Samira Rune: En Etkili Samira Build

Samira, Runeterra dünyasının 151. şampiyonu olarak vadiye ayak basmayı başardı. Bir nişancı olmasına rağmen uzun menzilli olduğunu söylemek pek doğru değildir. Kılıcıyla makineli tüfek arasında çılgınca değişim yapan Samira, rakiplerini bıçak ve mermi yağmuruna tutma konusunda iddialı.

Samira rün seçimleri konusunda kafan karışmış olabilir. Amacım en doğru seçimi yapmanı sağlayıp şampiyondan ekstra verim almandan yana. Bunun için aşağıdaki rün ve eşya önerilerimi gözden geçirmeni öneririm. Ayrıca sormak istediğin bir şey varsa bunları yorumla bana ulaştırabilirsin.

Samira Yetenekleri

  • Pasif - Samira’nın pasifi oyuna yeni bir şeyler kattı diyebiliriz. Önceki vuruştan benzersiz saldırılara başvurarak combo oluşturabilir. Bu, farklı hedeflere saldırmak ve yetenekler ile temel saldırılar arasında geçiş yapmak anlamına gelir.
  • Q - Samira’nın Q yeteneği son derece kolay anlaşılır bir yetenektir. Bu yetenek onun rakipleri dürtme ve aynı zamanda minyon dalgası temizleme aracıdır. Fakat onun hedefinin yakın dövüş menzilinde olup olmadığına bağlı olarak değişen bir yapısı vardır.
  • W - Samira’nın W yeteneği biraz tanıdık gelecektir. Bu 360 derecelik oluşturulmuş bir rüzgar duvarıdır. Etrafındaki düşmanlara iki kez hasar verir ve alanın içine giren rakip mermilerini imha eder. Bu bir mücadeleye atılırken veya kaçarken ilk patlamalardan kurtulmanın anahtarı olabilir.
  • E - Samira’nın E yeteneği şampiyonun temel açığını kapatan yetenektir. Yeteneği ile hem düşmanlarını hem de müttefiklerine doğru atılabilir. İçinden geçtiği herhangi bir düşmana hasar verebilir ve saldırı hızı kazanabilir. Ayrıca şampiyonlardan skor elde ettiğinde yetenek yenilenir.
  • R - Samira’nın R yeteneği rakibin kabusudur. Bir bekleme süresine sahip değildir. Tamamen Samira’nın stil derecesine bağlıdır. S rütbesine ulaştığı zaman özel yeteneğini kullanabilir, etrafındaki düşmanlara hasar verebilir ve can çalabilir.

Samira Rune

Samira rün için Conqueror seçebilir. Çünkü bu rünün dolumlarını hızlı bir biçimde biriktirme şansına sahiptir. Bu seçimi yaptığında hasarı konusunda süreklilik kazanır. Alternatifi ise Press the Attack seçimidir.

Samira rün için Hail of Blades seçimini yaptığı zaman ham hasar odaklı bir şampiyon olur. Hasar sürekliliği kazanır ancak katkısız hasar vermeye başlar. Bu biraz daha rakibe yapışık oynamayı seven oyuncular için iyi bir seçim olabilir. Ama biz Conqueror rotasına bağlı kalacağız.

Samira Build

Samira eşya dizilimi konusunda oynadığın rolün önemi büyük olacaktır. Genel olarak orta koridorda tercih edilecek bir şampiyon olduğunu aklından çıkarmamalısın. Bu nedenle önerim Immortal Shieldbow ile Mythic eşya açığını kapatmaktan yana olacaktır.

Ardından onu The Collector eşyasıyla desteklemelisin. Sonrasında ihtiyaç duyacağın eşyalar ise Infinity Edge, Bloodthirster ve Guardian Angel şeklinde olacaktır. Böylece ihtiyaç duyduğun kusursuz eşya dizilimini tamamlamış olursun.

Yazar Hakkında

Kaan Karadeniz
Kaan Karadeniz 1989 doğumluyum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Teknolojinin daha çok oyun tarafıyla ilgilenen biriyim. Özellikle hikayesi kaliteli oyunları beğeniyorum. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap