Nautilus CT (Counter): Nautilus Güçlü Rakipleri (S11)

Sezon 11 için en iyi Nautilus CT (Nautilus counter) seçeneğini mi arıyorsun? Aşağıda yer alan şampiyonlar sana bu konuda yardımcı olacaktır. Unutma, her yeni yama ile birlikte aşağıdaki veriler de güncellenir. Dolayısıyla dilediğin zaman Nautilus karşısında güçlü olan şampiyonları burada bulabilirsin.

[widget-81]

Yukarıda yer alan veriler hangi şampiyonun Nautilus karşısında daha güçlü olduğunu gösterir. Yüzde ne kadar düşükse o şampiyon Nautilus karşısında o kadar etkili demektir. Ayrıca eğer istersen Türkçe olarak Nautilus counter bilgilerine aşağıdan ulaşabilirsin.

Nautilus counter taktikleri

Nautilus bir kez hamle yaptığı zaman bir daha geri çıkma şansını yitiren bir şampiyondur. Bu nedenle koridor aşamasında onu yemlemek ve hamle yapmasını sağlamak önemlidir. Özellikle bunu ormancı takım arkadaşınla ortaklaşa bir şekilde gerçekleştirebilirsen ekstra skor almayı başarmış olursun.

Nautilus’un Q yeteneğini tutturması çok zor değildir. Çünkü vuruş aralığı çok geniş bir yetenektir. Koridor aşamasında pozisyonuna dikkat etmeli ve bu konuda çok fazla hata yapmamak için çaba göstermelisin. En garanti yaklaşım minyon birliklerinin arkasında durmaktır. Böylece gereksiz kancalardan kurtulmuş olursun.

Nautilus’un Q yeteneği kullanılabilir durumda olduğunda hareketlilik yeteneklerini ve büyülerini kullanmaya çalışmamalısın. Çünkü Q yeteneğine yakalanmak demek kısa süre içerisinde ölebileceğin anlamına gelir. Hareketlilik yeteneklerini ve imkanlarını bu gibi koşullara saklamaya çalışmalısın.

Nautilus counter stratejisi

Şampiyon seçiminde dikkatli olmalısın. Nautilus karşısında savaşırken takım arkadaşlarına çok yakın durmamak için çaba göstermelisin. Çünkü Nautilus R yeteneğini kullandığı zaman yanında yer alan hedefleri etki altında bırakabilecektir. Bunun yaşanmasına izin vermemek için takım arkadaşlarınla arandaki mesafeyi korumalısın.

Nautilus genellikle ön saflarda yer alacaktır. Onun hareketlerini takip etmeye çalışmalısın. Özellikle takım arkadaşlarından önde kaldığı zaman onu cezalandırma yoluna gitmelisin. Nautilus yakalandığı zaman kaçması zor olan şampiyonlardan biridir. Bunu avantaja çevirmelisin.

Nautilus yakınına gelmeye çalışan hemen hemen herkese otomatik saldırıyla cevap verecektir. Bu saldırılar sayesinde pasif yeteneğinin desteğiyle kitle kontrol etkisi uygulamaya çalışacaktır. Zayıf bir şampiyonla oynuyorsan takım savaşlarında ona yakın durmamaya çalışmalısın.

Nautilus'un potansiyeli

Nautilus özellikle 2. seviyede çok güçlüdür. Çünkü 2. seviye olduğu zaman Q > E kombinasyonunu uygulama şansı elde eder. Ancak pasif yeteneği sayesinde 1. seviyede dahi etkili olabilir. Çünkü Q > otomatik saldırı yaparak kitle kontrolü etkisini iki katına çıkartmayı başarabilir.

Nautilus R yeteneğini açtığı zaman potansiyel olarak her türlü hamleyi yapabilme şansına sahip olur. Sadece tek bir tıklama ile kitle kontrolü uygulayarak seni zor durumda bırakabilir. Bu yetenek kullanılabilir olduğunda çok dikkatli olmalısın.

Oyun uzadıkça bu şampiyon takımına çok daha fazla katkı sağlamaya başlar. Çünkü oyun uzadıkça daha dayanıklı hale gelir. Taşıyıcı şampiyonların zırh veya büyü direnci azaltma eşyalarına yönelmeleri bu nedenle çok önemlidir. Doğru eşya seçimiyle onu etkisiz bırakabilirsin.

Yazar Hakkında

Kaan Karadeniz
Kaan Karadeniz 1989 doğumluyum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Teknolojinin daha çok oyun tarafıyla ilgilenen biriyim. Özellikle hikayesi kaliteli oyunları beğeniyorum. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap