Rell CT (Counter): Rell Güçlü Rakipleri (S11)

Sezon 11 için en iyi Rell CT (Rell counter) seçeneğini mi arıyorsun? Aşağıda yer alan şampiyonlar sana bu konuda yardımcı olacaktır. Unutma, her yeni yama ile birlikte aşağıdaki veriler de güncellenir. Dolayısıyla dilediğin zaman Rell karşısında güçlü olan şampiyonları burada bulabilirsin.

[widget-155]

Yukarıda yer alan veriler hangi şampiyonun Rell karşısında daha güçlü olduğunu gösterir. Yüzde ne kadar düşükse o şampiyon Rell karşısında o kadar etkili demektir. Ayrıca eğer istersen Türkçe olarak Rell counter bilgilerine aşağıdan ulaşabilirsin.

Rell karşısında kısa ipuçları

  • Rell, düşük menzile sahip bir yakın dövüş şampiyonudur. Bu sebepten ötürü sürekli otomatik saldırı gerçekleştirerek seni rahatsız edemez. Menzil avantajını kullanacak şampiyonlar seçmelisiniz.
  • Menzilli bir şampiyonla oynarken onu olabildiğince rahatsız etmeye çalışmalısınız. Erken evrede canını azaltmak fazlasıyla işe yarayacaktır.
  • Atından düştükten sonra rahatsız edilmeye müsait hale gelir. Bu süre zarfında son derece hareketsizdir ve problem çıkartma olasılığı çok düşüktür.
  • Basit saldırı gerçekleştirirken dikkatli olmalısınız çünkü W yeteneğini kullanarak mücadele başlatabilecek veya size doğru hamle yapabilecektir.
  • W yeteneği oldukça özel bir yetenektir. Dolayısıyla elinde bulundurduğun yer değiştirici gibi kitle kontrol etkilerini bu yeteneğin kullanımına saklamalısınız.
  • Rell karşısında tank bir şampiyonla oynuyorsanız hamleleri karşı hamlelere dönüştürmek için çeşitli potansiyel açıkları kovalamanız gerekmektedir.
  • Koridordaki takım arkadaşına yakın durmamalısınız. Bunun sebebi W yeteneğini kullanarak size sorun çıkarabilecek olmasıdır. Aradaki mesafeyi korumalı ama çok da uzaklaşmamalısınız.
  • Rell ortadan kaybolduğu zaman takım arkadaşlarınızı mutlaka uyarmalısınız. Bu onun bir kendi takım arkadaşlarıyla bir şeyler planladığı anlamına gelmektedir.
  • Karşı takımda Rell olduğu zaman ormanda mücadele etmemek için elinizden gelen çabayı göstermelisiniz. Bu sayede onun özel yeteneğine takım halinde maruz kalmazsınız ve kitle kontrolü gibi problemler yaşamazsınız.

Rell counter taktikleri

Rell karşısında menzilli bir şampiyon seçmiş durumdaysanız bunu en iyi şekilde değerlendirmelisiniz. Rell, menzilli şampiyonlara karşı kabus yaşayan ve daha çok destek rolünde tercih edilen bir şampiyondur. Onu sürekli rahatsız ederek canını azaltabilir ve ileri doğru hamle yapmasına engel olabilirsiniz.

Rell'in durumunu mutlaka göz önünde bulundurmalısınız. Atından düştüğü zaman (veya indiği zaman) agresif bir oyun ortaya koymaya çalışmalısınız. Onu sürekli rahatsız etmelisiniz. Çünkü atı olmadığı sürece oldukça zayıf kalır ve sizi durdurabilmek için herhangi bir hamle yapma şansını kaybeder.

Rell 6. seviye olduktan sonra R yeteneğine erişim sağlar. Bu özel yetenek sayesinde hemen hemen birçok hasar takasından avantajlı çıkmayı başarır. Kule altına doğru hamle yapmadan önce bu detayı aklınızda bulundurmalısınız. Mümkünse sayı avantajına sahip olmadığınız sürece kule altına girmeyi düşünmemelisiniz.

Rell counter stratejisi

Rell'in olduğu bir takıma karşı mücadele edecekseniz yapmanız gereken tek şey birbirinize fazla yakın olmamaktır. Rell ve takımı bir şekilde sizi birbirinize yaklaştırmaya zorlayacak ve sonra Rell'in özel yeteneğini kullanarak sizi kitle kontrolüne maruz bırakmaya çalışacaktır.

Rell'in takım savaşlarında gerçekleştirdiği ileri doğru hamleleri ortadan kaldırmanın en önemli yollarından birisi kitle kontrolüne başvurmaktır. Yer değiştirici, sabitleyici, sersemletici veya hareket bozucu bir kitle kontrolü sayesinde onun ileriye doğru hamlesine engel olabilir ve onu hareketsiz bırakabilirsiniz.

Rell karşısında mücadele ederken E yeteneğine çok dikkat etmelisiniz. Bu yeteneği kullanırken bir başka şampiyonu etkileyecek ve beraberinde getirecektir. Dolayısıyla ileri doğru hamle yapması gereken şampiyonlar karşısında aşırı dikkatli olmanız gerekmektedir.

Rell'in potansiyeli

Rell tamamen ileri doğru hamle yapma üzerine kurulu bir şampiyondur. Bu yüzden canını azaltmak demek onun canının yazmasını sağlamak anlamına gelecektir. Yapmanız gereken 1. seviyeden 2. seviyeye geçiş sırasında canını azalttığınızdan emin olmaktır. Böylece erken evredeki ileriye hücum hamlesini gerçekleştiremeyecektir.

Rell, 6. seviye olduğu zaman ciddi bir güç artışı elde eder. Bunun sebebi R yeteneğinin çok farklı senaryolarda kullanılabilecek olmalısınız. Çalılıklar gibi dar alanlarda veya kule altlarında mücadele etmeye istekli olmamalısınız. Rell bir anda agresif olup sizi kitle kontrolüyle etkisiz bırakabilecektir.

Rell çizmelerini tamamladıktan sonra roam (haritada dolaşma) hamlelerine başlar. Bu yüzden Rell ortadan kaybolduğu zaman takım arkadaşlarını uyarmalısınız. Ne zaman nereden çıkacağını bilemezsiniz. Dolayısıyla çok dikkatli olmalı ve aynı zamanda koridordaki avantajınızı korumaya çalışmalısınız.

Yazar Hakkında

Kaan Karadeniz
Kaan Karadeniz 1989 doğumluyum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Teknolojinin daha çok oyun tarafıyla ilgilenen biriyim. Özellikle hikayesi kaliteli oyunları beğeniyorum. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap