Qiyana CT (Counter): Qiyana Güçlü Rakipleri (S11)

Sezon 11 için en iyi Qiyana CT (Qiyana counter) seçeneğini mi arıyorsun? Aşağıda yer alan şampiyonlar sana bu konuda yardımcı olacaktır. Unutma, her yeni yama ile birlikte aşağıdaki veriler de güncellenir. Dolayısıyla dilediğin zaman Qiyana karşısında güçlü olan şampiyonları burada bulabilirsin.

[widget-92]

Yukarıda yer alan veriler hangi şampiyonun Qiyana karşısında daha güçlü olduğunu gösterir. Yüzde ne kadar düşükse o şampiyon Qiyana karşısında o kadar etkili demektir. Ayrıca eğer istersen Türkçe olarak Qiyana counter bilgilerine aşağıdan ulaşabilirsin.

Qiyana counter taktikleri

Qiyana’nın yetenek kullanımını kontrol etmelisin. Çünkü yeteneklerinden elde ettiği güçlendirmeler arası geçiş sana hasar takası konusunda çeşitli avantajlar sunacaktır. Çünkü güçlendirilmemiş bir Q yeteneğine sahip olmaması demek zayıf kalması demektir. Bu aralığı muhakkak hasar takası için olmasa bile onu rahatsız etmek için kullanmaya çalışmalısın.

Qiyana ile kısa süreli hasar takaslarına girmek gibi bir hata yapmamalısın. Onu uzaktan rahatsız etmeye çalışmalı ve Q yeteneği bekleme süresinde olduğunda onunla uzun süreli hasar takasına girmeyi düşünmelisin. Yeni bir element aldığı zaman Q yeteneğinin bekleme süresi sıfırlanır. Bu şampiyonun karşısında oynarken bunu aklından çıkarmamalısın.

Qiyana mavi elemente sahip olduğu zaman çok fazla ileri çıkmamalı ve agresif oynamamalısın. Çünkü bu elementi alması durumunda büyük olasılıkla takım arkadaşı olan ormancı şampiyon yakınlarda demektir. Mavi elementi saklamaya devam ettiği sürece daha güvenli bir oyunu tercih etmelisin. Hamlelerini buna uygun şekilde planlamaya çalışmalısın.

Qiyana counter stratejisi

Bu şampiyonla oynamak kolay değildir. Dolayısıyla çok yüksek seviyelerde değilsen karşıdaki oyuncunun hata yapma olasılığının yüksek olduğuna dikkat etmelisin. Her şey element için alacağı pozisyonlara göre değişiklik gösterir. Adımlarını iyi takip etmeli ve buna uygun hamleler yapmalısın. Bunu yapmayı başaramazsan Qiyana etkinliğini kolay bir biçimde gösterecektir.

Qiyana’nın özel yeteneğine karşı koyabilmek için ayrık ittirme yapabilmek çok önemlidir. Genel olarak oyuncular bu yeteneği takım savaşı başlatmak için kullanmaktadır. Bu şampiyonun takım savaşına katkısı çok ama çok yüksektir. Bu yeteneğe yakalanmamak için elinden geleni yapmak zorunda olduğunu bilmelisin. Ayrıca ne olursa olsun onun hasar potansiyeline saygı göstermek zorunda olduğunu bilmelisin.

Qiyana eşya satın alırken genelde hasar odaklı tercihlere yönelir. Bunun bir getirisi olarak genelde dayanıksız kalması söz konusudur. Bu nedenle anlık hasar veren şampiyonlara karşı sıkıntı yaşar. Özellikle E yeteneğini agresif bir biçimde kullandığında onu cezalandırma yoluna gidebilirsin. Tek yapman gereken anlık hasara maruz kalmasını sağlamaktır.

Qiyana'ın potansiyeli

Qiyana özellikle 6. seviye olduğunda tam potansiyeline ulaşmış olur. Bu seviyede özel yeteneğini açarak oyunun kaderini değiştirebilecek hamleler yapmaya başlayabilir. Bunun için dikkatli olmalı, kulelerin veya duvarların yakınında çok fazla vakit geçirmemeye çalışmalısın. Çünkü bu tür konumlarda yer aldığın zaman R yeteneğini kullanarak seni yakalamaya çalışacaktır.

Qiyana özellikle oyunun orta evresinde çok etkilidir. R yeteneği sayesinde takım savaşlarına maksimum düzeyde etki edebildiği için farkını gösteren bir şampiyondur. Diğer suikastçı tarzı şampiyonların aksine bu şampiyon takım savaşlarında takımına destek sunar. Onun karşısında savaşmak zorunda kalırsan duvarlara çok yakın noktalarda kalmamaya özen göstermelisin.

Qiyana ilk eşyasını tamamladıktan sonra daha agresif bir biçimde hasar takasına girmeye çalışacaktır. Çünkü ilk eşyasını tamamladıktan sonra ekstra bekleme süresine ve hasara sahip olabilecektir. Bu konuda ona saygı göstermen gerektiğini bilmelisin. Dikkatli olmalı ve ona avantaj sağlayacak tarzda kısa hasar takası evrelerine geçiş yapmamak için çaba göstermelisin.

Yazar Hakkında

Kaan Karadeniz
Kaan Karadeniz 1989 doğumluyum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Teknolojinin daha çok oyun tarafıyla ilgilenen biriyim. Özellikle hikayesi kaliteli oyunları beğeniyorum. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap