Rammus CT (Counter): Rammus Güçlü Rakipleri (S11)

Sezon 11 için en iyi Rammus CT (Rammus counter) seçeneğini mi arıyorsun? Aşağıda yer alan şampiyonlar sana bu konuda yardımcı olacaktır. Unutma, her yeni yama ile birlikte aşağıdaki veriler de güncellenir. Dolayısıyla dilediğin zaman Rammus karşısında güçlü olan şampiyonları burada bulabilirsin.

[widget-95]

Yukarıda yer alan veriler hangi şampiyonun Rammus karşısında daha güçlü olduğunu gösterir. Yüzde ne kadar düşükse o şampiyon Rammus karşısında o kadar etkili demektir. Ayrıca eğer istersen Türkçe olarak Rammus counter bilgilerine aşağıdan ulaşabilirsin.

Rammus counter taktikleri

Rammus oyunun başlangıç aşamasında orman kamplarını temizleme konusunda problem yaşayan bir şampiyondur. Özellikle 3. seviye olmadan önce çok sıkıntı çeker. Genellikle kırmızı güçlendirmeden başlar çünkü çok hedefli kamp temizleme yeteneği vardır. Bu nedenle oyunun erken evresinde bir baskın düzenlemek çok iyi bir fikir olabilir.

Rammus’un Q yeteneği mesafe kapatıcı bir yetenek gibi çalışır. Bu yetenek aynı zamanda kitle kontrol etkisi uygular. Aynı zamanda Rammus bu yeteneğini ormanda hareket etmek için kullanılır. Ancak yeteneğin bekleme süresi çok yüksek olduğu için pek kullanışlı olduğunu söylemek mümkün değildir. Ormandaki baskınlara ve vur kaç taktiğiyle yapılacak saldırılara karşı Rammus’u açık hedef haline getirir.

Rammus, Q yeteneğini kullanırken aynı zamanda Sıçra (Flash) büyüsünü kullanabilir. Aynı zamanda Hayalet (Ghost) büyüsünü kullanarak minyon dalgalarından sıyrılmayı başarabilir. Rammus karşısında oynarken onun büyülerini ve dolayısıyla bekleme sürelerini takip edebilmek son derece önemlidir. Böylece Rammus’un hamlelerini takip etmeyi başarabilirsin.

Rammus counter stratejisi

Şampiyon seçiminde dikkatli olmalısın. Her ne olursa olsun Rammus’un E yeteneğine yakalanmamayı başarman gerekir. Özellikle etrafta kule varsa bu son derece dikkatli olman gereken bir durumdur. E yeteneğinin kullanım mesafesine dikkat etmeli ve güvenli bir pozisyonda kalmak için çaba göstermelisin. Aksi durumda Rammus seni yakalayabilecektir.

Rammus bir şekilde E yeteneğini kullanarak hedefini yakalamaya çalışacaktır. Bunu yaptığı zaman takımının yardımıyla hedefi ortadan kaldırabilir. Kitle kontrol etkilerinin etkisini azaltan eşya seçimlerine yönelmek doğru bir tercih olabilir. Bu durumda Rammus’un son derece ölümcül hamlelerinden korunmayı başarabilirsin.

Rammus, Q yeteneğini kullanarak haritada kolayca dolaşabilen bir şampiyondur. Bu nedenle karşı baskın düzenleme konusunda epey kullanışlı bir şampiyondur. Koridor aşamasında aşırı sayılabilecek miktarda ileri çıkmış olan her türlü hedefi yakalamayı başarabilir. Buna engel olabilmek için orman bölgesine totemler yerleştirmeyi düşünmelisin.

Rammus'un potansiyeli

Rammus özellikle 3. seviye olduğunda ilk güç artışını elde eder. Buna engel olmak ve onun işini geciktirmek bu nedenle oldukça önemlidir. Bunu yapabilirsen onu etkinliğini azaltmayı başarabilirsin. Çünkü 3. seviye olduktan sonra kamplarda hedeflere çoklu bir biçimde hasar verebilme potansiyeli elde eder ve kampları çok daha hızlı bir şekilde temizlemeye başlar.

Rammus’un ikinci güç artışı 6. seviyede yaşanır. R yeteneğine eriştiği zaman kule altına girmek dahil olmak üzere pek çok tehlikeli hamleyi gerçekleştirme şansını elde eder. Onun karşısında hayatta kalmak istiyorsan mutlaka büyü direnci eşyalarından birini satın almalısın. Özellikle kitle kontrol etkisini azaltan eşyalara doğru yönelmeyi düşünebilirsin.

Oyun ne kadar uzarsa Rammus bir o kadar dayanıklı hale dönüşür. Bu nedenle zırh delici eşyalar almak çok önemlidir. Rammus kolay kolay ortadan kaldırılabilen bir hedef değildir. Bunun için eşya seçimlerinde doğru hamleleri yapabilmek çok önemlidir. Zırh delici veya büyü direncini azaltıcı eşyalar olmadığı sürece ona hasar vermekte zorluk yaşayabilirsin.

Yazar Hakkında

Kaan Karadeniz
Kaan Karadeniz 1989 doğumluyum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Teknolojinin daha çok oyun tarafıyla ilgilenen biriyim. Özellikle hikayesi kaliteli oyunları beğeniyorum. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap