Pantheon CT (Counter): Pantheon Güçlü Rakipleri (S11)

Sezon 11 için en iyi Pantheon CT (Pantheon counter) seçeneğini mi arıyorsun? Aşağıda yer alan şampiyonlar sana bu konuda yardımcı olacaktır. Unutma, her yeni yama ile birlikte aşağıdaki veriler de güncellenir. Dolayısıyla dilediğin zaman Pantheon karşısında güçlü olan şampiyonları burada bulabilirsin.

[widget-89]

Yukarıda yer alan veriler hangi şampiyonun Pantheon karşısında daha güçlü olduğunu gösterir. Yüzde ne kadar düşükse o şampiyon Pantheon karşısında o kadar etkili demektir. Ayrıca eğer istersen Türkçe olarak Pantheon counter bilgilerine aşağıdan ulaşabilirsin.

Pantheon counter taktikleri

Pantheon birinci seviyede aşırı güçlü bir şampiyondur. Bunun sebebi pasif yeteneği ve Q yeteneği arasındaki uyumdur. Seni köşeye sıkıştırmak veya minyon biçmeni engellemek için elinden geleni yapacaktır. Q yeteneğini kullanan Pantheon karşısında sürekli hasar almaktan kaçınmalısın.

Pantheon koridorda sürdürülebilirlik niteliği olmayan şampiyonlardan biridir. Canı ve mana değerleri hızlı bir biçimde yenilenmez. Ayrıca oyunun erken evresinde biraz güçsüzdür. R yeteneği ortada yokken doğru zamanlarda onunla hasar takasına girmen gerekir.

Pantheon açısından W ve E yeteneklerinin bekleme süresi çok fazladır. Bunlar olmadan onun hasar takasında var olabilmesi pek mümkün değildir. Bu nedenle ne yapıp edip yeteneklerini boşa kullandırtmaya çalışmalısın. Böylece onun gücünü azaltmayı başarabilirsin.

Pantheon counter stratejisi

Şampiyon seçiminde dikkatli olmalısın. Ancak her şey bununla sınırlı değildir. Oyunun geneline bakacak olursak, Pantheon, arka tarafta yer alan taşıyıcı şampiyonlarına ulaşmaya çalışacaktır. Bu nedenle takım arkadaşlarını hayatta tutmak için onu etkisiz hale getirmelisin.

Pantheon bir takım savaşı başlatmak istiyorsa R yeteneğini kullanır. R yeteneğinin alanından kaçmalı ve etrafta takım arkadaşlarının olmamasına dikkat etmelisin. Çünkü bu yeteneği kullandığında yapacağın en ufak bir hata ölmen anlamına gelecektir.

Pantheon hamle yapabilmek için fırsatlar kovalayan bir şampiyondur. Bu nedenle zaman zaman pozisyon hatası yapabilir. Bu tür hatalardan faydalanarak onu öldürmeye çalışmalısın. Hareketlilik anlamında çok zayıf kalacağı için kaçmak adına pek şansı olmayacaktır.

Pantheon’un potansiyeli

Pantheon, oyunun erken evresinden orta evresine güçlü bir şekilde geçen şampiyonlardan biridir. 1. seviye ile 6. seviye arasında onun güçlü olacağını bilmelisin. R yeteneği açıldıktan sonra haritadaki herhangi bir yer için tehdit olmaya başlayacağını unutmamalısın.

Pantheon bir şekilde 1 veya 2 skor aldığı zaman etkinliğini net bir biçimde göstermeye başlar. Çünkü bu skorlar ona temel eşyalarını bitirme şansı sunar. Koridorda ona karşı mücadele ederken hangi eşyalara sahip olduğuna dikkat etmelisin.

Eclipse eşyası Pantheon ile oldukça uyumludur. Bunun dışında Black Cleaver eşyasından güç alan nadir şampiyonlardan birisidir. Bu iki eşya onun temel eşyalarını tamamlaması anlamına gelmektedir. Bundan sonra yapacağı tercihler ise oyunun gidişatına veya tercih edeceği role uygun olarak değişecektir.

Yazar Hakkında

Kaan Karadeniz
Kaan Karadeniz 1989 doğumluyum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Teknolojinin daha çok oyun tarafıyla ilgilenen biriyim. Özellikle hikayesi kaliteli oyunları beğeniyorum. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap