Türkiye'nin en güncel teknoloji haberleri yayınlayan yeni nesil teknoloji bloğu.

Rumble CT (Counter): Rumble Güçlü Rakipleri (S11)

Sezon 11 için en iyi Rumble CT (Rumble counter) seçeneğini mi arıyorsun? Aşağıda yer alan şampiyonlar sana bu konuda yardımcı olacaktır. Unutma, her yeni yama ile birlikte aşağıdaki veriler de güncellenir. Dolayısıyla dilediğin zaman Rumble karşısında güçlü olan şampiyonları burada bulabilirsin.

[widget-100]

Yukarıda yer alan veriler hangi şampiyonun Rumble karşısında daha güçlü olduğunu gösterir. Yüzde ne kadar düşükse o şampiyon Rumble karşısında o kadar etkili demektir. Ayrıca eğer istersen Türkçe olarak Rumble counter bilgilerine aşağıdan ulaşabilirsin.

Rumble counter taktikleri

Rumble oyunun erken evresinde oldukça güçsüz kalan bir şampiyondur. Q yeteneği bekleme süresinde olduğu sürece problem yaşar. Q yeteneği bekleme süresinde olduğu zaman onunla mücadele etmeye çalışmalısın. Çünkü bu zamanlarda gerçekleştirecek olduğun hasar takası sırasında Rumble hasar açısından yetersiz kalacaktır.

Rumble’ın koridor aşamasında yapacağı tek şey olabildiğince farm yapmaktır. Sürekli olarak hasar takasında bulunmak ve bire bir mücadeleye girişmek için çaba göstermez. Bunun için agresif oynamaya çalışmalısın. Gerekirse ormancı takım arkadaşından destek alarak baskınlar planlamalı ve onu etkisiz bırakmayı denemelisin.

Rumble hareketsiz bir şampiyondur. Genel olarak hamlelerini yapıp güçlü dalışlarla avantaj elde etmeye çalışır. Minyon dalgalarını haritanın senin bölgene yakın olan tarafından dondurmayı ve onun ileri çıkmasını sağlamalısın. Böylece onu farm yapmaktan alıkoyabilir veya baskınlara karşı açık hedef haline getirebilirsin.

Rumble counter stratejisi

Şampiyon seçiminde dikkatli olmalısın. Takım savaşlarında takım arkadaşlarına çok yakın olmamalısın. Aynı noktaya doğru ilerlerken dikkatli olmalısın. Çünkü Rumble R yeteneğini kullanarak çok fazla hasar verebilecektir. Tek yapman gereken dar alanlardan olabildiğince uzak durmaktır. Bu sayede Rumble’ın etki alanını azaltmış olursun.

Rumble hayattaysa ve yeteri kadar güçlenmişse ejder veya Baron gibi hedefleri ortadan kaldırırken ekstra dikkatli olman gerekir. Çünkü bu alanlar Rumble’ın sevdiği alanlardır. Çukurda takım arkadaşlarınla birbirinize çok yakın olacağınız için Rumble R yeteneğini kullanıp hepinizi etki altında bırakabilecektir. Görevleri yerine getirmeden önce Rumble’ı ortadan kaldırmaya çalışmalısın.

Orman bölgesinde takım savaşı başlatma hatası yapmamalısın. Bunun temel sebebi Rumble’ın R yeteneğinin orman yollarıyla aynı genişliğe sahip olmasıdır. Bu sayede Rumble R yeteneğini kolayca rakip takımın üzerinde kullanabilecektir. Ormanda savaşmak istiyorsan Rumble’ın orada olmamasını sağlamak her zaman çok daha iyi bir fikirdir.

Rumble’ın potansiyeli

Rumble’ın güç barına dikkat etmelisin. Bu bar %50’nin üzerindeyse Rumble ile hasar takası yapmaya çalışmamalısın. Çünkü pek çok koşulda dezavantajlı çıkacak olan taraf sen olursun. Barını doldurma konusunda ona karşı türlü türlü hamleler yapabilirsin. Bu sayede aşırı yükten hasar dışı kalmasını sağlayabilirsin. Bunu yapabilmek için hareketli bir şampiyona ihtiyacın olacaktır.

6. seviye olduğu zaman Rumble önemli bir güç artışı yaşar. Rumble’ın R yeteneği kullanılabilir durumda olduğu zaman ekstra dikkatli olmalısın. Özellikle koridor aşamasında çok fazla ileri çıkmamalı ve en önemlisi açgözlülük yapmamaya çalışmalısın. Çünkü Rumble hem yeteneklerinden hem ormancı takım arkadaşından alacağı destekle seni etkisiz bırakabilecektir.

Rumble’ın en güçlü olduğu nokta takım savaşlarıdır. Dar alanlarda, ormanda ve görev çukurlarında çok fazla vakit geçirmeden hareket etmelisin. Aksi halde Rumble R yeteneğini kullanarak muazzam bir avantaj elde etmeyi başaracaktır. Takım arkadaşlarınla bir arada olmaya özen göstermen gerekir ama bunu yaparken onlara çok yakın durmamak için ekstra çaba sarf etmelisin.

Yazar Hakkında

Kaan Karadeniz
Kaan Karadeniz 1989 doğumluyum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Teknolojinin daha çok oyun tarafıyla ilgilenen biriyim. Özellikle hikayesi kaliteli oyunları beğeniyorum. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap