Poppy CT (Counter): Poppy Güçlü Rakipleri (S11)

Sezon 11 için en iyi Poppy CT (Poppy counter) seçeneğini mi arıyorsun? Aşağıda yer alan şampiyonlar sana bu konuda yardımcı olacaktır. Unutma, her yeni yama ile birlikte aşağıdaki veriler de güncellenir. Dolayısıyla dilediğin zaman Poppy karşısında güçlü olan şampiyonları burada bulabilirsin.

[widget-90]

Yukarıda yer alan veriler hangi şampiyonun Poppy karşısında daha güçlü olduğunu gösterir. Yüzde ne kadar düşükse o şampiyon Poppy karşısında o kadar etkili demektir. Ayrıca eğer istersen Türkçe olarak Poppy counter bilgilerine aşağıdan ulaşabilirsin.

Poppy counter taktikleri

Poppy karşısında oynarken pozisyonuna çok dikkat etmen gerekir. Çünkü Poppy, E yeteneğini kullanarak seni duvara doğru itebilecek ve sersemletme etkisini uygulayabilecektir. Mücadelelere başlama konusunda genellikle E -> Q kombinasyonunu kullanır. Bu kombinasyon karşısında durabilmek düşünüldüğü kadar kolay değildir.

Poppy’nin kalkanı bir yemleme taktiği olarak kullanılabilir. Bu kalkanı ortadan kaldırmaya çalışırken ekstra dikkatli olman şarttır. Çünkü bunu kullanarak sana doğru hamle yapma şansı elde edebilir veya ormancı takım arkadaşından aldığı destekle seni etkisiz bırakmanın bir yolunu bulabilir. Poppy karşısında ne zaman hamle yapacağına iyi karar vermelisin.

Ormancı takım arkadaşından destek alıp Poppy’e baskın düzenlemek istiyorsan mutlaka W yeteneğinin kullanılabilir olmadığından emin olmalısın. Bu yetenek olmadığı zaman Poppy’nin kaçma şansı oldukça azalır. Dolayısıyla hamle yapmak, hasar takasında bulunmak veya mücadele başlatmak için en doğru anlardan biri budur.

Poppy counter stratejisi

Şampiyon seçiminde dikkatli olmalısın. Poppy bir şekilde R yeteneğini kullanmak istediğinde ona sersemletme veya yer değiştirme etkisi uygulayarak yeteneğin etkisini durdurman mümkündür. Bunu yaptığın zaman yeteneğin bekleme süresi azalmış olur. Dolayısıyla tekrar hamle yapmadan önce zamanı iyi hesaplamaya çalışmak çok önemlidir.

Poppy’nin görevi karşı takımın arka hattına sızmak ve burada yer alan taşıyıcı şampiyonları rahatsız ederek onları ortadan kaldırmaktır. Bunu yapmasına engel olabilmek için pozisyon aldığın alanı en iyi şekilde kullanmalısın. Ayrıca taşıyıcı şampiyonları korumak için etkileşim mesafesinde kalmaya devam etmelisin. Böylece Poppy’nin etkili olmasına engel olabilirsin.

Özellikle dar alanlarda veya birleşme noktalarında takım savaşlarından olabildiğince uzak durmalısın. Bunun temel sebebi Poppy’nin R yeteneğinin bu tür alanlarda ekstra fayda sağlamasıdır. R yeteneğini kullanarak takımın ön hattında yer alan şampiyonları etkisiz hale getirebilecektir. Daha geniş alanlarda takım savaşı yapmayı düşünmek çok daha akıllıca olacaktır.

Poppy'nin potansiyeli

Poppy karşısında oynarken 2. seviyeye dikkat etmelisin. Bu seviyeye ulaşmadan önce onu belirli hasarlarla rahatsız etmeli ve ondan önce bu seviyeye ulaşmalısın. Poppy bir şekilde senden önce 2. seviyeye ulaşırsa E -> Q kombinasyonunu kullanmaya çalışacak ve seni koridorda tamamen etkisiz bırakabilecektir. Çok dikkatli olmalı ve hamlelerde seçici davranmalısın.

Poppy, Divine Sunderer eşyasını tamamladığı zaman minyon dalgalarını hızlı bir şekilde temizleme fırsatı elde eder. Bu nedenle haritada gezinmeye başlayabilir veya karşı ormana baskın düzenlemek için uğraşabilir. Totemleri kullanmak bu konuda sana yardımcı olacaktır. Harita kontrolünü kaybedersen Poppy’e ekstra hamle avantajı sunmuş olursun.

Poppy’nin 6. seviyesine dikkat etmelisin. 6. seviye olur olmaz kullanabileceği oldukça basit ama işlevsel bir kombinasyon vardır. E -> Q -> BS (AA) -> R -> BS (AA) kombinasyonu sayesinde dayanıksız olan hemen hemen tüm şampiyonları etkisiz bırakabilecektir. Bunun için E yeteneğini kullandığında ona yakalanmamak için çaba göstermelisin.

Yazar Hakkında

Kaan Karadeniz
Kaan Karadeniz 1989 doğumluyum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Teknolojinin daha çok oyun tarafıyla ilgilenen biriyim. Özellikle hikayesi kaliteli oyunları beğeniyorum. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap