Master Yi CT (Counter): Master Yi Güçlü Rakipleri (S11)

Sezon 11 için en iyi Master Yi CT (Master Yi counter) seçeneğini mi arıyorsun? Aşağıda yer alan şampiyonlar sana bu konuda yardımcı olacaktır. Unutma, her yeni yama ile birlikte aşağıdaki veriler de güncellenir. Dolayısıyla dilediğin zaman Master Yi karşısında güçlü olan şampiyonları burada bulabilirsin.

[widget-75]

Yukarıda yer alan veriler hangi şampiyonun Master Yi karşısında daha güçlü olduğunu gösterir. Yüzde ne kadar düşükse o şampiyon Master Yi karşısında o kadar etkili demektir. Ayrıca eğer istersen Türkçe olarak Master Yi counter bilgilerine aşağıdan ulaşabilirsin.

Master Yi counter taktikleri

Master Yi farm odaklı ormancı şampiyonlardan biridir. Bu nedenle senin orman bölgene girip bir şeyler çalmasına izin vermemen gerekir. Bunu yapabilmek için nehir bölgesinde totemleri en iyi şekilde kullanmaya çalışmalısın. Ayrıca takım arkadaşlarınla iletişim halinde olarak onun bölgesini öğrenmek için ekstra çaba göstermelisin.

Master Yi’nin W yeteneği çok yüksek bekleme süresine sahiptir. Bu yetenek savaşlar söz konusu olduğunda onun tek sürdürülebilirlik yeteneği durumundadır. Onun bu yeteneğini kullandığını görürsen bir şekilde kitle kontrol etkisi yeteneklerini kullanmalı ve onun can yenilemesine engel olmalısın. Böylece hayatta kalma şansını önemli ölçüde azaltmış olursun.

Master Yi’nin Q yeteneği oyunun başlangıcında oldukça yüksek bekleme süresine sahiptir. Ancak bu yeteneğin bekleme süresi otomatik saldırı yaparak azaltılır. Ayrıca Q yeteneği onun belirli bir süreliğine görünmez olmasını sağlar. Ona kitle kontrol etkisi yeteneklerini uygulatmak istiyorsan Q yeteneğini kullanmış olduğundan emin olmalısın.

Master Yi counter stratejisi

Şampiyon seçiminde dikkatli olmalısın. Master Yi genel olarak etrafta vakit geçirerek hedeflediği şampiyonu ortadan kaldırmaya çalışacaktır. Buna engel olabilmek için kitle kontrol etkisi yeteneklerini onun üzerinde kullanmayı deneyebilirsin. Onu durdurmak için ona odaklanmalı ve fırsatını bulduğun zaman onu ortadan kaldırmalısın.

Master Yi genel olarak takımındaki destek şampiyonuyla birlikte hareket etmeye çalışacaktır. Çünkü destek şampiyonu onu hayatta tutmayı başarabilecektir. Takım savaşı başlamadan önce rakibin destek şampiyonunu ortadan kaldırmak bu nedenle çok önemlidir. Bunu her zaman yapma şansın olmayabilir ama fırsatın olduğunda mutlaka gerçekleştirmeyi denemelisin.

Koridor aşamasında veya takım savaşlarında çok fazla hareketsiz kalmamaya çalışmalısın. Çünkü Master Yi skor aldığı zaman durdurulamayan bir şampiyona dönüşür. Ona bedavadan skor veriyor olman demek kabusu yaşaman anlamına gelecektir. Canın az olduğu zaman geri çıkmayı düşünmeli ve en önemlisi kendini güvence altına almaya çalışmalısın.

Master Yi'nin potansiyeli

Master Yi özellikle 6. seviye olduktan sonra baskın düzenleme konusundaki potansiyelini güçlendirir. Bu yeteneği açtıktan sonra hedef olarak belirlediği şampiyona yaklaşma ve onu kovalama şansı artış gösterir. Takım arkadaşlarından herhangi birinin canı azsa onu mutlaka uyarmayı denemelisin. Alternatif olarak karşı baskın düzenlemeyi düşünebilirsin.

Master Yi tek başına ejder kesebilen bir şampiyondur. Hatta bunu bir adım öteye götürerek Herald ve Baron gibi hedefleri tek başına kesebilecek noktaya gelebilir. Bu noktaları totem yağmuruna tutmalısın. Harita kontrolünü yitirmen durumunda Master Yi seni fazlasıyla cezalandıracaktır. Harita kontrolünü tek başına destek şampiyonuna bırakmamalı, ona yardımcı olmaya çalışmalısın.

Oyunun orta evresinde takım savaşları gerçekleştirmek pek mantıklı değildir. Çünkü Master Yi ilk iki eşyasını tamamladığı zaman çok güçlü bir güç patlaması yaşar. Bu noktada daha pasif oynamalı veya onu öncelikli hedef haline getirmelisin. Master Yi’nin en etkili olduğu evrede ortadan kaldırılması demek oyunun dengesinin bozulması anlamına gelecektir.

Yazar Hakkında

Kaan Karadeniz
Kaan Karadeniz 1989 doğumluyum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Teknolojinin daha çok oyun tarafıyla ilgilenen biriyim. Özellikle hikayesi kaliteli oyunları beğeniyorum. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap