Türkiye'nin en güncel teknoloji haberleri yayınlayan yeni nesil teknoloji bloğu.

Maokai CT (Counter): Maokai Güçlü Rakipleri (S11)

Sezon 11 için en iyi Maokai CT (Maokai counter) seçeneğini mi arıyorsun? Aşağıda yer alan şampiyonlar sana bu konuda yardımcı olacaktır. Unutma, her yeni yama ile birlikte aşağıdaki veriler de güncellenir. Dolayısıyla dilediğin zaman Maokai karşısında güçlü olan şampiyonları burada bulabilirsin.

[widget-74]

Yukarıda yer alan veriler hangi şampiyonun Maokai karşısında daha güçlü olduğunu gösterir. Yüzde ne kadar düşükse o şampiyon Maokai karşısında o kadar etkili demektir. Ayrıca eğer istersen Türkçe olarak Maokai counter bilgilerine aşağıdan ulaşabilirsin.

Maokai counter taktikleri

Maokai karşısında oynarken üst koridorda çalılıklara çok fazla girmeye çalışmamalısın. Çünkü burada Maokai’ın dostları seni bekliyor olacaktır. Maokai sürekli olarak E yeteneğini kullanarak buraları dolduracaktır. Çalılıklara yaklaştığın zaman onlarla karşılaşırsın ve bu ufak dostlar sana beklemediğin derecede hasar verebilirler.

Baskınlara karşı dikkatli olmalısın. Maokai her ne kadar bire bir mücadelelerde zayıf olsa bile baskın söz konusu olduğunda gerçek gücünü gösterebilen bir şampiyondur. Çünkü yetenekleri baskın düzenleme ve düzenlenen baskını destekleme konusunda oldukça elverişlidir. Koridor aşamasında dikkatli olmalı ve koridoru dengeli bir şekilde tutmaya çalışmalısın.

Maokai karşısında sürekli hasar takasında bulunmak istiyorsan başlangıçta büyü direnci eşyasına yatırım yapmayı düşünmelisin. Bu büyü direnci Maokai’ın hasar potansiyeline karşı seni koruyacaktır. Bu sayede çok daha kolay bir biçimde onunla mücadele etmeyi başarabilirsin. Ancak büyü direncine sahip değilsen onunla hasar takasına girme konusunda avantajsız durumda olabilirsin.

Maokai counter stratejisi

Şampiyon seçiminde dikkatli olmalısın. Maokai’ın özel yeteneğinden gelen dalların her birisi tek bir hedefi tutabilir. Bu nedenle tank olan şampiyonun arkasında durarak yere çakılı kalmaktan kurtulabilirsin. Ayrıca dallar ne kadar uzağa hareket ederlerse yere çakılı bırakma süreleri o kadar fazla olacaktır. Yakalanmamak için çaba göstermeyi unutmamalısın.

Maokai, E yeteneğini kullanarak çalılıkları kontrol edebilecektir. Bu ona harita kontrolü konusunda ekstra avantaj sunar. Haritada hareket ederken çalılıklara kafa atmamak için çaba göstermelisin. Genel olarak çalılıklardan uzakta durmak veya kıyılarından ilerleyerek Maokai’ın dostlarını dışarı çıkartmak iyi bir fikir olacaktır.

Maokai, Işınlan büyüsü kullanılabilir olmadığı zaman takımına yakın olmak ister. Bu süreyi ayrık ittirme yaparak değerlendirebilirsin. Yan koridorlarda yer alan kulelere baskı uygulayabilirsin. Maokai karşına gelip seni durdurmaya çalışırsa onunla düello yapmayı düşünebilirsin. Bunlar hasar takasları için ideal durumlardır.

Maokai'ın potansiyeli

Maokai ilk geri gidişinde ihtiyaç duyduğu eşyayı alacak ve koridora geldiği zaman hasar takası gerçekleştirmeye çalışacaktır. Bu konuda dikkatli olmalı ve yapacağın düello girişimlerinden avantajlı çıkacağını düşünmüyorsan hasar takaslarından kaçınmayı denemelisin. Aksi durumda koridor üstünlüğünü Maokai’ya devretmek zorunda kalabilirsin.

Maokai eşyalarını tamamlamaya başladığı zaman çok yüksek oranda can yenileme niteliğine sahip olur. Bu sayede hayatta kalma şansını yükseltir ve karşısına çıkacak olan hedefleri durdurma konusunda çok daha başarılı olur. Can yenileme niteliğini azaltacak eşyalara yatırım yaparak onun bu özelliğinden mahrum kalmasını sağlayabilirsin.

Maokai temel eşyalarını tamamladıktan sonra izole edilmiş hedefleri yakalamaya çalışacaktır. Bu nedenle takım savaşlarına başlamadan önce veya harita görevlerini kontrol etmeden önce takımınla bir arada olmaya özen göstermelisin. Bu sayede onun eşyalarından alacağı gücü önemli ölçüde azaltmayı başarabilirsin. Bu durum takım savaşlarında ayakta kalma şansını epey bir yükseltecektir.

Yazar Hakkında

Kaan Karadeniz
Kaan Karadeniz 1989 doğumluyum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Teknolojinin daha çok oyun tarafıyla ilgilenen biriyim. Özellikle hikayesi kaliteli oyunları beğeniyorum. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap