsun? Aşağıda yer alan şampiyonlar sana bu konuda yardımcı olacaktır. Unutma, her yeni yama ile birlikte aşağıdaki veriler de güncellenir. Dolayısıyla dilediğin zaman Senna karşısında güçlü olan şampiyonları burada bulabilirsin.

[widget-104]

Yukarıda yer alan veriler hangi şampiyonun Senna karşısında daha güçlü olduğunu gösterir. Yüzde ne kadar düşükse o şampiyon Senna karşısında o kadar etkili demektir. Ayrıca eğer istersen Türkçe olarak Senna counter bilgilerine aşağıdan ulaşabilirsin.

Senna counter taktikleri

Senna sürekli olarak Q yeteneğini ve basit saldırılarını kullanarak seni rahatsız etmeye çalışacaktır. Onun karşısında yakın dövüş şampiyonlarıyla oynamayı seçersen hasar takası konusunda çok fazla ısrarcı olmamalısın. Ayrıca son vuruş yapmaya çalışan takım arkadaşını korurken ve etrafa totem yerleştirmeye çalışırken ekstra dikkatli olmalısın.

Elinde işlevsel bir şampiyon varsa uzun süreli hasar takasları senin lehine işleyebilir. Çünkü Senna başlangıç aşamasından itibaren bir sürdürülebilirlik yeteneğine sahip değildir. Basit saldırı hızı çok düşük olduğu için koridorda ayakta kalma konusunda çok büyük sıkıntı yaşayabilecektir. Bunu değerlendirebilmek için elinde doğru şampiyonlardan birinin olması gerektiğini unutmamalısın.

Senna karşısında oynarken mutlaka mana çubuğunu kontrol etmelisin. Bunun temel sebebi oldukça açıktır. Senna sürekli rahatsız edici hasar vermeye çalışan bir şampiyondur. Bunu sık sık yaptığı zaman mana konusunda problem yaşamaya başlar. Bu durumu lehine kullanmayı düşünebilirsin. Mana çubuğunun düşük olduğunu gördüğün zaman agresif bir şekilde hasar takasına girmeye çalışmalısın.

Senna counter stratejisi

Şampiyon seçiminde dikkatli olmalısın. Senna oldukça hareketsiz ve dayanıksız bir şampiyondur. Seni rahatsız etmek için ileri çıktığı zaman basit bir şekilde sana hamle fırsatı tanımış olur. Bu tür durumlarda ona doğru hamle yapmayı düşünmelisin. Çünkü bu tür durumlarda kendini koruma konusunda çok büyük sıkıntı yaşayacaktır.

Senna W yeteneğini kullanmak istediği zaman dikkatli olman gerekir. Bu yeteneği etkili bir biçimde kullanmasının çeşitli yolları vardır. Buna engel olabilmek için minyon birliklerinin arkasında durmaya çalışman gerekir. Ancak canı az minyon birliklerinin arkasında durmak gibi bir hata yapmamalısın. Bu durumda kitle kontrol etkisini kolayca uygulama şansı elde edecektir.

Senna’yı etkisiz bırakmanın en kolay yolu bellidir. W yeteneğini mutlaka boşa kullanmasını sağlaman gerekir. Bunu yaptığın zaman uzun bir süre ona karşı koridorda avantajlı olmuş olursun. W yeteneği bekleme süresinde olduğu zaman ona doğru hamleler yapabilir ve onunla agresif bir biçimde hasar takasına girmeyi düşünebilirsin.

Senna’nın potansiyeli

Senna pek çok şampiyon gibi 6. seviye olduğu zaman özel yeteneğine erişim sağlar. Bu yetenek maçın kaderini değiştirebilecek bir yetenektir. Çünkü yeteneğin hasar verebilme potansiyeli vardır ve buna ek olarak işlevsel olarak kullanılması mümkündür. Senna 6. seviye olduktan sonra hasar potansiyeline çok ama çok dikkat etmelisin.

Koridor aşamasında garibine gidecek önemli bir durum vardır. Birçok destek şampiyonu 3. seviye olduğu zaman güç artışı yaşar çünkü tüm basit yeteneklerine erişmiş olur. Ancak bu durum Senna için geçerli değildir. Çünkü Senna’nın E yeteneği tamamen işlevsellik üzerine kurulu bir yetenektir. Elinde hasar potansiyeli güçlü şampiyonlar varsa 3. seviyede bir oyun çevirmeyi düşünebilirsin.

Senna takım savaşlarında oldukça iyi bir şampiyondur. Ancak hareketsiz olduğunu aklından çıkarmaman gerekir. Bu nedenle ilk onu yakalamak ve onu etkisiz bırakmak iyi bir fikir olabilir. Bu otomatik olarak takımına sayı avantajı kazandıracaktır. Bu avantajdan faydalanarak Baron veya Dragon gibi önemli görevlerin peşinden gitmek doğru bir hamle olabilir.

Yazar Hakkında

Kaan Karadeniz
Kaan Karadeniz 1989 doğumluyum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Teknolojinin daha çok oyun tarafıyla ilgilenen biriyim. Özellikle hikayesi kaliteli oyunları beğeniyorum. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap