PC'de Apple Kimliği Nasıl Oluşturulur?

Yeni bir Apple cihazı aldığınız zaman veya herhangi bir Apple hizmetinden yararlanmak istediğiniz zaman bir Apple Kimliği oluşturmanız gerekir. Apple Kimliği oluşturmamanız durumunda ürün ve hizmetlerden yararlanma şansınız olmayacaktır.

Apple Kimliği ücretsiz bir biçimde oluşturulmaktadır. Ancak genel olarak Apple cihazlar üzerinden oluşturulmaktadır. Windows kullanıcılarının da Apple Kimliği oluşturması mümkündür. Bunun için önce Apple Kimliği'nin ne olduğunu öğrenmelisiniz. Ardından Windows'ta Apple Kimliği oluşturabilirsiniz.

Apple Kimliği Nedir?

Apple aygıtlarını ve Apple hizmetlerini kullanırken, Apple her şeyin çalışması için bir Apple Kimliği ister. Apple Kimliği, temelde iCloud'da oturum açmaktan satın alma işlemlerine, destek almaya, kayıp aygıtlarını bulup takip etmeye kadar her şey için kullanılan bir hesaptır.

Bir Apple Kimliği, kimliğinizi doğrular ve bir Apple cihazınıza her giriş yaptığınızda her şeyin senkronize olmasını sağlamak için gereklidir. Bir Apple Kimliği oluşturmak tamamen ücretsizdir. Bunu bilgisayarınızda yapmak istiyorsanız aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

PC'de Apple Kimliği Nasıl Oluşturulur?

Windows PC'inizde Apple Kimliği oluşturmak istiyorsanız ihtiyacınız olan tek şey iTunes'un en güncel versiyonudur. Bunun için öncelikle iTunes'un Windows bilgisayarlarda kullanılacak en son versiyonunu indirmeli ve kurulumu tamamlamalısınız.

  • iTunes'u çalıştırdıktan sonra üst menüden Hesap > Giriş Yap yolunu takip etmeli ve daha sonra Apple Kimliği Yarat seçeneğine tıklamalısınız.
  • Hüküm ve Koşullar ile Apple Gizlilik Politikası'nı okuyup kabul ettikten sonra bir sonraki adıma geçiş yapabilirsiniz.
  • Yeni Apple Kimliği oluşturmak için formda istenilen alanları doldurmalısınız.
  • Formu doldurduktan sonra Devam butonuna tıklamalısınız.
  • Bir sonraki adımda gerekli olduğunu düşünüyorsanız kredi kartı ve fatura bilgilerini girebilirsiniz.

Kredi kartı ve fatura bilgilerini girdikten sonra veya bu adımı es geçtikten sonra Apple size bir doğrulama e-postası gönderecektir. Kullanmış olduğunuz e-posta adresini ziyaret ederek bu doğrulama e-postasına giriş yapıp hesabınızı doğrulamalısınız.

Bilgisayarınıza iTunes yüklemek istemiyorsanız ama bir Apple Kimliği sahibi olmak istiyorsanız bu durumda Apple ID sayfasını ziyaret edebilirsiniz. Sayfayı ziyaret ettiğiniz zaman sağ üst köşede "Apple Kimliğinizi Oluşturun" butonuna tıklamalı ve adımları takip etmelisiniz.

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap