Pyke CT (Counter): Pyke Güçlü Rakipleri (S11)

Sezon 11 için en iyi Pyke CT (Pyke counter) seçeneğini mi arıyorsun? Aşağıda yer alan şampiyonlar sana bu konuda yardımcı olacaktır. Unutma, her yeni yama ile birlikte aşağıdaki veriler de güncellenir. Dolayısıyla dilediğin zaman Pyke karşısında güçlü olan şampiyonları burada bulabilirsin.

[widget-91]

Yukarıda yer alan veriler hangi şampiyonun Pyke karşısında daha güçlü olduğunu gösterir. Yüzde ne kadar düşükse o şampiyon Pyke karşısında o kadar etkili demektir. Ayrıca eğer istersen Türkçe olarak Pyke counter bilgilerine aşağıdan ulaşabilirsin.

Pyke counter taktikleri

Pyke ne yapıp edip oyunun erken evresinde mücadeleye girişme konusunda istekli davranacaktır. Oyunun erken evresinde ona bu imkanı tanımayacak çeşitli şampiyonlarla ona karşı etkili oynayabilirsin. Özellikle Q yeteneğini kullandığı zaman seni yavaşlatabilecek ve kendine doğru çekebilecektir. Minyon birliklerinin arkasında kalmak bu nedenle çok değerlidir.

Genel olarak koridor aşamasında karşıdaki destek şampiyonunu dürtmek ve onu hasarla rahatsız etmek iyi bir fikir olabilir. Fakat bu taktik Pyke karşısında pek işe yaramaz. Çünkü pasif yeteneğiyle aldığı hasarın bir kısmını geri can olarak kazanabilecektir. Sadece koridor aşamasında tam hakimiyet kurabileceğini düşündüğün zaman ona sürekli hasar vermeyi denemelisin.

Pyke’a çok dikkat etmelisin çünkü W yeteneğini kullanarak koridorda baskı kurabilecek veya diğer koridorlara giderek skor peşinde koşarak takımına avantaj kazandırmaya çalışacaktır. Bunu fark edebilmek için şampiyonların ayaklarını kontrol edebilirsin. Bu sayede Pyke’ın yakınlarda olup olmadığını anlayabilirsin. Görsel ipucu ortadan kaybolduysa yakınlarda değil demektir.

Pyke counter stratejisi

Şampiyon seçiminde dikkatli olmalısın. Pyke’ın yemi olmak istemiyorsan sürekli minyon birliklerinin arkasında durman gerekir. Pyke’ın Q yeteneği minyon birliklerine isabet edebilme şansına sahiptir. Güvende kalabilmek için koridorda yapabileceğin en iyi şey budur. Ayrıca zaman zaman yanındaki taşıyıcı şampiyonu korumak için onun önünde durman gerektiğini unutmamalısın.

Koridorda yan tarafta yer alan çalılıklara totem bırakmayı düşünebilirsin. Bu sayede Pyke’ın pasif yeteneğiyle can yenilemesine engel olabilirsin. Pyke ne zaman ortadan kaybolursa karşıdaki taşıyıcı şampiyonu cezalandırma yoluna gitmelisin. Bunun için Pyke’ın olmadığı zamanları kolaçan etmek çok daha doğru bir tercih olacaktır.

Pyke’ın R yeteneği çok güçlüdür. Takım savaşlarında bu yeteneğin etkisinde kalmak istemiyorsan kaçış yeteneklerini ve büyülerini uygun zamanlarda kullanmaya özen göstermelisin. Özellikle bu yetenekten çok çekiniyorsan Sıçra (Flash) büyünü onun için bekletmeyi deneyebilirsin. Bu yetenek gerçekten güçlüdür ve bir anda kendini başlangıç platformunda bulabilirsin.

Pyke'ın potansiyeli

Pyke mücadele başlatabilen destek şampiyonlarından biridir. Bu nedenle 2. seviye olduğunda ilk güç artışını yaşar. Q -> E kombinasyonu sayesinde çok güçlü kitle kontrol etkisi uygulayabilir ve skoru takımına kazandırabilir. Onunla aynı zamanda seviye almaya özen göstermelisin. Ondan önce seviye alamazsan mutlaka güvenli oyunu tercih etmelisin.

6. seviye olduğunda Pyke ikinci güç artışını yaşar. Bu seviyede R yeteneğine ulaşır. Bu yeteneği açtığı zaman öldürerek skor elde etme potansiyelini katlamış olur. Çünkü bu yetenek canı belirli bir düzeyin altında olan tüm hedefleri ortadan kaldırmaktadır. Yeteneğin bekleme süresi çok yüksek değildir. Dolayısıyla Pyke hasar takasında bunu kullanmaktan çekinmeyecektir.

Pyke, Mobility Boots veya Prowler's Crawler eşyasını aldığı zaman haritada hızlı bir şekilde gezinme fırsatı elde eder. Onun bu eşyaları aldığını fark edersen mutlaka tüm koridorlardaki takım arkadaşlarını uyarmalısın. Pyke koridoru terk ettiğinde skor almaya veya skor kazandırmaya gidecektir. Bu aralığı kullanarak karşıdaki taşıyıcı şampiyonu rahatsız etmeye çalışmalısın.

Yazar Hakkında

Kaan Karadeniz
Kaan Karadeniz 1989 doğumluyum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Teknolojinin daha çok oyun tarafıyla ilgilenen biriyim. Özellikle hikayesi kaliteli oyunları beğeniyorum. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap